domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

jeanny

ani ja by som to od rodicov nikdy neziadala, rozhodli sa sami...nie kazdy je superclovek ako tvoja kamaradka, ja by som teda nechcela, aby sa moja 19 rocna dcera sama tulala kdesi v zahranici, robila bohvie co, aby mala aspon na rozky a popri tom este aj studovala, by ma teda zaujimalo kedy sa ucila a z coho si platila ubytko kedze ludia kolkokrat ledva vyziju ked robia na plny uvazok, hlavne bez kvalifikacia a nieto ze este maju do toho skolu. Nevravim ze treba byt uplne zavysli od rodicov kym nedostuduju ale nejaku tu podporu urcite student potrebuje. Navyse su skoly popri ktorych sa naozaj robit neda lebo mas kazdy den povinne cvika, teda pokial nechces kazdy den na nocne a po dvoch rokoch skoncit na psychiatrii alebo v nemocnici na infuzkach, co maju taki ludia robit? ist racej za predavacku lebo treba byt co najrychlejsie samostatny? o to v zivote ide?

jajka001_

excita, riadne si si to precitala?? oni otca nemaju, a prave preto beru sirotské! za otca, a z toho platia mame vydavky na zivobytie. vsetko okrem nájomného. pritom sirotske dochodky byvaju naozaj nizke sumy.

Excita

Malina, a kolko mas rokov, ak sa smiem pytat?
Moj osobny nazor na tuto vec je mozno prehnany, no mozes byt rada, ze tam vobec byvas.. :)
Nechcem zniet nejak kruto, ale rodicia nie su povinni donekonecne ti poskytovat nielen strechu nad hlavou a este aj jedlo vtedy, ked ty akurat ty chces. Ved v niektorych rodinach sa ani poriadne nevari.
Ty ako dospely clovek nemas pravo od rodicov pozadovat, aby sa o teba starali tak ako kym si bola mensie dieta.
Najlepsie bude, ked si to v hlave vysvetlis tak, ze nie su povinni ti poskytovat full servis a bude sa ti lahsie zit. Pises, ze mate so sestrou "sirotske", preco neskusis radsej toto zmenit, ale obvinujes mamu, ze nevari vtedy, ked prides ty domov, ale az ked pride otec? Snaz sa radsej najst si lepsiu robotu alebo nejaky prijem a neries o ktorej poobede vari mama. Mozno to znie kruto, ale raz sa budes musiet o vsetko aj tak postarat sama, tak naco cakat, ked teraz mas idealnu moznost s tym zacat? Ale chapem, najlahsie je obvinit rodicov zo vsetkeho. :) Treba si povedat pravdu a neklamat si. Pravda je taka, ze sa ti nechce hladat pracu alebo iny zdroj prijmu na to, aby si si mohla jedlo zaobstarat sama, takze radsej ides riesit to, co nevyzaduje tolko usilia.

Annika1987

Moja kamaratka v 19 rokoch odisla z domu do Nemecka, kde zacala pracovat najskor ako au-pair, ani nemcinu nemala nic moc. Neskor chcela ist studovat na VS, tak urobila prijimacky a popri studiu v Nemecku mala dve zamestnania. Rozhodla sa sama, nevyzadovala od rodicov PLNENIE SI POVINNOSTI... pride mi divne, ze niekto to od rodicov vyzaduje ako povinnost. Ja to vnimam skor ako ich dobru volu.

jeanny

no to je otrasny nazor Adamkrt. Esteze nemam takeho otca ako si ty, nikomu takeho rodica nezelam...podla mna je POVINNOST rodicov podporovat svoje deti v studiu, pokial im to akotak financna situacia dovoluje, nevidim nato nic zvlastne ani nadstandardne...ved to je priprava do zivota, a nie ze v 18 ta vyhodia z domu a mozest ist zametat ulice...potom skonci take dievca v 20tke so starym chlapom a troma detmi v garzonke. Poznam take pripady. Tiez poznam pripady o ktorych sa rodicia starali ako mali, teraz maju vs, dobre zamestnanie a predsebou buducnost. Nevravim ze kazdy musi ist studovat ale kto chce, nevidim dovod preco mu v tom branit,hlavne rodicia by mali robit vsetko preto aby to detom umoznili

AdamKrt

radana21 - isteze. Mozes vychovavat dvoch ludi rovnako a predsa bude kazdy iny. Co sa jednemu moze darit, druhemu nemusi.

Ale je to nazor ich matky a su to dospeli ludia.

Ked sa im nepaci, nemusia studovat, maju uz davno 18st a mozu ist prec, zarobit si a mat vsetko po svojom. Nikde neni pisane, ze po 18tke musia studovat.

radana21

to prislovie poznam aj ja!ale kazdy ma svoj nazor.....
no pride mi to prehnane tak ci tak!
chvala bohu ze mam normalnu mamu ktora sa nikdy ani len z dialky ku mne nechovala tak ako hen ta.....
a pripominam-adamkrt:a aj napriek tomu som samostatna od 18 rokov a mam zivot po ktorom som ako male dievcatko tuzila;)))