Akné, uhry, hnisavé zápaly

ennie

Ahojte ;)Aj ja som 15 rokov bojovala s akné (ťažká forma) a už som nedúfala, že sa to môže niekedy dostať do normálu. Ale podarilo sa! Za ten čas som zaplatila desaťtisíce korún za značkovú kozmetiku, ošetrenia u kozmetičky a najhoršie bolo, že mi nepomohla ani kožná lekárka. Rozhodla som sa začať to riešiť z vnútra a to tak, že som pila denne min. 2 litre bylinkových čajov (žíhľava, harmanček, nechtík). Pleť som si začala umývať antibakteriálnym mydlom Protex Herbal, následne pleťovou vodou s Tea Tree olejom a ako krém som používala Kosmín gél na akné. Bola som prekvapená výsledkom už po týždni ;) Ostáva mi už len vyhladenie pleti u odborníka, ktoré absolvujem s radosťou. Dúfam, že tento tip niekomu z Vás pomôže. Držím palce ;))

lulina11

Ja som mala 20rokov akne. Zmizlo po 2 mesiacoch po vybrati krcnych mandli, pricom vytery boli vzdy negativne, preto som si ich tak dlho nenechala vybrat. Takze odstrante aj neviditelny zdroj infekcie a akne zmizne ako mavnutim carovnym prutikom!

RNG

Isotrexin obsahuje zmes antibiotika erytromycinu a formu vitaminu A tretinoin.
Zrejme ti nezabera, lebo spravny antimikrobialny prostriedok by mal zabrat za par dni. Takze mikroby, co ti sposobuju tie zapaly a hnisanie su zrejme odolne na erytromycin.
Skor, nez by som ti odporucil ine antibiotika(synteticke) tadsej ti odporucim nieco s ovela sirsim spektrom ucinku, co ja sam pouzivam uz roky. Je to zmes kokosoveho oleja jemneho praskoveho cukru a niekolko kvapiek GSE
(1 lyzica kokosoveho oleja, 1.5 lyzice praskoveho cukru-velmi jemneho, a 6 kvapiek GSE(4 kvapky citricidalu, spomenute v prispevku GSE).
Tato zmes nanesena hrubo na hnisave vyrazky ich spravidla vyhoji do tyzdna.
Totiz GSE je velmi silne ucinny na rozne bakterie a kultury sposobujuce hnisanie, cukor a kokosovy olej pomahaju tiez nicit a zaroven davaju cez kozu vyzivu poskmodenej oblasti, tj naozajstnu vyzivu=jedle latky, ktore pomozu telu

maja249

Už10 rokov sa trápim s akné, mám ho proste všade - tvár, chrbát a aj dekolt, tie sú v poslednom čase dosť hrozné, kožná lakárka mi predpísala Isotrexín-gél, ten mi pomohol na 3!!!dni a teraz sa mi stav ešte viac zhoršil - celý hrudník mám ako posiaty červenými vredmi, ktoré po natretí Isotrexínom desne svrbia a pália a nehoja sa.Som už zúfalá, keby som vedela, mi pomôže natrieť sa,hoci aj neviem čím, tak to skúsim.Za drahú a neúčinnú kozmetiku som už minula viac než dosť, poraďte ako ďalej. Poraďte aspoň niečo, čo vysuší a zahojí nahnisané vriedky.

lucialucy

Môj názor.
Myslím že mnoho lekárov aj nelekárv mi dá za pravdu že kožné problémi nie su iba čisto kožný problém ale v globále vzato treba sa na vec pozrieť aj s iného hľadiska.V skratke všetko čo sa deje v tele sa prejavuje na koži a kožný lekár rieši príznak nie príčinu a preto človek s problematickou pokožkou vyskúša veľa mastičiek ATB a neviem čoho všetkého a príznak zmizne len na krátku dobu. Tak sa potom nečudujme že sa problém opakuje. Ja sama mám za sebou tieto problémi a som fakt rada že som sa s toho dostala a musím povedať že nie vďaka lekárom. Možno si bolo treba uvedomiť že nie je lekár ako lekár a nie všetko čo nám dávajú je pre nás dobré. Tolko len moj postreh. Ak niektorá zvás chce vedieť viac nech mi napíše rada pomôžem a poradím.lucia.solimani@centrum.sk

RNG

himkalina, chlor je silny dezinfekcny prostriedok. Nezabrani acniam, ale ich hnisaniu.
V prirode je plno antimikrobialnych prostriedkov, ktore zabrania hnisaniu.
Ale nezastavie vyvoj podkoznych hrciek=acni.Tie sa prestanu vytvarat len vtedy, ked sa uvolnia zapchate kanaliky mazovych zliaz na kozi, alebo telo zacne vylucovat ovela menej mazu(znizenie hladiny DHT zinkom, vytazkom z korenov zihlavy alebo roznymi hormonalnymi a hormony ovplyvnujucimiprostriedkami.

himkalina

ahojte :) mna na akne velmi pomohla chlorovana voda...:) mala som strasne akne, po cele tvari, zacla som pouzivat kozmetiku la roche posay effaclar, tak na 50% sa mi plet vycisitla, no nebolo to este ono, a potom som zacala chodit plavat, a bola som rpekvapena, ze mi ta voda robi dobre na plet. po dvoch mesiacoch som mala tvar krasnu, cistucku, bez vyrazok:) samozrejme ze kazdemu robi dobre nieco ine, mozno ze mne ta voda pospatila plet este viac a sa to ukaze v buducnosti, neviem, ale teraz mam uz rok krasnu plet bez jedinej vyrazjy.. :)