Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

Nori

tak som sa rozhodol, že tu aj ja napíšem aby som povzbudil trocha tých čo váhajú s operáciou, Ja som si hemoroidy pestoval asi dvadsať rokov a strašne som sa bál klasickej operácie, počul som o nej strašné hystorky, tak som sa po rokoch odvážil na komfortnú laserovú do hlavného mesta, za nemalý poplatok.Tam sľubovali bezbolestnú operáciu a že budem mať pokoj, bolo to bez následnej hospitalizácie, vo večerných hodinách.Ono to fakt, že to nebolelo, aj pooperačný priebeh bol bezbolestný, len chyba bolo, že mi to vôbec nepomohlo, keď som sa asi po roku bol ukázať doktorovi čo ma operoval, chcel ma objednať na novú operáciu za rovnakú sumu. Ja som mu ale už neveril a trpel som ďakšie roky. A tak to dospelo už do štvrtého štádia.Potom som sa dočítal o laserových operáciach v žel. nemocnici Košice.tak som sa tam vybral. Keď ma doktor prezrel mi len povedal, že si isto vytrpím svoje ale ak to absolvujem budem zdravý. Ani tam to nebolo za darmo ale za podstatne menšiu sumu s trojdňovou hospitálizáciou v nemocnici.Bolesti som si vtedy vytrpel po operácii dosť.Tažké to bolo aj pri prvých stoliciach, mysi boli celé od krvi a strašná bolesť, naviac rany dlho mokvali a tak som robil nekonečné kúpele v dubovej kôre.asi po troch týždňoch sa to začalo ukludňovať až sa všetko dalo do poriadku.Teraz je dva roky po operácii a ja sa cítim uplne zdravý a ďakujem bohu, že som našiel silu to všetko absolvovať a ďakujem aj doktorom zo železničnej nemocnice Košice že mi pomohli a nesľubovali hlúposti ako niektorý, čo s tým podnikajú v hlavnom meste.

Sapper

Mal som hemoroidy III.st von/vn a tak som sa rozhodol (aj napriek mnohym negativnym skusenostiam od ludi, ktorym sa to vratilo) pre laserovku v KE. Dokopat sa k tomu nebolo lahke, ale nakoniec psycho mi predpisal Frontin a s nim to bolo v pohodke. (len na noc).

Ten priebeh v nemocnici bol taky, ako to opisuju ludia len nedal som si spinalku ale celkovu anestezu a nelutujem. A teraz k tomu, coho sme sa tak vsetci bali a bojime a to su tie prve stolice, ktore na nas pridu po prepusteni. Hladal som na webe, ako si zmiernit bolest a nasiel som nieco v USA. Po laserovke odporucaju ludom kupit si tzv. Sitz bath, polozit na misu, napustit velmi teplou vodou a min. prvu stolicu vykonat do teplej vody. Je znamo, ze tepla/horuca voda zmiernuje bolest.

Nakolko som take zariadenie nemal, len lavor alebo vanu, tak som si musel s tym vystacit. A nelutujem. Prve tri som robil do veeelmi teplej vody a ta bolest bola na stupnici 1-10 asi 3-4. Neviem, aka by bola bez vody. Jasne, ze stravu som mal tekutu a psyllium rano a vecer, takze to islo von lahsie. Po stolici napustit vanu teplou vodu a tak 20 min. si polezat, aby tu po-bolest este voda vytahala.
A teraz este preco sa to u nas po laserovke ludom vracia (co vam lekari nepovedia). Zalezi na hlbke, ako to mate tam dole vsetko ulozene. Pri nasej slovenskej laserovke sa musia dodrziavat norma na hlbku vyrezu/vypalu a ta v mnohych pripadoch nie je dostatocna. Osobne si si myslim, ze u mladsich je to lepsie ako u strednych resp. starsich. Takze, kto ma stastie, tak sa mu to nevratie, ostatni bohuzial. Paradoxne v USA co som otvoril prvu stranku laser. Centra (laserhemorrhoids.com), tak som zostal zaskoceny: 3000 operacii hemoroidov, 99% uspesnost!!! Pouzivaju nejaku najnovsiu technologiu s CO2 laserom. A to tam pridete , operacia a po par hodinoch idete do domaceho osetrovania. U nas pravdepodobne sa operuje stale tym istym uz xxx rokov. (je to ako u laser. operacie oci: ta prva klasicka ma tyzden bolesti; ta najnovsia 99% bez bolesti – manzelka na nej bola v marci v Ostrave – btw. o polovicu lacnejsia nez na Slovensku). Takze aj ako sa mozu snazit doktori, jednoducho sa to neda urobit dokladne ako pri klasike, kde sa to do hlbky vyreze. Skoda, ze ten system v zdravotnictve dava peniaze niekde inde a nie tam, kde by to s novymi technologiami ulahcovalo este viac zmiernit problem ludi. Ale snad aj k nam to raz pride…

Drzim vsetkym palce lebo ten hemo defekt strasne strpcuje ludom zivot. A mne nezostava nic len sa modlit, aby sa to nevratilo … a dodrziavat urcitu zivotospravu, hoc ta toho stejne nemoze vela zarucit.

monciciak

Ahojte, poprosila by som o radu - vlastnú skúsenosť na základe operácie hemoroidov.Mám jednu operáciu vnútorných hem.v r.2015 za sebou a mám aj vonkajšie, čo mi spôsobujú problémy a potrebujem operáciu.
Nechcem sa vrátiť do nemocnice, kde som bola operovaná, nakoľko nemám dobré skúsenosti, preto prosím o odporúčania na super lekára odborníka na Slovensku.

jetomozne

Prosím poradiť špičkového lekára na operáciu hemoroidov 4.až 5.stupňa na základe vlastných skúseností, bohužiaľ jednu operáciu som už podstúpila ale nemám dobré skúsenosti a ani zlepšenie zdravot.stavu, naopak zrejme je potrebná reoperácia, a už sa bojím lekárov....preto potrebujem a prosím o príspevky a rady na základe prežitých a skutočných skúseností.
Veľká vďaka :))

strom23

ako tak citam tak vsetky odpovede a prispevky su relativne odlisne...asi zalezi skor na tom aky je clovek ..v akom stave sa dostane na opercany stol atdatdatd.,..kazdpoadne bez bolesti sa to zrejme nezaobide...takze sa na to treba vyzbrojit pevnymi nervami a silnou volou.a viete co?idem do toho ludia! ...prehovorili ste ma aj ked niesom masochista..:D ale to co je tam dole miesto konecnika je dost fekal ..treba sa toho zbavit raz a navzdy!!!...asi by to potom chcelo upravit zivotospravu ako jedalnicek a odopriet si nikotin...je rozhodnute!!! zeleznicka nemocnica v kosiciach ..vidime sa na jar.dakujem vam vsetkym za to ze ste mi pomohli urobit si prehlad.drzte palce

kiwi

Môj problém s hemoroidmi trvá desaťročia a mala som operácie klasické aj laserom. Vonkajšie už sa mi nevytvorili, ale tie vnútorné,áno. Moji obaja rodičia to mali, prarodičia tiež. Je to podobné, ako kŕčové žily. Po pôrodoch som sa rozhodla pre klasickú operáciu. Mala som rezaný aj konečník a bola to veľmi zlá operácia, ktorá nedopadla dobre. Po roku som šla na reoperáciu s podobným výsledkom. V práci som mala vlastné wc a nebyť tejto výsady, bolo by to ťažké. Po každej stolici omytie konečníka a po pol hodine ešte jeden. To preto, lebo môj rozseknutý konečník už nebol tým zvieračom, ako pred operáciami. Po desiatke rokov som mala problémy znova. Netlačila som, keď som cítila, že to nedám, zvolila som klystír. Ten mám doma ako barličku a používam ho v prípade, keď je problém. Ďalej som zvolila už len laser, finančné hľadisko pre mňa v tomto prípade nebolo podstatné. Hľadela som len na to, aby som bola kvalitne a úspešne zbavená problému. A tu je môj záver: Z vlastných skúseností (pokiaľ to bude pre vás možné), LASER!

arasid007

Tak ahojte. Som presne týždeň po operácii hemeroidov laserom v Železničnej nemocnici Košice a tak som sa rozhodol popísať deň po dni ako to všetko bolo.

Takže začíname:

Týždeň pred samotným prijatím potrebuje interné a anestéziologické vyšetrenie predoperačné.

Utorok: Prijatie na chirurgické oddelenie ( ubytovanie zhruba okolo obeda ). Na obed iba bujón ( žiadna sláva ). Večer klystír a od pol noci už nič nepiť a samozrejme ani nejesť. Dostal som injekciu proti trombóze a nejaké návleky na nohy. Tabletka na spanie a dobrú noc.

Streda: Deň operácie. Okolo 13:30 nejaká tabletka ( oblbovák ). Previezli ma na sálu. Injekcia do chrbta ( spinal ). Za necelé 2 minútky si nič od pol pása dole necítite. Poloha ako pri pôrode. Operácia trvala nejakú pol hodinku ( mal som vnútorné trombotizované hemeroidy ). Prevoz na izbu. Tu by som podotkol, že sa musíte vymočiť lebo inak vás cievkujú takže sa snažte lebo v tomto sú nekompromisný. Mne sa to našťastie podarilo. 24 hodín sa nesmiete posadiť postaviť, iba ležať vodorovne a prevaliť sa z boka na bok. Keď vyšla injekcia tak to začalo. Rana ani tak nebolela trošku to pálilo nič strašné, ale najhoršia bola tá gázová zátka ( či čo ) v zadku. Stále máte pocit, že vám treba na stolicu. Hrozne to tlačilo. Pichli mi morfium, ktoré nezabralo. Už bola polnoc stále som nespal aj keď mi dali tabletku na spanie. O jednej ráno mi prišla sestrička pichnúť novalgin ( tuším ). Po tomto to prestalo a tak som spal až do rána cca 5:30 kým sa nerozleteli dvere a sestričky si prišli konať svoje povinnosti ( meranie teploty a pod. ).

Štvrtok: O 7 ráno prišiel doktor, ktorý ma operoval a toho som až pre boha prosil aby mi to zo zadku vytiahol. On to aj urobil a poviem vám ľudkovia, že to bola väčšia úľava ako na dani . Super pocit nič ma nebolelo žiadne injekcie od bolesti neboli potrebné. Je to síce aj vec toho aký máte prah bolesti a aký bol zákrok, ale mňa to trochu štípalo, svrbelo a bolelo. Dá sa to vydržať. Okolo 2 poobede som sa už mohol postaviť. Poviem vám, že to bol dobrý kolotoč v hlave. Šiel som sa osprchovať a umyť. Vypýtal som sa domov a môj zlatý doktor ma aj pustil. Dostal som injekciu na cestu a tabletky Detralex a mastičku Doloproct. Paráda. Prišiel som domov dal som si konečne vývar ( čistý tekutý žiadne rezance nič ). Zapil som to vodou aby bola riedka stolica. Celý večer som prespal.

Piatok: Ráno som sa zobudil utekal na stolicu. Bez problémov. Ale potom za začali problémy tzv. post punkčné bolesti po tom spinale. Hlava ma príšerne bolela, točila bolo to neskutočné. Tabletky pomohli iba na chvíľu. Celý večer som prevracal. Tu je dôležité hlavne piť čistú vodu, ale vážne nasilu pite ( 3- 4 litre ) nech to vyplaví z tela von.

Sobota: Stále ma bolí hlava. Stále mi bolo zle. Už som si chcel zavolať záchranku, ale pretrpel som to. V podstate som sobotu prespal ak sa dalo.

Nedeľa: Bolesti trochu ustúpili, ale začalo strašné hučanie v ušiach. V kuse som mal pocit zaľahnutých uší. Ale znova som začal pomaličky jesť. Už som si dal polievočku aj s rezancami a uvarenou zeleninkou a trošku vareného mäska.

Pondelok: Zobudím sa a na počudovanie žiadna bolesť hlavy žiadne hučanie v ušiach. Od radosti som sa ako malý chlapec rozplakal. Neuveriteľný pocit. Išiel som k obvodnému lekárovi odniesť prepúšťaciu správu. ( tu je zákon, že ste povinný do troch pracovných dní mu tu správu odovzdať ). Začal som už jesť aj tuhšiu stravu.

Utorok: Prvá väčšia bolesť pri stolici, lebo už bola tuhšia, ale dá sa to vydržať. Mastička Doloproct je dobrá, obsahuje totiž lydokaín ( na umŕtvovanie ).

Streda a Štvrtok: Už je to v pohode občas zasvrbí a zabolí je to však už omnoho lepšie.

Záver z toho je taký, že si dobre zvážte či to chcete operovať. Buď sa s tým naučíte žiť, alebo to dajte von. Ja už by som si rozmyslel či by som znova šiel a ak áno tak už v živote si nedám pichnúť spinal. Určite celková anestéza. Dúfam, že niekomu týmto článkom pomôžem pri rozhodovaní. Tak sa teda držte a buďte zdraví.

Teerezia

Ahojte, vyskúšala som veľa mastí, čapíkov a tabliet, ale nič moc. Nemôžem si vynachváliť anurex. Po prvej aplikáci sa mi ihneď uľavilo od bolesti a pálením. Aplikovala som skoro 2 týždne a som zase fit. Odporúčam všetkým. Najrýchlejší uzdravenie.

32Laura32

ja som tyzden po operacii a chcela by som napisat nieco pre tych, ktori uvazuju o operacii, ale nevedia sa rozhodnut

ja som vsetky moznosti konzultovala s chirurgom, prebrali sme vsetky pre a proti mnohych metod od skalpela, lasera, Longovej metody a xyz dalsich

napokon som sa rozhodla pre klasicku operaciu skalpelom v celkovej narkoze, napriek tomu ze rekonvalescencia je dlhsia ale pooperacne rizika boli mensie ako pri laseri a rovnako tak uspesnost je pri takomto zakroku 99% na rozdiel od inych

tak ci onak, s malou dusickou som sa rozhodla zverit sa do ruk chirurga a anesteziologa, operacia trvala cca hodinu, prebudila som sa az na izbe a prekvapilo ma ze necitim az taku bolest ako som cakala

dali mi infuziu, nejake lieky od bolesti a ja som pokojne prespala noc, na druhy den rano mi chirurg skontroloval ranu, povedal ze je tam opuch ale je to bezne po operacii, predpisal mi lieky od bolesti, olej na zmakcenie stolice a odporucil mi harmancekove zabaly alebo kupele 5-6 x denne

domov som sla vysmiata, cely den som prelezala viac menej v pohode a peklo sa zacalo az vecer ked som musela na toaletu

to bola taka bolest na ktoru nezabudnem do konca svojho zivota nehovoriac o tom mnozstve krvi

prislo mi tak nevolno ze som odpadla a to nie som ziadna padavka! hodila som do seba naraz 2 tabletky od bolesti, urobila si harmancekovy zabal a nejako sa mi podarilo zaspat

druhy - piaty den od operacie boli strasne, nechcela som jest aby som nemusela na toaletu (olej na zmakcenie stolice zacal posobit az po tyzdni, cize odporucam zacat ho pit uz tyzden pred operaciou)

tie dni som pretrpela s placom, liekmi od bolesti a prerusovanym spankom

na siesty den sa to zacalo akoby zazrakom zlepsovat, takmer zo dna na den, ked musim na wc este stale to boli ale uz bez krvi

dnes je 8 den od operacie, vysli mi uz aj stehy, bolest minimalna takmer ju nevnimam, vsetko je v poriadku o tyzden mozem normalne do prace

teraz ked nad tym premyslam, nie je to urcite prijemne ale da sa to vydrzat, ten tyzden bolesti je lepsi ako neustale niekolko rokov sa opakujuce bolesti ked sa zlata zila zapalila

keby som mohla vratit cas rozhodnem sa asi rovnako

za tuto operaciu som neplatila nic, preplaca to poistovna, len za jednodnovu chirurgiu na sukromnej klinike som zaplatila 64 eur

takze zhrnutie: chodte do toho, ale urcite ratajte s velmi bolestivym tyzdnom po operacii (v konecnom dosledku to stoji za to)