Násť-ročne mamičky

Laurina22

Zuzkas ja sklanam klobuk pred tebou,ja hovorim o detoch,ktore maju deti,v 16,15 roku zivota.A dalsia vec,k tym potratom,skor by som isla v 16 na potrat ako porodit dieta v tomto veku.Bohuzial.Resp.ja by som nesla,mne sa to stat ani nemohlo.Bola som zodpovedna,rozumna a vedela som,co robim a hlavne,s kym robim.A to viem aj teraz.

zuzkas

..a ešte som chcela dodať,že ešte nevieme čo nás čaká pri našich deťoch.môžme byť otvorené,môžme im vysvetlovať,dokonca dáme predpísať tbl.a dcéra príde a povie som v tom,alebo teda syn,že priateľka je tehotná...čo potom?nechcem aby to znelo uštipačne,ale čo by si vtedy laurina urobila?nepomohla by si vlastným deťom?vynadala by si im ako sú sku.vene nezodpovední,alebo by si to preglgla a pomohla?je to ťažké,ale nikdy nehovorme že nám sa to nemôže stať,lebo môže.

zuzkas

Lurina áno,poväčšine sa starajú starí rodičia.,ale nie všetci.ja som od 18tky s rodičmi nebývala.máme byt,ktorí nám nekúpili rodičia,máme auto,chodíme po výletoch,máme sa dobre.je to na každom ako si kto život zariadi a niekto si ho nevie zariadiť ani v 30tke!

zuzkas

Laurina ja nehovorím,že je zodpovedné mať dieťa v mladom veku,ale zodpovedné je,ak sa oň tá mladá matka stará!veľa žien si nevie predstaviť mať dieťa napr.v25,v30tke a nechcené tehotenstvo riešia potratom.to je zodpovedné?koľko detí je v detských domovoch-to je zodpovedné?koľko rodičov vysedáva s deťmi v krčme-to je normálne,zodpovedné?takto sa má ísť príkladom vlastným deťom?toto je veľmi zaujímavá,ale veľmi ťažká téma...,pretože každý má iný názor a niekto aj skúsenosť.

lionesssssss

dajanada... podľa mňa je to fuk, kedy začneš sexovať... aj si rozumná a zodpovedná, tak aj v 15tke môžeš začať a dieťa si "nezarobíš"

lionesssssss

zvyčajne preto sa o tie decká starajú starí rodičia lebo chcú aby ich vlastné decko dokončilo školu... je to úplne normálne riešenie takejto situácie

Laurina22

A po vacsine sa o tie deti staraju rodicia ich otcov a matiek.Ti sa najviac trapia.Staraju sa o vlastne deti este aj o vnuca.To by som si nikdy nedovolila svojim rodicom urobit.

lionesssssss

Laurina, ale veď ok, aj mne to príde nezodpovedné, ale zase odsúdenia hodné to rozhodne nie je...

tiež som sexovala už ako puberťáčka, tiež dieťa nemám a verím, že najbližších pekných pár rokov ani mať nebudem, je to o tom kto sa k celej veci ako postaví...

ja si len nemyslím, že takým babám treba nadávať a odsudzovať