Nasezdravotnictvo

Príspevok v téme: Nasezdravotnictvo
Taxim

Bohuzial som vaznejsie ochorel a cim dalej tym viac sa stretavam s totalnou aroganciou aj u tych lekarov,ktori ked som bol zdravy boli milucki, zlatucki napr pri preventivnych prehliadkach. Vtedy som podnikal a tak som im stale doniesol malickost. Teraz sa na to zabudlo a drzost nema konca. Samozrejme je medzi nimi aj vynimka bohuzial, iba jedna. Lezal som v nemocnici a tam je to uplna hroza. Ludia su tam ako posledne nuly. Lekari - dho nic - a pacient na poslednom mieste. Boze kde to spejeme. Bez uplatku vam nespravia ani vysetrenia, ktore su vyslovene potrebne. Nadobudol som pocit ze lekari sa stale za niecim zenu a prave pritomny pacient je pre nich na obtiaz. Tak potom naco su tam? Ake mate skusenosti vy?

Laurina22

Tak zavidime im?Treba si zas aj toto priznat.Vsak boli sikovni,vychodili si medicinu,su sikovni a vychcani aj teraz,tak hold,nech maju aj 20 aut.

Laurina22

Tak zavidime im?Treba si zas aj toto priznat.Vsak boli sikovni,vychodili si medicinu,su sikovni a vychcani aj teraz,tak hold,nech maju aj 20 aut.

lost

Laurina22

300eur mesacne mozno pomoze, ale svedomie ma nepusti :)
najdem si taku pracu, cinnost, ktorou si tych 300eur zarobim, ale budem moct kludne spat a nebudem musiet si davat pozor na to co poviem ked budem podgurazeny, tj. aby som sa nepreriekol atd.. neviem preco, ale proste som taky blbec no :D
(mimochodom, myslim si ze KAZDY z nas je shcopny robit "zle" veci, resp. volit lahku cestu (uplatky), lenze nie kazdy si na to budto trufa, alebo ma zaludok alebo len z principu nerobi :) )

lenze ak zoberiem 300, zachuti a potom ani 3000 nebude stacit :)

tj ta ludska chamtivost :D
ale isto sa to da kontroovat ;)

ono isto aj zalezi od toho, ci to clovek skutocne potrbeuje, alebo to chce len ako bonus.

ak clovek ma zaplatit zajtra najomne 300eur ale nema, nikto nepozicia a deti na ulicu ist nemozu, tak potom je to uz drsnejsia situacia a potom by som asi aj ja ten uplatok zobral :) respektive uricte ano, ak by som nemal na vyber :D

elsa5.5

by si pozeral,z čoho má ten náš sused lekár 4 zahraničné autá ked už nie viac,a jeho 2 deti už pekne na medicíne,jeho žena kožná... už má aj svoju ambulanciu pritom kožná na veľké píííp:)

lost

alebo takto >
suhlasim s tym ze vynaleca ma byt slusne ohodneteny za svoj objav, ale nie aby na nom donekonecna RYZOVAL.
tj - utok miereny hlavne na PATENTOVY SYSTEM.

niekto vymysli koleso, patentuje si ho a je za vodou, lebo kazdy kto pouzije koleso musi platit za to ze pouziva patent, atd.

patent je sice fajn, lebo bez neho by mozno nikto nic nerobil, len kopiroval atd, ale vsetko co bolo vymeslene na uzitok ludstvu sa da zneuzit a problem je na svete :)

Laurina22

Preco si nezalozia sukromnu ambulanciu?Ale ved dnes ma uz vela lekarov sukromne ambulancie,ale to maju pre svoj biznis a stale zostavaju aj zamestnancami "statu",pre istotu.

lost

ale suhlasim ze pristroj je drahy atd
konieckoncov aj ten co ho vymysla je len clovek, co ma rodinu a chce prezit, tvrdo na tom maka a chce zit dostojne, preto pyta vela penazi za ten pristroj atd...
ale jedno mi nejde do hlavy

ak spravuje majetok sukromnik, tak ho spravuje EXTREMNE opatrne (ak mu na nom zalezi of course)

ale ak spravuje majetok CUDZICH ludi niekto kto ma v 3,15.. :) co sa s nim stane, lebo za to nenesie zodpovednost. tak tam je jasne ze sa o ten majetok nemusi starat tak dobre, ako keby bol jeho.

toto je velmi casta choroba kapitalizmu (resp systemu, akehokolvek).