Stredná zdravotná škola

Príspevok v téme: Stredná zdravotná škola
LoliN

ahoj, nevie niekto z vás ako to prebieha na zdravotke? Je to ťažké...na koľko percentje možné že zoberú aj mňa, keď mám zo sjl a mat 3??Biológia a chémia my idú aa byť doktorkou bol vždy môj sen a chcem ísť aj na vysokú...na zdravotku chcela ísť aj moja kamoška , mali sme ísť spolu ale nevieme či nás obydve vezmú...keby som išla sama tak sa hrozne bojím...lebo všetko bude nové, nebudem vedieť kde mám triedu, nikoho nebudem poznať....Je to tam ťažke, keď tam budem sama??? prosím nevysmievajte sa mi...len vás žiadam o radu...

Hankaa

Ahojte,neviete mi poradiť z čoho budem robiť skúšky na prijímačky na zdravotnú ? Neviem čo sa tam mám učiť ,prosím vás odpíšte mi .

Lucka :-)

Ja budem tento rok štvrtáčka na LF UPJŠ v Košiciach a tiež som chodila na SZŠ.
Na medicínu som sa dostala hneď na prvýkrát, ale kebyže mám len vedomosti čo mi dala SZŠ tak prijímačky nespravím. Ja som chodila posledný rok na prípravku do KE a dosť som sa učila aj doma, lebo chémiu som mala iba 2 roky a nie v takom rozsahu ako to vyžadujú na LF.
Prvé 2 roky na LF UPJŠ som sa učila na medine asi viac ako poniektorí z gympla až na Základy zdravotnej starostlivosti kde sme sa učili obväzy, infúzie,... a v 3. ročníku na predklinických predmetoch som už toho vedela o hodne viac ako kolegovia z gympla. Inak nie je gympeľ ako gympeľ, lebo v I. ročníku zo školy odišli hlavne tí študenti, ktorí chodili na gymnáziá.
Ja som bola na SZŠ maximálne spokojná a aj teraz by som išla radšej tam ako na gympeľ. Predmety neboli jednoduché, ale ani nezvládnuteľné a prax mi dala veľmi veľa z čoho ťažím dodnes na LF.

mackani

ja chodím na farmáciu a dá sa to zvládnuť ak sa posnažíš,všetko sa dá ak sa chce. Síce musíš sa učiť zo dňa na deň a viacej, ale v pohode

ana12

ahojte teraz idem do deviatky a mam si vyberat uz skolu chcela by som ist na farmaceutiku je ta skola fakt taka tazka da sa to zvladnut prosim ppratte

klarayy

ak chces byt lekarkou tak chod na gymnzium preto lebo ta lepsie pripravi a zo zdravotky je pravda ze sa naucis chemiu , biologiu lenze nemas ucivo na takej urovni ako gymnazia

Nata

Ahojte. Ja som už prijatá aj na zdravotnú odbor farmaceutický laborant a aj na združenu odbor TIS a naši ma chcú dať na zdravotnú ale ked všetci hovoria aká je to strašne ťažká škola že stále sa budem učit že nebudem mať na nič ine čas tak sa tam bojím isť :// .Je to naozaj tak moc tažké ?

mackani

Ahoj :) Ja som na zdravotke teraz prvý rok. Je to podľa mňa jedna z najťažších škôl. Ale tak je to aj podľa toho aký odbor si vyberieš. Ja mám ten najťažší :D Ale neboj,hned si zvykneš. Ja kým som sa tam skoordinovala a všetko , tak asi pol roka :D A teraz sa tam cítim ako kebyže som tam 100 rokov. Nemáš sa čoho báť. A aký chceš odbor vlastne?

cate 12

ahoj ja chodím na zdravotku uz treti rok ako to prebieha prvy rocnik bol strasne narocny vela hodin tazske predmety latina preventivne lekarstvo ale prezila som to druhy rocnik bol lahsi a treti je v pohode typujem ze chces si vybrat odbor zdravotny asistent :) ja po maturite sa tiez chystam na vysoku si dat prihlasku na medicinu neucim sa velmi dobre a ked ma nezoberu na medicinu idem na nastavbu tam je vetsia pravdepodnost ze ta zoberu a potom zas budem skusat medicinu :) a este k tomu biologiu mali sme iba v prvom rocniku a chemiu iba po druhy a potom nic :) taze ked sa chystas na medicinu toto je blbe ze musis potom sa doucat sama :/ ale zas mas vyhodu ked ta zoberu polovicu uciva budes poznat lebo to budes mat skoro tak dobre prebrate jak sa to medici ucia :) a teraz od tretieho chodime na prax a prax je uzasna normalne chodis do nemocnice na rozne oddelenia staras sa o pacientoch to je vyhoda :)