Psoriaza / lupienka... rady a skusenosti

2bodka

dedicne,

si na omyle.. Poznam cloveka, ktory nemal v rodine psoriazu ani u svojich pra-pra-pra-pra predkov a dostal ju.

dedicne

Psoriaza je autoimunitne ochorenie, ktorych je v poslednej dobe strasne vela. Necudo, ludstvo sa samo likviduje a antibiotika sa beru ako lentilky uz aj na nadchu. Najprv si uurcite zisti, ci je to naozaj psoriaza. Ked ti kozna povie "ASI", tak chod este k inej...

bodka-ale psoriaza je dedicne ochorenie-len tak hoci kto ho nemoze dostat...

2bodka

Kolko jodu denne by mal clovek asi zjest? A mozem ho brat ked beriem L-Thyroxin?
Pripadne v akej forme ten jod brat? Nasla som na nete, ze kelp je dobry zdrojom...

RNG

Na stitnu zlazu treba jod, ovela viac, nez tie zastarale davno vyvratene vyskumom tabulky odporucenych dennych davok z roku 1948 hovoria.
Jod sa podiela nielen na funkcii stitnej zlazy, ale aj inych zliaz a tiez na vyrobe cistiacich enzymov, ktore odmoruju telo od roznych neziaducich modernych zamoreni. Tj je tam prepojenie aj na kozne problemy a stovky inych zdravotnych problemov.
Definicia autoimunity je ze telo napada samo seba bez priciny.
Nuz ked uvadzas zamorenia, tak automaticky hovoris, ze to je dovod na rozne choroby, a nie blaznivost tela napadajuce samo seba bez akejkolvek priciny

2bodka

"Kozna mi povedala, ze asi ide o psoriazu" ??? Takuto diagnostiku si si mohla aj sama spravit, nie? To co je za odbornika?

Psoriaza je autoimunitne ochorenie, ktorych je v poslednej dobe strasne vela. Necudo, ludstvo sa samo likviduje a antibiotika sa beru ako lentilky uz aj na nadchu. Najprv si uurcite zisti, ci je to naozaj psoriaza. Ked ti kozna povie "ASI", tak chod este k inej...

Ja som mala na jesen min. roku ruzove flaky po celom tele.. vznikol najprv jeden pod pazuchou taky vacsi gulaty (myslela som si, ze ma snad otlacila podprsenka, lebo to bolo presne pod nou na boku) ale potom sa to zacalo rozmnozovat po celom tele.

Diagnoza : Pityriasis rosea

Ked mas ale istotu, ze je to psoriaza, treba spravit nieco pre imunitu, kedze je to autoimunitne ochorenie a telo sa brani voci svojim vlastnym bunkam.. Je to nasledok dnesnej doby, nevyvazenej zlej stravy, uponahlanej doby, hlavne STRESU a vsetkych tych chemikalii (ci uz ide o lieky alebo potravinove E-cka) a pod.

Ja sa momentalne trapim s autoimunitnym zapalom stitnej zlazy :( snazim sa upravit stravu, zdravo jest, vela surovej zeleniny, ovocia, orechy, semiacka, strukoviny... vela bylinnych cajov, vody, prestala som fajcit a obmedzujem alkohol, resp. z neho pijem iba cervene vino...
Lekari totiz autoimunitne choroby liecit nevedia, rovnako ako skoro vsetky ostatne "bezne" choroby. Dnesni lekari "liecia" sypmton, nie pricnu. A to je podstatna chyba. Navyse si kazdy "lieci" to "svoje" a zabudaju na to, ze TELO je jeden KOMPLEX a treba sa na neho pozerat tak. Vsetko so vsetkym suvisi...

Drzim palce, aby si prisla na to, kde je problem a podarilo sa ti ho odstranit.

simka111

Začnite brať trstinnovu melasu- čierny zazrak a tiez si z nej robte kupel alebo kupte krem, uz som to v niektorej teme pisala ale tomu asi nikto neveri.. ja som sice nemala psoriazu ale velmi mi pomohla na akne a vela ludi potvrdi ze pomaha aj na psoriazu, viem ze stoji pre niekoho vela ale oplati sa.. ma aj ine liecive učinky.
Naozaj skuste, ved vedlajsie učinky nema, mozno z nej len niekto priberie :D

stanus

tak ja radim rychlo zisti co to mas, ak to je psoriaza tak to rychlo ale ozaj rychlo zacni liecit, lebo cim je toho menej tym sa to aj lepsie udrziava a hlavne nestresuj lebo to uz bude konec, a vobec nato nemysli, bud na slnku ak mozes tak chod k moru a zacni pit bylinkove caje a to hodne