Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

zuzicka41

Operacia, aj ja som si presla svojim peklom. No nasla som uzasneho doktora, ktory ma dal dokopy a vdaka ktoremu sa aj ja mozem tesit zo zivota. Ak chcete, napiste mi na sukromny mail katuskad@centrum.sk.

Operacia

Veľa z Vás píše o laserovej operácií v Železničnej nemocnici v Košiciach. Väčšina opisuje pár dni po. Nepíšete ako to je po nejakom čase. Na základe týchto Vašich článkov som sa odhodlala k operácií aj ja. Čakala som na primára ale ten bol dlhodobo na PN. Moja lekárka mi preto dohodla a odporučila iného lekára. Operácia prebehla a ja som bola prepustená domov. Mala som mať pokoj minimálne 15 rokov. Operácia bola urobená v akcii, neplatila som za laser. Bohužiaľ akciová cena bola pre mňa " veľkým bonusom". Zostali zbytkové hemoroidy, ktoré sa zapaľujú, pridala sa bolestivá trhlina, podľa všetkého asi súčasť operácie a vznikajú nové hemoroidy. Pri kontrole lekár ani nezistil fisúru - trhlinu, vraj som citlivá a mám vyčkať, všetko bude OK. Za sedem mesiacov sa k tomu pridali plesne a zápaly konečníka. Najnovšie vraj tam mám aj polyp. Verte, že je to neskutočné peklo, a preklínam deň, keď som pristala na túto operáciu. Chodím po Slovensku a hľadám kto to dá dokopy tak, aby som mohla vôbec fungovať. Ak poznáte odborníka poraďte.

Dezo

Ahoj ľudkovia no tak som sa rozhodol sem priblížiť svoju skúsenosť s týmto zákrokom. Problémy som mal od svojich dajme tomu 16-17 rokov do teraz ( mám 22). Nemohol som športovať a každá prílišná aktivita viedla k tlaku v konečníku, tak isto aj obyčajné vybehnutie po schodoch bolo nepríjemne tak som sa rozhodol pre toto riešenie .
Tak bol som prijatý 14.2.2017 okolo 12 hod v železničnej nemocnici v košiciach. V ten deň už som nič nejedol a na večer bol podaný klystír na vyprázdnenie čriev. (je dobré do včera vypiť vody kolko sa len dá lebo od pol noci už nemôžete.) Večer som zobral tabletku na spanie prišlo ráno a čakanie pokým som dostal na rad na sálu. Na sále mi bola mi podaná spinálna anestéza (pichnú vám inekciu do chrbtice a tým vám úmrtvia spodok tela že by ste nič necítili inak ste pri vedomí). Netreba sa báť injekcie nič hrozné to nieje. Samotný zakrok trval cca 20 min (laserom) následne som bol prevezený na izbu kde mi nohy precitli za 4 hodinky cca. Boli mi vybrane tri uzlíky vraj dosť velke z ktorých dva siahali z vonku smerom dnu čiže som tam mal dosť stehov. Na večer sa ozvali prvé bolesti tak som si vypýtal lieky od bolesti (bolesť tak 8/10 fajnový studený pot po tvari tiekol). Je nutne sa vymočiť do bažanta inak by vás cievkovali a to nechcete. Ide to ťažko ale treba sa velmi snažiť. Druhý deň raňajky jak lusk nejaký detralex, inekcia od bolesti a za tým fajnový čistý bujon. Počas dňa ste na vode prípadne čaji a zase liekoch bolesť konštantná tak 3-4/10 . Prepustený som bol 17.2 okolo obeda bolesti okolo 3/10 chôdza náročna. sedenie v aute nemožne zapieral som sa nohami ako sa dalo aby som nesedel. Dostal som sa domov kde mi bolo spočiatku celkom fajn ale potom mi vyprchali lieky z nemocnice tak som užil nejaký ten predpísaný novalgin ktorý mi moc nezabral a celý víkend som preležal v ohromných bolestiach (6-7/10) . O prvej velkej potrebe ani nehovorim celkom sila síce nebolo tolko krvi jak všetci píšu ale bolo to akoby som žiletky so sklom tlačil zo seba nohy sa trasú až podlamujú od bolesti. Následne som strávil 30 min v harmančekovo-šalviovom kúpeli a celkom ma uvolnilo. Takeho 21.2 take tie konštantne bolesti celkom ustúpili bolelo to iba pri otačani sa v posteli či nejakom prudšom pohybe. Dva krát do dňa rano/večer som si robil kúpele buď v harmančeku, šalvií, repíku či dubovej kôre pozor nie však príliš horúcu vodu lebo by to skôr mohlo poškodiť jak zlepšiť. Sprchu som navštevoval taktiež asi 4 krát za deň nakolko mi to mokvalo dosť. Stačí len vodou sa opláchnuť. Teraz je 25.2 a ja môžem celkom spokojne povedať, že z najhoršieho som vonku sice ešte mám problemy pri sedení ale nieje to tak strašne ako to bolo prvé dni.
Nechcem teraz nikoho strašiť/odrádzať ale čítal som vela príspevkov od ludí na podobných forach ako im spravili zákrok a na druhý deň troška bolesť a potom už nič (niekedy som si myslel že to písali samotní doktori) . Považujem sa za človeka ktorý bolesť vie velmi dobre znášať ale toto čo som zažil bola celkom sila. Osobne som čakal že 3-4 dni a všetko bude ako má byť. Teraz je 10tý deň po operacií a pri potrebe mám stále problemy a bolesti ale mám taký ten spokojný pocit a vieru v to že to bude čím dalej tým lepšie a ja budem schopný konečne začať aktívnejšie žiť ako do teraz. Treba sa pri tomto pozerať na tie výsledky čo to môže priniesť nie na tie horšie dni čo sú po tom. Tie sú len dočasne bolesť prejde, telo sa zahojí a problémy odídu. Všetko sa dá prežiť keď človek chce. Netreba sa báť treba sa toho zbaviť a nie prežívať roky a odopierať si kvôli tomu isté činnosti. Snáď som nikoho neodradil svojím príspevkom len som sa snažil povedať pravdu ako mi bolo po zákroku.
Netreba sa báť ešte raz hovorím
pekný deň

Rudolfino

Zdravim bol som dnes na laserovej operácii v zh dnes druhý krát chirurgické centrum.ano. Je bolestivé akurát zavedenie toho prístroja do konečníka.samotny zákrok sa dá celkom dobre zniest.trva to asi 20 minút a idete domov .Dlhé roky som to odkladal rás bolo lepšie rás horšie veď to každý pozna.da sa to všetko zniesť a to som bojko z lekarov.len odvahu!
Nájdi v sebe.

Rudolfino

Zdravim bol som dnes na laserovej operácii v zh dnes druhý krát chirurgické centrum.ano. Je bolestivé akurát zavedenie toho prístroja do konečníka.samotny zákrok sa dá celkom dobre zniest.trva to asi 20 minút a idete domov .Dlhé roky som to odkladal rás bolo lepšie rás horšie veď to každý pozna.da sa to všetko zniesť a to som bojko z lekarov.len odvahu!
Nájdi v sebe.

Rudolfino

Zdravim bol som dnes na laserovej operácii v zh dnes druhý krát chirurgické centrum.ano. Je bolestivé akurát zavedenie toho prístroja do konečníka.samotny zákrok sa dá celkom dobre zniest.trva to asi 20 minút a idete domov .Dlhé roky som to odkladal rás bolo lepšie rás horšie veď to každý pozna.da sa to všetko zniesť a to som bojko z lekarov.len odvahu!
Nájdi v sebe.

Smolinka1983

Dobry den od augusta 2016 mam hemeroidy vnutorne. Brala som detralex a mast doloproc no nic nepomaha. Odporucili mi chirurgicky zakrok. Rozmyslam ze v zeleznicnej nemoxnici v Kosiciach. Kto to absolvoval vie mi povedat co taky zakrok stoji?

rudiger

Este som zabudol napisat,operacia stala 160 eur,plus lieky Detralex,samostatna izba v nemocnici,benzin-celkovo 200 eur.O tej metode RFITTH sa da na internete dost,je to asi zatial najsetrnejsia operacia.

rudiger

Ja som bol na operacii hemeroidov pred 17 dnami,moja skusenost:Asi pred 5 rokmi som zacal mat problemi,ale nic strasneho,raz za cas trosku krvi na toaletnom papieri,pomahalo nateranie Preparation H,horsit a to zacalo v 2015,krvacanie a von sa tlacil asi vo velkosti hroznovej bobule.Tento rok som si povedal,ze lepsie to uz nebude a treba to riesit operaciou,zacal som si hladat informacie a citat diskusie na tuto temu a po skusenostiach inych som bol riadne vyplaseny.Hladal som nejaky novy sposob ktorym to operuju a na internete som nasiel operaciu metodou RFITTH a kliniku v N.M.nad VAhom.Zavolal som tam,ze treba prist s vysetrenim rektoskopiou.Takze to zacalo,gastro,objednanie,cakanie 3 tyzdne,vysetrenie,ze mam 2 heme.2 stupna a jeden 3tieho.Som z Piestan takze kusok do N.Mesta s vysledkom,tam zasa vysetrenie anoskopiu Dr.Samekom a ze da sa to operovat tou metodou.Inak tie vysetrenia su skor neprijemne ako bolestive a clovek sa aj hamby lebo akurat naschval v Piestanoch mladucka doktorka.Takze som dostal papier s presnimi pokynmi,ake si mam kupit lieky,termin...Inak pristup dr. Sameka,na vsetky otazky ochotne odpovedal,vysvetlil.Operuje sa to v Banovciach nad Bebravou.Mal som prist o 9tej,zaplatil som si sam izbu a o pol druhej ma operovali v narkoze,asi o hodinu som sa prebral,operacia trva pol hodiny.Napocudovanie ziadne velke bolesti,skor take pobolievanie a v zadku som mal vazelinovu longetu,aby to nekrvacalo.Operoval ma dr.Samek z N.Mesta a robia to uz 5 rokov touto metodou.Este chvilku som bol trosku mimo z narkozy,zapol som si tablet a surfoval na internete a vravel si to je brnkacka,trosku to boli,pohoda.Chodili sestricky ci chcem nieco na bolest,ale bolelo to asi ako nejaky otlak na nohe,takze lieky som odmietol.Raz ma bolel zub tak ,ze som si trieskal pomaly hlavu o mur toto bolo proti tomu nic.Musel som sa ist vycurat a problem,tym,ze vas pobolieva zadok tak to nejak neslo,musel som sa strasne sustredit a za par minut sa podarilo.Prisla sestricka ci som si uz vybral tu vazelinovu longetu,ja ze nie,nemal som ziadne problemy a odporuca sa ju tam mat co najdlhsie.A problemy zacali v noci,taky pocit,ze potrebujete na velku,takze vytiahnut tu longetu,no to bol zazitok,bolo to riadne hlboko a tahal som to po milimetroch von,samozrejme som mohl zavolat sestricku,ale reku to dam...Vytiahol som ju a krv,taka stipajuca bolest asi tak 5-6 z 10 stupnice,neviem ako by som to lepsie popisal,nic prijemne,hned som si to vysprchoval,skludnilo sa to a siel spat.Asi o piatej rano prisla sestricka a ukecala ma na injekciu proti bolesti do zily po ubezpeceni,ze to nebude mat vplyv na riadenie auta som suhlasil.O pol osmej vizita a o hodinku som uz siel k autu,za hodinku doma.Co sa tyka nemocnice v Banovciach takisto spokojny,ochota,bez problemov.OK,skratim to.Prva stolica,piatok rano,velky strach.Kopa krvi v zachode aj pri utierani na papieri,studeni mrtvolny pot,v ociach nejake tmave smuhy,som chvilu nevidel,myslel som ,ze odpadnem,asi chybala sekunda a strasne stipanie,najhorsi moment.Odtial do kupelne,vysprchovat a prekvapivo sa mi dost ulavilo.Sobota,nedela podobne,ale uz menej krvi a bez pocitov na odpadnutie a uz to tak strasne nestipe aj ked stale dost.Pri curani sa treba poriadne sustredit,nejde to hned,ale v pohode,beriem lieky Novalgin na bolest,da sa to vydrzat,nic strasneho.V pondelok kontrola N. Meste,ze vsetko ok,ale zadok pri chodzi nic prijemne.Od kontroly sa to zacalo,ale rychlo zlepsova,8 den uz ziadna krv pri potrebe a uz len mierne stipanie.Na 11 den som uz siel na bicykli 11 km,ziadny problem,dnes som 17 den a nemam ziadny problem,za tri dni mam ist este na kontrolu.Takze sumar,urcite to nebola brnkacka,je to operacia,ale bolest bola najviac aj to nie dlho 5-6 z 10.Vytahovanie longety-neprijemne viac ako bolestive a najhorsie prvea stolica.Samozrejme kazdy mame iny prah bolesti.Popravde mohol som ist aj skor na tu operaciu a mat uz take 2 roky pokoj.