Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

poletucha

To suella:

Trochu neskor no snad pomoze. Vnutorne som mala tiez a tie boli odstranene Longom.
Ako to vyzera teraz s odsupom casu? No spokojne poviem, ze luxusne a som uplne spokojna.
Je ale pravda, ze ked som bola chora, tak som citila napatie a svrbenie ako v stadiu, ked este boli. Nastastie sa nic nove zatial 'nevyklulo'.
Drzim palce

suella

Ahoj POLETUCHA
chcem sa ťa spýtať mala si len vonkajšie hemoroidy? A ešte by som rada vedela ako to teraz vyzerá? Myslím či už nič netrčí "von"..ja sa tiež chystám na laserovú operáciu vonkajších hemoroidov už by som rada konečne vyzerala normálne..tak ma zaujíma ako to vyzerá po operácií. Ďakujem

poletucha

Dva mesiace po a dôvod na úsmev.

Prvý ťýždeň cesta očistcom. Bolelo veľmi intenzívne. Sedela som po 16 dňoch, na chvíľku - inak v ľahu, alebo kľaku. Potom každý deň o trochu dlhšie až do dnes, keď už ani len netuším, že niekedy nejaké bolesti boli.

Mám za sebou aj prvú chorobu a musím skonštatovať, že jupí. Doteraz bolo každé prechladnutie sprevádzané aj zápalom hemoroidu, no teraz "iba" nádcha a teplota.

Zatiaľ som spokojná a napriek prvému týždňu by som išla znova. Uvidíme po dlhšom čase.
Držím palce

poletucha

Ahojte, som jeden den po operacii. . .

Vonkajsie hemoroidy tretie stadium vo vacsom rozsahu (2/3), BA-Chirkoz, liecba laserom, MUDr.Dimov, 250 Eur

Den pred operaciou:
Dieta, vela tekutin, medzi 15-16 prehanadlo Xprep (na mna ucinkovalo pohodovo, ziadne krce ani hodiny na toalete; rozhodne odporucam nelezat, ale hybat sa, nech vas to rychlo preplachne - po serii brusakov to o 20:30 bolo v suchu. . .)

Den operacie:
9:15. MUDr.Dimov posobil trochu chaoticky a namiesto zakroku ma siboval na vysetrovnu, inak v poriadku.
Bola som v strese a vtedy mi pomaha, ked to poviem nahlas a tiez aj to, ze chcem vediet vsetko, co so mnou budu robit - opis postupu. Sestra bola velmi mila mlada zena a upokojovala ma pokojnou realitou a ziadnymi bachorkami o bezbolestnosti. Komunikovali so mnou po cely cas.
Gynekologicka poloha a dve umtrvovacie injekcie do spodnej casti sedacieho svalu. Trochu stipalo, ale pohoda. Po chvilke injekcia priamo do rekta. Bolelo no dalo sa. Preskusanie citlivosti a zaciatok operacie. Tlak aj dotyky citelne, obcas male stipnutie a smrad z paliaceho sa masa. Po cca 20 min bolo dopalene a prislo na sitie, cca 6 stehov. Uz bolelo, tak som si aj poknucala. Dezinfekcia, natretie vazelinou a gazovy stupel do zadku, aby sa rany nezlepili.
Po operacii som si este polezala v pooperacke a doktor si so mnou presiel vsetky pooperacne instrukcie. Dostala som injekciu proti bolesti a manzel ma odviezol domov.
Okolo 14:00 prestala injekcia posobit a ja som pochopila plny vyznam vety z Pulp Fiction 'tvoje prdel spozna stredovek'. . .au, intenzivna bolest, ktora po MIG400 jemne ustupila, no do ziaduceho utlmenia.
Najhorsie pre mna bolo lezanie, lebo ma bolelo uz cele telo a mala som otlacene boky aj kostrc. . .hybanie sa je vsak velmi velmi neprijemne. . .Ziadne sedenie. Cez den caste vymienanie gazy kvoli hygiene. Pitie vela tekutin, tri pribinaciky. Curanie bezproblemove. Uspesne a kupodivu nebolestive vypustenie plynu (rozumej: jeden prd). O 22:30 pokus o zaspatie, uspesny pred polnocou.

Den po operaci:
O 2:00 budicek na zatial najhorsie bolesti, pirula, spanie do 4:30, bolesti, pirula, spanie do 10:00 :)
Na ranajky milacik a vela vody.
O 12:00 prve kupanie v harmanceku - ziadny lavor, sediet v nom bolo peklo, takze na dno vane voda a v pololahu sa v nej 10 minut cvachtat. Sprcha priamo na ranu bola bolestiva. Po kupeli nechat chvilu vetrat, namazat hemoroidovou mastou (citlive, ale nebolestive), opat gaza a lezanie.
Na obed zeleninova polievka a harmancekovy caj.
Obmezila som lezanie na max 3/4 hodinu v kuse, potom bud klacim prehnuta na postel, alebo kreslo, resp. stojim - telo uz v poriadku. Kazde dve hodiny oplachnutie rany vodou a nove natretie.
Polovica tabletky MIG400 kazde 3 hodiny. Stale boli, ale da sa to prezit. . . Uvidime, co prinesie dnesna noc.

Valika S

Dobrý večer, chcem sa poďakovať za všetky príspevky ktoré tu sú a pridať aj môj. V prvom rade sa chcem poďakovať za slová od p. URNA, ktorý mi dal odvahu ísť na laserový zákrok do Košíc. Môj \"prípad\" je taký : mám 41 rokov a malé \"uzlíky\" na konečníku od mojich asi dvadsiatich rokov. Do štyridsiatky ma to veľmi netrápilo- za sebou mám dva pôrody- po nich sa mi to ani nezhoršilo. Komplikácie- teda zhoršenie vo forme zväčšenia a vytlačenia uzlov nastalo pri stresových situáciach ako bolo presťahovanie sa a nástup do novej práce. Áno, verím v to, že zhoršenie stavu čo sa týka hemoroidov môže nastať aj stresom. Bolelo to čoraz viac, to už som zašla na gastrológiu (bola som v Kežmarku) a tam mi robili kolono a gastro vyšetrenie. Všetko vyšlo dobré, výsledky negatívne, mala som použivať naďalej krémy a čípky plus Detralex. Po pol roku sa mi to vôbec nezlepšilo, tak som sa rozhodla ísť na laserovú operáciu do Košíc. Tú som absolvovala pred troma týždňami. Prebehlo to tak ako som si to prečítala v predchadzajúcich príspevkoch- čiže hladovka a klistír pred tým- nič strašné, samotný zákrok samozrejme v epiduralke, po zákroku tri hodiny najočakavanejší pocit- konečne žiadna bolesť lebo mi ešte zaberala epiduralka, ale potom to bol masaker. Akonáhle mi prestala učinkovať epiduralka tak mi pichali morfium od bolesti, ani ten veľmi nezaberal. Triasla som sa od bolesti a ľutovala som že som sa takto dobrovolne rozhodla. V nemocnici som bola dve noci, potom som išla domov. Doma som dva týždne brala tabletky od bolesti po každej toalete, lebo tá bolesť bola strašná, plakala som každý deň a na WC som sa triasla ako osika. Po týždni mi postupne \"poodchádzali-teda som si ich rozmočila v dubovej kôre\" stehy a po dvoch týždňoch nastalo zlepšenie- konečne bolesti pri ktorých ma až boleli kosti od kostrče smerom do obidvoch sedacích kosti , konečne tú bolesť vystriedalo svrbenie- znak toho že sa to hojí. Ďalší týždeň mám za sebou a môžem povedať že sa mám dobre, zadok mám stále citlivý, aj zákrok bol väčší, mala som operované tri vnútorné a tri vonkajšie hemoroidy, myslím že tie vnútorné sú bolestivejšie a dlhšie sa hoja- aspoň takto mi vravel dnes p. doktor na kontrole - po troch týždňoch. Takže moje skonštatovanie na záver je: po troch týždňoch som stále ešte boľavá ale keď si spomeniem na bolesť po operácii a týždeň po tom, tak je to super pocit iba také sem- tam šklbnutie a to svrbenie sa tiež dá vydržať, hlavné je že to nebolí ani tak ako pred operáciou. Držím všetkým palce ktorí sa rozhodnú ísť na operáciu, bolesť bude ale potom ten super pocit keď už nebolí,resp. bolí menej stojí za to. Majte sa fajn.

silvia22

Dobrý deň. Mám na jedného/jednu z Vás trpiacich hemoroidmi veľkú prosbu.
Som študentka ošetrovateľstva na SZU v Banskej Bystrici, 3.ročník.
Tento rok v máji mám štátnice a teda píšem aj bakalársku prácu.
Jej témou je: Edukačný proces u pacienta po operácii hemoroidov.
K dokončeniu práce potrebujem nájsť 1 pacienta s týmto ochorením a najlepšie
by bola po chirurgickej liečbe hemoroidov(je jedno akého druhu)a spracovať
o ňom tzv. kazuistiku (všetko o zdravotnom stave, ochoreniach svojich a v
rodine, momentálny zdravotný stav...). Žiadne osobné údaje v práci nebudú
a ani mne ich vedieť netreba. Ak by sa našiel niekto ochotný,
veľmi mi to pomôže. Ďakujem :) Pavelková Silvia
Môj kontaktný email : Pavelkova.Silvia@azet.sk

nu

pripajam sa k teme,vlastne potrebujem poradit.uz par mes.ma svrbi"v konecniku-vo vnutri a niekedy aj reze.ziadna krv nic.myslite,ze mam vnutorne hemer.?hanbim sa ist doktorovi...dakujem za rady.a vy ste mali vonkajsie,alebo vnutorne?