domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...

Príspevok v téme: domácnosť, varenie - matka, chlap, deti ...
malina25588

pekný deň, dlhšie ma isté veci doma zarazili, no nevenovala som im zvýšenú pozornosť, teraz už to došlo do takého štádia, že len uvažujem, či som vadná ja a stav aký v rodine panuje je v podstate bežný, normálny. Alebo je to trochu na hlavu. Hlavný problém, okrem množstva iného (čo tu už rozoberať nebudem) sa týka varenia. Chcem sa vás opýtať, ženy, matky ... ako sa u vás doma varí? Je to podobne ako u nás? ... že mama varí vždy len o 4-pol 5 poobede (celý deň je doma), len preto, aby jej chlap keď príde z práce aby mal čerstvé? pritom ja so sestrou "hladujeme", teda vieme si vziať niečo pod zub, i navariť, lenže už keď mame prispievame z nášho sirotského na stravu, tak nám dosť málo zvýši, aby sme si varili aj niečo zvlásť (vzhľadom na to, že si platíme internát, školu, lieky, oblečenie, hygienu - prosto všetko ostatné). A okrem iného aspoň u mňa riešim problém s výrazne chudou postavou, chcela by som pribrať a viem, že treba jesť v pravidelných intervaloch 5-6x denne - no proste v našich podmienkach to nevychádza. Keby sme si so sestrou varili zvlásť, tak neviem či by nám peniaze ostali aj na to ostatné. Je to ako začarovaný kruh, nijako z neho vyjsť von sa nedá. ... a napríklad dnes na mňa mama kričala že som zjedla posledný rezeň čo bol v chladničke zo včerajška. ja už mám zo všetkého taký pocit, akoby som nemala právo doma jesť. je mi blbo.. a hlavne teraz keď mám skúškové, ze potrebujem trochu kľudu-ako napriek.

malina25588

ďakujem za príspevky. všetky - nech sú akéhokoľvek názoru, myslím, že pravda je na oboch stranách, ak sa na vec pozrieme všeobecne.

jajka: takze taketo su moje vydavky:
dostavam sirotske 100 eur (aj nejake drobne, 8eur).
- internat cca = 45 eur (presne 44eur)
- cestovne, vratane MHD (mesacne) cca = 12 eur
- lieky (beriem na vypadavanie vlasov) = 15 eur (mesacne)
- ostava mi 28 eur = zaokruhlene 30 eur... z toho si platim este aj mobil (cca 8eur mi to mesacne vychadza). A zo zbytku ešte stravu pomimo=raňajky, desiata, olovrant.Hygienické potreby... a šatststvo si kupujem, len keď dostanem na vianoce nejaké peniaze.

radana21

ako tak citam....z poniektorych z vas budu rodicia ze dovi-dopo!!!
erika vystihla si to mikrovlnka existuje!!!a aj u mna je na prvom mieste syn a az potom moj chlap;)
joj ano maminka im robi nocne.....moja mamina prisla z nocnej po 12 hod. dala si doma kavu a isli sme spolu okopavat zemiaky!!!!!!
ved jasne ked ma moznost nech spi ale babam vadi to,ze zacne varit vecer pred prichodom jej noveho partnera!!!a ked si hladna zobere rezen tak ju mama vyhresi...
myslim ze by ste sa maji spolu porozpravat a na rovinu jej povedat,ze ak nie je schopna navarit aj za vase peniaze v dobe ked vy hladujete,peniaze jej davat prestanete...a kedze ste dve bude pre vas lahke striedat sa pri vareni;)hmm?takto odbremenite mamu a vy budete najedene;)a zas ruku na srdce myslim ze chvilu na nieco rychle si najdete aby ste sa zvrtali v kuchyni!
a tiez som toho nazoru,ze je normalne a poznam vela bab studentiek na vs ktore maju brigadu!!!
ak si na to netrufas cez skolky rok mas naozaj dlhe letne pradniny pocas ktorych by si si mohla krasne privyrobit!

bibi123

Weva-neda im peniaze,ked chcu navarit pre vsetkych, nielen pre seba? Ale oni pisu, ze mama im navari, len je to o cosi neskor, nepisu, ze nemozu zjest nic.(pisali, ze mama chodi na nocnu, ked sa vrati o nejakej 6-8mej, tak sa musi nejakych 8 hodin vyspat, ci ma po 3 hodinach vstat, aby mali teply obed o 12tej?)

erika1020

no,ľutujem Vas,teba aj sestru, ja mam tieš dve dcerky,manžel chodi z prace o 5tej, niekedy o siestej,oni su v skole ale ja im varim o jedenastej do tej jednej je už obed hotovy,veď na prvom mieste su moje deti a až tak ostatne,žiaden chlap za to nestoji,aby deti hladovali! ved existuju mikrovlnky tak nech mu jedlo ohreje.

Weva

1) je smutne sledovat ako kopec ludi necita celu diskusiu a stale melu to iste , ako baby maju same varit, nakupit, pomahat ) CELE sa to tu uz riesilo!!!!

2) Uz vidim ich mamu neskor na dochodku ako bude ocakavat aby sa o nu jej dcery postarali na stare kolena!!!!

3) podla mna dat decku najset je minimum a som stastna ze som toto nemusela riesit, tusim brnknem mamine :)

bibi123

jajka001_-ja som na gympli nechodila na obedy, lebo nechodila ani kamaratka(samozrejme, ze mama videla, ze robim blbost, co som ja vtedy nevidela), skoro nikdy nic nebolo na 2. den z vecere, takze som si od 15tich varila sama a neubudlo zo mna. Ak som nic nenasla doma, co by sa dalo tepelne upravit a skonzumovat:O)))tak som mamine povedala, aby mi nechala peniaze, ze navarim pre vsetkych(ona bola rada, ze je po praci odbremenena a peniaze mi vzdy dala), tak aj bolo a nebol problem. Ked ja som sa vedela vynajst z potravin, ktore som doma nasla s tym, ze od 18tich som si uz hospodarila sama vo vlastnej domacnosti, tak neverim, ze 22rocna to nezvladne. A v kazdej domacnosti sa najdu 365dni v roku potraviny ako vajcia, cestoviny, muka,..moze si z toho nieco uvarit, ak je hladna..

jajka001_

jak keby sem pisali nejake rozmaznane pipiny ze im mama nekupila znackove rifle...chapete ze ide o jedlo? boli ste vobec niekedy uz hladne?