Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

hubar1

Ahojte všetci!
Tejto stránke a hlavne Urnovi ďakujem za to, že mám konečne s hemoroidami pokoj. Najprv som zisťoval možnosti operácie v BA. Tam u MUDr. Dimova mi povedali že to bude stáť 500€ a bez hospitalizácie.Zdalo sa mi to drahé a tak som podľa skúseností Urnu zavolal do Železničnej nemocnice KE, kde ma bez problémov objednali. Zo všetkého najviac som mal strach z injekcie do chrbtice. Musím povedať, že som ani necítil ako ma pichla. Nechcem dlho písať čo tu už bolo povedané. Chcem len povedať, že som bol veľmi hlúpy, keď som si to nedal urobiť už dávno. Veľmi som sa toho bál, a tak som trpel, dokiaľ sa to dalo vydržať. Skúšal som liečiteľov a čajíky a nič. Ak už raz začnú, stále sa to bude len zhoršovať. Ak to nie je v takom štádiu ako som to mal ja, dá sa to riešiť aj ultrazvukovou metódou, ktorá je najmenej bolestivá. Tá stojí okolo 170€. Ja som bol na laserovej. Tá stála 120€, plus asi 5€ za každý deň pobytu. Najhorší bol prvý deň. To som bol na morfiu a ďalších analgetikách, ale druhý deň ráno, akoby uťalo. Už som nepotreboval žiadnu injekciu od bolesti. Každý ďalší deň to už bolo lepšie a lepšie. Ešte jedna skúška ohňom bola prvá stolica. Personál nemocnice je fantastický, nemocnica je čistá a na úrovni. Pri odchode mi sám pán primár dal vizitku, aby som volal ak by boli problémy. Prosím vás ak máte strach, určite to za ten jeden deň bolesti stojí. Dnes konečne zase žijem ako človek. A nemocnicu v KE vrelo doporučujem. Ahojte!

RNG

Vyhojitsa to da za niekolko tyzdnov ale clovek musi dozivotne pouzivat krem na toaletnom papieri nesetrit papierom a kremoim, a dobre si tu oblast ocistit a dokonca ciastocne premasirovat.Mne to pracuje uz vyse 30 rokom, mojmu otcovi, ktory tuto radu dostal kedysi od spoluziaka, lekara to pracovalo vyse 50 rokov. Samozrejme ked to zanedbas niekolko tyzdnov, mozes dostat znova krvacanie, ako som sa sam presvecil na vlastnej kozi, ked som to na prazdninach zanedbal.
Moja zasada je radsej vyhojit, regenerovat nez vyrezat alebo vypalit.

Blawacik

Fuha som si to tu cital poctivo , aj ja dakujem za info , lebo som googlil cez vsetky mozne stranky ale nikde nic dokopy nieje. Tu som sa to dozvedel ako " od znameho" takze si to skorej pochvalujete , no ja osobne momentalne lezim natreti mastou po kupeli v dubovej kôre , ale som si uvedomil prave ze toto je vec ktoru je zbytocne odkladat. lebo sa toho clovek nezbavi zo dna na den .

Blawacik

Fuha som si to tu cital poctivo , aj ja dakujem za info , lebo som googlil cez vsetky mozne stranky ale nikde nic dokopy nieje. Tu som sa to dozvedel ako " od znameho" takze si to skorej pochvalujete , no ja osobne momentalne lezim natreti mastou po kupeli v dubovej kôre , ale som si uvedomil prave ze toto je vec ktoru je zbytocne odkladat. lebo sa toho clovek nezbavi zo dna na den .

celmarko

Urna, mozem sa spytat ako si sa dostal na tu zeleznicnu nemocnicu? Musel si sa tam objednat? Alebo ta tam poslal obvodny lekar? Je to jedina nemocnica v KE ktora robi operaciu laserom?
Vdaka...

urna

rabka: Ahoj.
No je to dost neprijemne ked ta to stale boli. Ja som bol dnes na wecku a celkom v pohode. Jasne ze to stale citim, ale v pohode mozem na wecko ist.
Kazdym dnom mi tie bolesti pekne ustupuju, takze myslim ze sa mi to hoji celkom rychlo. Samozrejme ze sa to hojit bude dlhsie, kedze je to zasah do tela a k tomu na citlive miesto, kde su nervove zakoncenia.
To krvacanie ze vraj bude trvat este dva tyzdne, tak uvidim, ale po operacii mam 4 dni a vidim zlepsenie. No uvidim o dva tyzdne.
A to medzi stavce, no neprijemna injekcia, ale dalo sa to vydzat, kazdy to znasa inak vies ako, a tiez hojenie rany, ma kazdy clovek uplne ine.
Drzim ti prsty aby sa ti ulavilo cim skor. Nezabudni brat Detralex, hoji skor ranu a zastavuje krvacanie. Kludne mozes aj 3x3 tablety denne. Ja som ich tak bral pred operaciou ked mi to silno krvacalo, a za 1-2 dni to prestalo.
Pekny vecer

rabka

čauky všetci.Vidím,že to tu všetci popisujú ako úplnú banalitu.ja som absolvovala operáciu laserom presne 21.3.a stále mám bolesti počas celého dňa,ale hlavne po stolici.Aj kostrč ma bolí a krváca to pri vyprázdňovaní.A ked mám hovoriť o tej spinálnej anestéze do medzi stavce..hrôza a des.Týždeň som preležala v nemocnici s príšernými bolesťami hlavy.až po štyroch dňoch mi robili tzv.krvnú zátku,lebo sa mi nezacelila dieročka po vpichu narkozy a to spôsobovalo tie bolesti hlavy,ktoré boli navýraznejšie akonáhle som vstala z vodorovnej polohy.Po aplikácii krvnej zátky mi po hodine bolo super-bolesti zmizli ako šibnutím čarovného prútika.Robili mi to tiež v Košiciach v železničnej nemocnici.Takže tak..

urna

Zdravim Vas ludkovia.
Takze mam po operacii laserovou metodou. Neda mi to tak sa chcem s vami podelit o tom ako to prebiehalo. Pekne sa usadte a pozorne citajte.
Vo stvrtok som nastupil rano okolo 10:00. Ubytovali ma v prijemnom nemocnicnom prostredi. Ako pred kazdou podobnou operaciou musi byt clovek vyprazdneny, tak som zacal poctivo pit Šaratice 5x0,5l. Suprovo ma precistilo. Po obede prisiel celkom v pohode osetrovatel, ktory nas oholil v okoli analu.
Prisiel vecer dali nam tabletky na spanie (boli sme traja), a pekne sme spinkali. Od polnoci ziadna tekutina!! Rano to prislo. Tabletka na ukludnenie, a hajde na sal. Po prichode na operacnu salu, prisla mila pani doktorka a islo sa na umrtvenie od pasa dole. Prehol som sa a medzi stavce som dostal super injekciu, po ktorej som samozrejme nachvilu odpadol, zalial ma pot, ale behom par sekund som bol fit. O nejakych 5 minut som si necitil zadok ani nohy. A supajda na operacny stol.
Nohy mi dali do Vytazstva ako pri porode. Pozakrivali ma, dali asi infuziu a mile sestricky namna davali pozor, ked pan primar operoval novou laserovou metodou. Podotykam, ze som ani nevedel, ze nieco robi. Nebolo citit absolutne nic, ani naznak ze somnou nieco robia.
Po operacii ma odviezli na izbu, kde som si pustil radio na mobile a cital novy cas.
No zlom prisiel asi po 3-4 hodinach ked injekcia na umrtvenie prestala ucinkovat. Mile pani setricky mi povedali, ze pri prvom naznaku bolesti hned zvonit. Dostal som fajnovu injekciu na bolest. No ale tie nezaberali ako som predpokladal. Tkaze od 15:00 ked bolest po operacii zacala byt cititelna az do nasledujuceho rana 03:00 som mal co robit aby som zaspal a prekonal bolesti (podotykam moje hemoroidy boli dost velke, a rozsiahle).
Nasledujuce rano bolo vsetko lepsie. Moji dvaja spolubojovnici, ktory boli tiez na to iste, isli v sobotu domov, kedze nemali az take roziahle ako ja, lepsie to znasali a boli skor fit.
Celu sobotu, som ostal este v nemocnici (urobil som dobre), takze kazdych priblizne 6-8 hodin som dostal od velmi milych sestriciek injekciu od bolesti.
Noc so Soboty na Nedelu som prespinkal ako babatko.
A v Nedelu som sa pobral domov, ako znovuzrodeny. Mily pan primar mi este na rozlucku vybavil injekciu na bolest, aby som cestu 60 km domov, prezil v pohode.
No teraz papam Detralex, vecer este ibalgin pre istotu, ale citim sa uz lepsie.
Jedine co musim pochvalit je nemocnica na urovni a skvely a mily personal. Vsetkym im za starostlivost velmi pekne Dakujem.
Odporucam, ak mate problemy s hemoroidmy, jeden dva dni bolesti sa da vydrzat, ale potom mate pokoj. No dufam ze sa mi to uz nevrati.
Drzte sa....