Psoriaza / lupienka... rady a skusenosti

rosnička

Kamarátke sa osvedčilo pri synovi vylúčenie kravského mlieka a výrobkov z neho.
Nahradila ho kozím mliekom, varí z neho omáčky ...
Osvedčilo sa.

meScoria

Zdravim.. nechce sa mi citat co sa tu uz popisalo, ale chcem napisat co pomaha mne a podobne...
Psoriazu mam asi 3 roky... maste od koznej zaberaju len chvilu.. potom prestanu a zacne to od zaciatku...
Uz tristvrte roka sa liecim len stravou a zabera to...
Avsak ako uz bolo pisane kadekde niekomu to pomaha a niekomu ie..
Ja som ju mala na tvari, laktoch, komplet nohach... niekedy na chrbte a zadku a samozrejme vo vlasoch...

Pocas zmeny stravovania sa mi nove loziska neobjavuju a stare sa stracaju.
Takze k veci:
Zo zaciatku moc dobre pomahalo jest zihlavu - zaliat horucou vodou rozmixovat ponornym mixerom a tak som to robila raz denne... samozrejme som ju zbierala za slnecneho pocasia a co najmladsiu zihlavu. O tom aa je naj a ako naj ju vyuzit sa docitate kadekde na nete..
teraz uz nerastie takze som presla na inu metodu: listova zelenina mixovana. To si tiez clovek dokaze nastudovat na nete o koktejloch z listovej zeleniny.. ja pouzivam hlavne cinsku a normal hlavkovu.. pridam cviklu alebo varenu mrkvu obcas jablko...
Caje pijem bylinkove ako matovy a zeleny, zazvorovy - len z korena.
Vyprazane nejedavam.
Skuste mozno zaberie.

longi

Môjmu kolegovi pomohol vnútorný gel a na kožu používal krém z kmeňových buniek. Dvadsať rokov mu nevedeli pomôcť a teraz za mesiac ostala čistá pokožka. Ak má niekto záujem o bližšie info tak mi napíšte mail.

onnnn

mne kozna povedala ze to nieje psoriaza a ja som jej tvrdil ze JE a ona ze nieje a o mesiac mi potvrdila ze JE

takato odbornicka je na poliklinike :)

to len ta kpre zaujimavost

moroz

na stranke alternamedica.sk som si cital taky pribeh o psoriaze, je to tam niekde vpravo, tusim titulok pribeh alebo tak nejako a najdi si psoriaza. asi sa to da liecit, podla toho co tam je napisane.

Vladulienka

Ahojte vsetci..ja mam psoriazu cca 8 rokov,priznam sa,znasam to strasne zle,obcas mam stavy kedy preplacem cely den a noca pytam sa preco ja? taku otazku si polozil asi kazdy co tou zakernou chorobou trpi. Neviem sa s tym zmierit aj po tej dlhej dobe. Zo zaciatku sopm ju mala len malinko,potom zacala pribudat a teraz ju mam na celej hlave,stale si to olupujem a kym olupem celu hlavu mozem ist od zaciatku,lebo za tu chvilku sa mi vytvori zase,na laktiach,na nohach,v pupku a v okoli,proste vsade,teraz pracujem v zahranici a takto sa mi to zhorsilo,neviem ci z tej zimy alebo z vlhka,preto ze pracujem v zime,neviem,ale taketo som to este nikdy nemala.Dost o mne.Moja rada,vsetky tie maste,vodicky ako daivonex,betacorton a neviem co vsetko,to su take ktore zaberu raz a viac ani nahodou,moja mamka mi poradila TEKVICOVY OLEJ,zohnat ho cez net,alebo v nejakych obchodoch so zdravou vyzivou,pije sa pol litra vody a dve lyzicky oleja do toho,v pohode sa to da vypit,treba si zvyknut :-) ale mne strasne pomohol,ziadne lieky,maste,nic,len pit a pit ten olej,kazde rano nalacno,mal by sa vypit do 10 minut,treba to dodrziavat,aj ked ja som par krat zabudla,nemala som na to chut,ale mne to pomohlo,skuste,za to nic nedate. Prajem vela sil a krajsiu pokozku

freestylerka

ja by som ti odporučila prírodnu kozmetiku Manufaktura a radu Mrtve more mám s ňou veľmi dobrú skúsenosť

andula

Skús zmeniť prach na pranie. Moje deti to mali tiež a tomu staršiemu sa dokonca šúpala pokožka na čele a za ušami. Používala som Rex, zmenila som ho na Bonux. Vôbec nemôžem používať tekuté pracie prachy. Na pranie používam aj tú "zázračnú guľu na pranie", ktorú som kúpila za 10,-Eur. Tie fľaky im zmizli postupne aj keď sme začali používať konopné krémy. Držím palce.