Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

rob

Zdravim , Ja som 3 den po operacii laserovym zakrokom v anglicku . chcel bysom vas vsetkych pozbudit aby ste sa nebaly tej operacii lebo dasa to vytrpiet .
v mojom pripade operacia trvala 20 min operovaly ma o jednej hodine a domu ma poslaly o 6 hod ,ale teras dobre citajte ziaden morfium ziadne specialne tapletky len ,paralen a brufen ano boly ma to ale toje normalna reakcia tela musi to boliet lebo sa to hoji , som velmy prekvapeny ze na Sk pacientom po operacii davaju vseliake injekcie alebo tabletky a maju bolesti ja beriem brufen a paralen dvovod toho je aby stolica nebola tvrda , budte silny chodte do toho lebo to nieje sranda tie hemeroidy mne too islo na mozog ale diky Bohu mam to za sebou .

Metal

prvá stolica po operácii bola hrôza, strašná bolesť. Hneď som začala jesť trstinovú melasu/dostať ju v lekárni za pár eur/predáva sa v skle a chutí skoro ako med. Druhá stolica očakávaná so strachom-absolútne žiadna bolesť! Bolo to vykúpenie.

L72

Zdravim,

postupil som pred dvoma rokmi laserovu operaciu v Chirkoze. Chcel by som povedat dve veci - skuste si spravit prieskum trhu a zvazte, ci verit vsetkym diskusnym prispevkom. Niekedy mam dojem, ze niektore pise aj sam pan Dimov z Chirkozu.

K zakroku, operacia prebehla v poriadku. Musim suhlasit v tom, ze pooperacne bolesti byvaju individualne podla velkosti zakroku a prahu bolesti. Mam uz rozne operacie za sebou, aj komplikovane zlomeniny (kde vam bez anestezie napravaju zlomeninu), ale takuto bolest som v zivote nezazil. Na stupnici od 1 do 10, bez vahania 10. Na prve 3 stolice si pamatam dodnes. Nikdy by som nepovedal, ze taky chlap jak hora moze plakat od bolesti na zachode.

Vsetky tieto jednodnove (resp. 1 hodinove) zakroky su hlavne kvoli tomu, aby vas co najrychlejsie skasirovali a poslali domov. Bez starosti.

Mal som 2 roky pokoj a mam teraz na mieste rany rovnaky hemeroid ako predtym. Pri pomysleni prezit tu bolest, ze tu bolest musim prezit este raz, je mi zle.

Lito017

Ahojte vsetci,

absolvoval som laserovu operaciu hemeroidov v Zeleznicnej nemocnici Kosice (cena 150 EUR).
I napriek situacii v zdravotnictve by som hodnotil pristup k lepsiemu priemu, personal sa snazil, vybavenie nemocnice v neplatenej casti bolo trochu spartanske.
Precitanie tohoto fora mi dost pomohlo pri rozhodovani a aj urobit si prehlad na co je potrebne sa pripravit.
Kedze postupy jednotlivych nemocnic su mierne odlisne nie vsetky informacie tu boli spomenute.
Verim ze moje informacie niekomu pomozu.

V prvom rade - Ano, boli to prve 3-4 dni, ale je s tabletkami a injekciami vydrzatelne. Cim skor sa clovek necha operovat, tym menej bolesti neskor podstupi.
Ja som mal operovane hemeroidy 3 stupna( 3 vonkajsie a 2 vnutorne) relativne uz roziahli zakrok.

Tyzden pred operaciou je potrebne absolvovat interne predoperacne vysetrenia.
V den nastupu, vecer urobeny klystir, tabletka na spanie, injekcia proti tromboze( bola podavana kazdy den pocas hospitalizacie)

Dalsi den operacia, pred operaciou tabletka proti uzkosti, antitrombozne navleky na nohy, odvoz na sal, epiduralna anesteza spodnych koncatin do chrbta, mierne bolestive.
Lahnut si na lozko a za 3 min si clovek prestane citit nohy, prikryju ho, zdvihnu nohy. Operacia trvala cca 40 min,absolutne nic necitit, len som sa dival do stropu a pocuval co sa naokolo deje
Odvoz na izbu, pomala infuzia do zili. Treba pocitat ze po tejto anesteze clovek ostava na lozku 24hodin. Kym drzi anesteza cca 3-5 hodin clovek ani nema pocit ze by bol operovany.
Ked nastupia bolesti je vhodne hned si dat pichnut injekciu proti bolest(davaju morfium). Aj napriek tomu bolo ranu citit ale dalo sa to vydrzat bez velkeho premahania.
Pri tomto type anestezy je potrebne sa vymocit do 9-12 od operacie, naozaj sa treba snazit,pit tekutiny a tlacit..inac pride na rad cievkovanie.Mne sa to podarilo. V tomto su nekompromisny-zabojujte.:)
Kedze okolo polnoci boli stale bolesti a nedarilo sa zaspat, poziadal som tabletku na spanie a dalsiu injekciu proti bolesti. Tu uz davaju Novalgin. Ta zabrala zazracne a v podstate som si nerusene pospal 5 hodin. R
ano ked sa rany zacali ozyvat dalsi Novalgin do zili a v podstate bez vacsich bolesti som cakal kym ma na obed postavia na nohy.
Sprcha, pochodit a do vecera len caj, tabletka proti bolesti. Treba castejsie sa chodit sprchovat a menit si gazu na zadku za cistu( neboli to).
Na noc opat tabletka na spanie a Novalgin na bolest. Dalo sa pospat.

Dalsi den opat dieta, na obed len vyvar. Treba sa pripravit ze pocas 3-4 ziadna strava nie je, len caj a neskor cisty vyvar.
Aj napriek tomu ze som bol vycisteny uz som bol nuteny navstivit WC, dalo sa, aj ked mierna bolest a krvacanie bolo.
Ono to v podstatate stale mierne mokva, krvaca preto je potrebne menit si castejsie gazu.
Na noc opat tabletka na spanie a Novalgin na bolest. Dalo sa pospat.

Na treti den som sa uz pytal domov, vybavili ma injekciou proti bolesti na cestu a absolvoval som cestu domov.
Stvrty den bol resp. noc bola najkritickejsia kedze som nemal injekcie proti bolesti a musel som cakat kym ako-tak zaberu tabletky proti bolesti.
Bral som Ketonal retard.

Po tejto noci uz s tabletkami proti bolesti sa dalo celkom normalne fungovat, samozrejme ze stale to mierne stipe, svrbi a clovek citi nejaku bolest ale uz je to zvladnutelne.
Mierne bolest bola pri stolici a pri moceni. Kazdym dnom sa to ale zlepsovalo a asi po tyzdni uz som vysadil aj tabletky proti bolesti.
Postupne som k vyvarom zacal pridavat aj tuhsiu stravu a zacal som pravidelne chodit uz kazdy den na stolicu.
Aby predsa nebola rana tak namahana, pijem rano a vecer psyllium na zmakcenie stolice.

Po tyzdni uz som mal predpisane vychadzky tak postupne som zacal chodit aj vonku.
Stale treba niekolko raz za den ranu sprchovat(staci obycajnou vodou), a vymienat gazu, postupne som gazu nahradil za papierove vreckovky..nedrazia tak pri chodzi a sedeni.Na noc to natieram dobou mastou.

Po dvoch tyzdnoch od operacie som bol na kontrole. V podstate bolesti su uz prec, aj svrbenie, len sem tam sa to este mierne ozve. Da sa uz aj dlhsie sediet.
Stale ale pri stolici este ide nejaka krv, a trosku to mokva. Podla doktora to bude este trvat jeden – dva tyzdne.
Subjektivne ale uz mozem fungovat na 80-90% normalu tak som sa dal vypisat do prace.

Drzim vsetkym palce ktory sa to rozhodnu absolvovat. :)

Bojovníci :)

Ahojte všetci ktorí váhate nad operáciou a máte strach. Som skoro 3 týždne po laserovej operácií v železničnej nemocnici v KE. Podľa mňa ani nieje dôležité písať o vyšetrení pred operáciou skôr dôležité je to PO operácií,dňoch či týždňoch. Za seba môžem písať, že hneď po operácií som sa cítila fajn horšie to bolo o pár hodín asi po 3 hodinách začali bolesti až mi museli podať morfium ten nezabral. Noc hrozná, potom som bola na injekciách od bolesti a tabletkách od bolesti. po 3 dňoch som išla domov. Doma to bolo horšie, lebo mne tabletky od bolesti nezabrali tak som si "vybavila" od známej injekcie ALMIRAL ktorý mi podávala každý deň neskor každý druhý. Bez toho ja by som bola stratená bolesti strašné na nevydržanie. týždeň injekcie Almiral každý deň, potom každý druhý deň /neviem či som mohla tie injekcie ale ..../. 3x za deň sedavý kúpeľ v dubovej kôre 2 týždne, stehy sa "vymočili :D" ďalšie dni 2x alebo raz za deň sedavý kúpeľ. Stolica bola nie iba prvá hrozná, ale asi týždeň každá. Po dvoch týždňoch od operácie bolesti skončili, trošku bolesť pri stolici, ale to sú do dnes, ale dá sa vydržať. Ja som mala zložitú operáciu preto to bolo aj také bolestivé/hemoroidy von aj dnu./ Čo sa týka nemocnice personálu nemôžem sa vôbec sťažovať sú najlepší fakt veľmi im ďakujem. Môj lekár ktorý ma operoval je ten najlepší na svete za všetko mu ďakujem je to úžasný Človek. Dnes po tých týždňoch môžem povedať, že sa cítim oveľa lepšie, bolesti keď sú tak iba pri stolici, slabé. zhrniem to tým že som vďačná aj samej sebe, že som to vydržala a neľutujem, že som to podstúpila a dala sa operovať. Držím palce všetkým ktorí sa odhodlajú a verte ,že nebudete ľutovať aj keď to nebude vždy ľahké.

dobra rada

Laserova opreracia bola robena poobede u dr.Dimova v Chirkoze, neboli to, dostanete oblbovaka do zily a opichy okolo konecnika, v pohode. Poloha je ako u gynekologa, treba sa uvolnit a rozpravat hoci o dovolenke, detoch. Zakrok trva asi 20 min, potom lezite dalsiu pol hodku na izbicke, mate uz gazovy stoplik v ritke a je s vami vas partner. Vypytajte si od sestricky este jednu injekciu na cestu domov a v aute si lahnite na zadne sedadlo.

Cela noc bola prekvapivo bez bolesti. Rano o 6.hod 2x Panadol Ultra (obsahuje aj kodein), ale uzit liek uz pri prvych silnesich prejavoch, ze ranky v zadocku ozivaju, necakat az na bolesti.
Potom zase 2x Panadol Ultra o 13 a pomalicky pesi presun z kroka na krok do Ruzinovskej nem. na kontrolu, takze ziadne vylihovanie v posteli s vyvodmi zo zadku.
Dalsie tabletky az o 01. rano a o 18. vecer. Treba sa hybat, suchtat sa po byte a nelutovat sa.

Pred operaciou odporucam aspon trojdnovu dietku zalozenu na prijme tekutej stravy, polievok, jogurtov,mliecnych alebo proteinovych kokteilov, poriadne vyprazdnenie pomocou rozpustneho prasku z lekarne.
Takuto stravu zachovat aspon tri dni po operacii, aby klasicka stolica prisla co najneskor, aby sa ranky vyhojili a nenamahali a radsej viac pit cistu chladenu bezbublinkovu vodu.

Rada na zaver : poucte sa z chyb inych, necakajte,ze si hemoroidy vyliecite sami mastickami a dubovou korou, uz pri prvych priznakoch chodte za svojim lekarom, nech vas posle na dalsie vysetrenie.
Svojou neskonalou blbostou som sa cez neliecene krvacajuce hemoroidy dopracovala k tazkej anemii, musela som absolvovat aj kolonoskopiu. Keby som nebola taka hlupa, tak som ich pomocou lekarov mohla podchytit uz skor a za tie eura, co som zaplatila za laser do zadku som si mohla kupit cizmy, kozenu bundu, zaplatit si rocnu permanentku do fitka s bazenom a este si nechat laserom odpalit vrasky na tvari :-)

jelcin

" 10 dní po operácii - OK "

Zdravím všetkých

Postupne za cca 10 rokov sa mi vyvinuli vnútorné hemeroidy 3.stupňa(po každej stolici vonku,umyť,vlhčenými servítkami zapraviť potom všetko v poriadku).Avšak v poslednom čase už zväčšené a začali vyliezať už aj počas chôdze alebo pri práci.
Pri takomto štádiu už to nemá cenu riešíť Longhovou metodou (gumičky) alebo Amihal technikou,skúsil som to, efekt žiadny,zbytočná strata času a penazí.
Nakoniec som vyhladal pána dr.Dimova (velmi príjemný a ústretový človek) ktorý ma operoval pred 20 dňami pod celkovou anestezou v nemocnici Rružinov. Nebolo to laserom ale vraj nejakým prímárnym skalpelom po ktorom sa velmi dobre hoja rany -doktorov odhad práceneschopnosti cca 10 dní (moc som tomu neveril).
Po operácii som bol ešte 2 dni v nemocnici,prvých 20 hodín vývod z konečníka ale aj tak som už asi po 12 hodinách chodil aj ležať som vedel takmer akokolvek.
Samozrejme bolesti boli.Pichali mi injekcie Almiral- potom pohodka.
Po príchode domov bolesti pokračovali avšak Almiral na noc a cca do 3 hodín ráno som mal pokoj a relatívne dobre som si pospal.
Potom som frčal postupne na Ibalgine,Novalgine alebo Zoldiari ale ani jeden moc nezaberal tak som to nejako musel vždy vydržať do večera. Asi 3 dni po operácii večer nastúpili trhavé bolesti cca asi každé 3 minuty. Po telefonáte s dr.Dimovom všetko vyriešil čipok Apotex do konečníka + 2x Paralen. Samozrejme každe 3 hodiny vyumývať a namastiť Procto-glyvenolom.Potom už som si nadstavil ideálne ošetrovanie tak že:
Ráno po stolici čipok,takisto večer po stolici čipok,počas dňa umývať a namastiť potom 2gázy 10x20cm na zadok (1 týžden krv z konečnika potom už len taká vodička),3x denne detralex + probiotika a dietna strava(pyré,ryža,varená mrkva, neskôr uvarene kuracie mäso jogurty,miláčiky atď). Samozrejme každa stolica bola bolestivá ale dalo sa to vydržať.
Po týždni kontrola u dr.Dimova v Chirkoze v petržke - k najlepšej spokojnosti.Boleti už menšie- vysadil som Almiral aj všetky tabletky od bolesti pretože som sa vyhádzal na nohách,svrbelo to ako šlak asi týždeň,čipok už len na noc.
!!! A prišlo na doktorové slová a išiel som na 11 deň po operácií do práce,absoloval som 4-dňový 12-hodinový cyklus- údržba v automobilke. Nebolo to lahké ale velmi mi to prospelo pretože som nemal tolko času sa len stále pozorovať a rýchlejšie som to "rozbehal".
Dnes 20-ty deň po operácii už úplne bez bolesti,len sem-tam svrbenie,sem- tam ešte číry výtok. V práci už fungujem takmer plnohodnotne-včera som 1/2 dňa strávil v pokľaku a absolútne bez problémov.
Hemeroidy sú fuč!!!
Píšem tento príspevok kvôli tomu aby som posmelil ľudí s takýmito problémami. Všetko sa to dá v pohode vydržať,je to len týždeň intenzívnejšej bolesti.Čítal som pred zákrokom na webe všelijaké príspevky o"hororových" bolestiach a bol som nachystaný na ukrutánské bolesti a pritom sa to dalo všetko celkom dobre zvládnuť.
Treba sa len do toho obuť a nadstaviť si po operácii určitý režim a všetko bude v pohode.Riešte to čím skôr.
Želám všetkým skoré uzdravenie.

Jelcin (43 rokov)

Nika222

Mne operovali vnutorne hemoroidy ligaciou pred 2 rokmi. Oziarili to infracervenym svetlom a ono to asi po dvoch dnoch odpadlo.zaplatila som vtedy 50 eur navyse.a odvtedy som nemala az teraz ale to vonkajsi.a boli.

problem velk

Chcem sa spytat ci by nevedel niekto poradit????ak zatlacim na konecnik vydu mi take velke fialove gule,no nie z konecnika ale z koze ritneho venca a ked prestanem tlacit zasa to zmizne.a nic tam neni...nekrvaca to!!!neviete mi niekto poradit?????????dakujem