Fimoza nutna obriezka?

svako

u mna to hradila cele poistovna, poisteny som v Dovere, ale pre istotu sa spytaj ci ma tvoj doktor zmluvu s tvojou poistovnou, respektive kedze sestricke davas preukaz poistenca, tak ona by ta na take nieco upozornila, ale za spytanie nedas nic :)

inak sa cena obriezky pohybuje v ramci 200-250 eur, ale to len keby si ju chcel z kozmetickych ucelov :))

ryder

zdravim vas, mna by iba zaujimala cena obriezky, ak ide o obriezku zo zdravotných dôvodov teda kvoli fimoze...da sa to riešiť aj bezplatne?..lebo sa obavam toho ze nabehnem k urologovi a neskor ma ovali nejakou sumou..lebo, budem uprimny, nemam naozaj prachov na rozdavanie...dakujem :))

svako

zdravim, mal som podobny problem ako vy, predkozka nesla dole ani v klude... najdolezitejsie je nehanbit sa za to, je to bezny problem, ja som hned siel za urologom, ten ma objednal na obriezku o 3 mesiace a odporucil mi diprosone(v pripade ze pomoze tak operaciu zrusime), akurat predpisat mi ho nemohol (predpisovat moze len dermatolog alebo alergolog), takze som siel normalne do lekarne, vysvetlil som im aky mam problem a ze urolog mi to odporucil a predali mi ho bez problemov(2,5 eur som asi platil)...

diprosone som pouzival mesiac(viac sa nema) bohuzial bez vysledku(mam 23 rokov, takze mozno preto uz nezaberal), takze uz ostala len operacia... na tej som bol vcera, nebola to lokalna anesteza, ale jednodnova chirurgia(ziadne pichanie do korena ale normalna kompletna narkoza na operacnej sale), rano ma ubytovali, na obed rezali, poobede som siel domov... personal v nemocnici bol mily a vtipny...

boliet to boli, predsa len je to otvorena rana na najcitlivejsej partii, ale da sa to prezit :) treba len vydrzat a tesit sa na tie vsetky vyhody okolo toho :)

takze zhrnutie: chodte s tym za odbornikom, ten vas neobjedna hned na druhy den, takze kym budete cakat na termin mozete skusat diprosone a podla ucinku sa sami rozhodnete... a este raz nehanbite sa, hanblivcov radi nemaju(to su ich slova...)

prajem vela zdaru

hm

ahoj chcem sa spytat ci mozem pouzivat aj dve maste sucasne a to hydrocortison a triamcinolon, tiez mam fimozu a trapim sa tym uz dost dlho, momentalne pouzivam len hydrocortison, poradte prosim...

robo111

dominikkk a iný, aplikácia bola jednoduchá. Stiahneš predkožku čo to dá a natrieš vrstvu po okraji predkožky. Opakovať 2 krát denne. Po cca 2 týždnoch začala povolovať a mohol som ju pretiahnuť dalej a dalej. Po cca mesiaci som pretiahol bez problémov, no treba používať aj pár týždnov potom, lebo po vysadení sa predkožka stiahne trochu späť. Teraz už Hydrocortison nepoužívam a stiahnem bez problémov. Len pre porovnanie, predtým som stiahol predkožku tak možno do polovice žaluďa, no teraz už bez problémov.

leo

Ja som teraz 8. deň po obriezke a chcel by som ostatným odporučiť nech si obriezku nechávajú až ako krajné riešenie. Nie že by to bolo niečo hrôzostrašné, ale liečba je celkom nepríjemná a hlavne celý žaluď je citlivý na každý dotyk. Opuch mám celkom veľký ale už pomaly ustupuje aj stehy pomaly vypadávajú a som strašne rád že to najhoršie mám za sebou. V mojom prípade bola obriezka nevyhnutná pretože som mal dosť silnú fimózu. Ale keď už sa niekto rozhodne pre obriezku tak sa nemusíte báť. Zákrok som podstúpil v lokálnej anestézii a všetko bolo v pohode len injekcie boli nepríjemné. Len toľko som chcel napísať a ostatným prajem veľa šťastia s liečbou :D.

martin189

zdravim, mam tiez male problemy s predkozkou ale nic hrozne...akurat v erekcii citim trochu tlak tak idem zajtra ku urologovi a ak mi nepredpise diprosone tak si ho objednam z tejt stranky: kedze z united pharmacies uz nedovazaju

www.healthpricer.com

susen2

Ahoj. Chcel by som sa opýtať že keď mám zúženú predkožku a zrástla z žaluďom či maste ktoré tu boli spomenuté pomôžu. Vďaka.