Nasezdravotnictvo

Príspevok v téme: Nasezdravotnictvo
Taxim

Bohuzial som vaznejsie ochorel a cim dalej tym viac sa stretavam s totalnou aroganciou aj u tych lekarov,ktori ked som bol zdravy boli milucki, zlatucki napr pri preventivnych prehliadkach. Vtedy som podnikal a tak som im stale doniesol malickost. Teraz sa na to zabudlo a drzost nema konca. Samozrejme je medzi nimi aj vynimka bohuzial, iba jedna. Lezal som v nemocnici a tam je to uplna hroza. Ludia su tam ako posledne nuly. Lekari - dho nic - a pacient na poslednom mieste. Boze kde to spejeme. Bez uplatku vam nespravia ani vysetrenia, ktore su vyslovene potrebne. Nadobudol som pocit ze lekari sa stale za niecim zenu a prave pritomny pacient je pre nich na obtiaz. Tak potom naco su tam? Ake mate skusenosti vy?

lost

nj, ja neviem preco ludia beru mizerne uplatky.
to tych 100 eur tak strasne moc pomoze k dobru?
mozno ak mi prispeje 10 000 ludi, to ano... :D

tak budem musiet dufat, ze bude stale viac ludi co odmietnu uplatok :D

preco si ti co chcu peniaze nezalozia radsej sukromnu ambulanciu, tam si mozu dat cennik ako len chcu, len to musia danit no :)

Laurina22

No takto lost,samozrejme,ze pristroje vydrzia,takisto aj instrumenty,tie sa nemenia po kazdej operacii.Lenze ty si nevies predstavit sumu toho pristroja a jeho udrzbu.Dalsia vec,co sa tyka liekov a materialu,to sa dovaza denne,neustale,ide to ako na beziacom pase.To urcite nie su haliere,resp.centy.

uhlie

Este by som chcel napisat nieco o poistovniach. Celkom netusim, preco sa u nas nazyvaju zdravotne poistovne poistovnami, ked ani v zakladnych veciach nesplnaju to, co by poistovne mali. Ked niekto musi platit poistne, ci chce, alebo nechce a bez ohladu na riziko nemoci, tak to nie je poistne, ale prispevok do fondu. Poistovna je nieco uplne ine, ako to, co tu mame my.

lost

To je ale potom zla situacia :)
lebo to by sa mohlo vyhrotit do situacie:

(iste, je to extrem)

budeme mat lekara a 100 pacientov
90 z nich nema peniaze
lekar ma obmedzeny cas, je to clovek ako kazdy iny, ma rodinu atd.
cize lekar nemoze zobrat kazdeho.
ak ma rad uplatky
10 bohacov sa zachrani, ale vela z chudbonych nie.

lenze problem je, ze bohac je bohacom len prave vdaka chudobnejsej vrstve populacie, ak vymre, odkial bude mat bohac prachy?

respektive, potom mu ani zlato nekupi chleba (tj, pekar nezoberie uplatok, nepreda chleba tomu co da najviac, preda tomu komu chce) i ked to je uz mimo temu...

Laurina22

A o prepojeni lekarov a farmaceutickych spolocnosti ani nehovorim.

Lenze vies Lost,ludia su hlupi resp.nevedomi.Maju lekara za Boha,co im predpise,to si vezmu.

lost

lieky, material, pristroje,.

A kto predava lieky?
kto predava material?
kto sklada pristroje?

lieky - ak nepocitam VYVOJ, su za haliere.
material - ak nepocitma vyvoj, su za koruny
pristreoje - su z materialu, cize 10sk :)

lenze pristroj stoji povedzme 50000eur
ale vydrzi povedmze 3 roky aspon?
to znamena ze ak sa rozpocita cena pristroju na 1 pacienta, tak to nemoze byt vyssia suma ako desiatky eur.

Laurina22

Ja sa chystam na medicinu a ak ma vezmu teraz alebo o rok a raz mozno daj Boh budem lekarka,neviem sa zarucit,ze uplatok nevezmem.A nehanbim sa to vyslovit.

A preco?Pretoze ako napisal Lost,patrim k rase CLOVEK

lost

chybu robia aj ludia
totiz sikovny chirurg by povedal nieco taketo:

"Ludia pridu, placu ze ich boli kbl, ja ich ukludnim ze sa to da opravit, otvorim ich, zoskriabem im usadeninu z kblu, zatvorim ich, a poprajem vela stastia, za 10 rokov ich uvidim znova, a znova na tom zarobim"

Tu je brutalny problem ten, ze ludia KASLU na svoje zdravie. Ale co, ved Mekáč alebo CocaCola, Cigarety, Alkohol, Mastne jedlo a ine haluze chutia uzastne ze :)

Cize lekar sa nemusi bat, ze by nemal pacientov, i ked myslim ze problem je znacne komplikovanejsi, nez len to, ze si ludia nedavaju pozor na to jedine co maju, na zdravie.

Skor to, ze media podporuju nezdravy zivotny styl. Potom 1/10 podporuje zdravy zivotny styl. Tym je to tak super vyvazene, ze nikto si nevsima nic netradicne (tj, su dve sily "dobro" a "zlo" a stale sa to bije), mozno taka psychohra, lebo ak by niekto silne propagoval len nezdrave, ludi by to ťuklo ze tu nieco nehraje atd.

Ale tie media niekto vlastni a niekto vlastni aj tie drogy (ehm, lieky) co lekar vypisuje.

A myslite ze by niekto (investor) investoval svoje peniaze len tak, aby mohol kludnejsie spat?

Urcite nie, 9 z 10 urcite nie, ti investuju pre zisk a cize cely system sa mi zda byt zacyklovany. To snad nie je mozne vyriesit a preco?

Lebo patrime k rase; CLOVEK.