Nasezdravotnictvo

Príspevok v téme: Nasezdravotnictvo
Taxim

Bohuzial som vaznejsie ochorel a cim dalej tym viac sa stretavam s totalnou aroganciou aj u tych lekarov,ktori ked som bol zdravy boli milucki, zlatucki napr pri preventivnych prehliadkach. Vtedy som podnikal a tak som im stale doniesol malickost. Teraz sa na to zabudlo a drzost nema konca. Samozrejme je medzi nimi aj vynimka bohuzial, iba jedna. Lezal som v nemocnici a tam je to uplna hroza. Ludia su tam ako posledne nuly. Lekari - dho nic - a pacient na poslednom mieste. Boze kde to spejeme. Bez uplatku vam nespravia ani vysetrenia, ktore su vyslovene potrebne. Nadobudol som pocit ze lekari sa stale za niecim zenu a prave pritomny pacient je pre nich na obtiaz. Tak potom naco su tam? Ake mate skusenosti vy?

lost

Lautrina22

to sa zo zakona neda, asi. avsak to co sa nemusi positit to nepoistujem a ty mpadom nepodporujem uzernictvo

napr havarijne poistenie

naco mi to je ? :D

ak z mojej blbosti rozbijem svoje auto, hold, zaplatim to zo svojho - lebo som bol blbec.

ak ho nerozbijem, tak hold, usetrim na positke, tj. nekupim nieco co nepotrebujem.

problem je kradez auta, ale ak by som zlodeja chytil, tak ani poistovna bude totlane jedno kde a kolko krat je poisteny :)

lost

Peter_1976

anarchia je to jedine co tato situacia potrebuje.

je bullshit vraviet, ze MY sme si ich vychovali. (tiez som mal ronvaky nazor, ale uz nie) :D

ano, my sme ich POKUSALI.

ale HRIECH VYKONAL lekar, ak zobral uplatok.

ten kto chce kludne spat uplatok jednoducho nezoberie.

I ked kazda minca ma dve strany, cize kazdy moze tvrdit svoj nazor z ineho uhla pohladu.
Napr:
policajt ma chyti ze idem rychlo, ponuknem mu uplatok. tak by som mal v podstate niest 1/2 viny aj ja, LENZE. ak by ten policajt nezobral uplatok, tak by som mu mohol ponukat kolkolvek, nepreslo by mi to.
ak by som mu neponukol ja, najde sa niekto iny kto ponukne.
jedine ak by neponukol nikto, tak by policajt nestekol pre uplatok... (tj ten uhol pohladu, ale to je na velmi dlho :) )

Laurina22

Ja neviem,odo mna si nikto nikdy nepytal uplatok.Mozno preto,lebo vie,ze by som mu ziadne ani nedala a viem sa s nimi pekne pohadat,ak je potrebne.

Viem,ze uplatky beru,ale nepytaju si ich sami od seba,ludia pridu,podaju,lekar vezme.

silviklh

LAurina,áno,toto som zabudla spomenut,aj znamym sa stava,ze lekari si vykazuju zakroky,co im ani neurobili,aj ja to chcem preto vediet,ci na mne nezaraba dakto,lebo ozaj ja lekraov nenavstevujem,len malo.dalo by sa to aj cez teba,ci nie?

Peter_1976

Suhlasim, netreba globalizovat. Len som reagoval na nazory, ktore tu odzneli. Cest vsetkym lekarom, ktori medicinu vykonavaju ako povolanie, nielen ako zamestnanie.

Laurina22

No pozor,to lekar ma limit,za aku sumu moze vykonat svoju pracu a teda aku sumu mu poistovna preplati,to by zas oni robili non stop aby im bolo vyplatene co najviac:-)