Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

Jordan75

Stale mi to krvaca,ale velmi malo.Pri stolici to je uz horsie a navyse uz ju mam tvrdu,co sa mi nepaci,lebo musim vela tlacit....Chodza a sedenie je ok,aj ked to obcas boli...Neviem,ci sa da ist na operacie laserom po stapleri,to netusim.

vemko

@jordan75 ako sa ti to hojí, ešte stále ti to krváca?...nemáš nejaké problémy so zvieračom? nevieš či môže ísť laser aj po operácii staplerom?
dik

Jordan75

Zdravim vsetkych,

tiez sa podelim o svoje trapenie so zlatou zilou...Po dlhom odhodlavanie ,ktore trvalo roky som sa odhodlal ist na operaciu,kedze som mal vonkajsie hemeroidy 3 stupna,vnutorne 4 stupna a velku trhlinu.Bolesti sa stupnovali a uz som si povedal,ze dost...Operaciu som absolvoval pred 11 dnami v Chirkoze u Dr.Dimova laserovou operaciou.Tak ako som sa bal to sa neda ani opisat...Operacia prebehla bolestivo aj ked mi dopichavali injekcie v okoli konecnika ,ale zato si mozem ja sam...Nebolo to nic prijemne.Po operacii som prisiel domov este nadopovany,nakolko sestricka mi dala na cestu injekciu proti bolesti.Vecer vsak prestala ucinkovat,ale na moje prekvapenie bolesti boli porovnatelne tak ako pred operaciou co sa dalo vydrzat.Najviac mi vadil tkzv.stupel v zadku,co ma aj bolelo a to nie som ziadna padavka.Prva noc presla ,ale od bolesti som si musel davat aj lieky aj sirup.Na druhy den som si vybral tkzv. stupel a ulavilo sa mi.Isiel som sa osprchovat,uzit lieky od bolesti + detralex a duphalax na lepsiu stolicu.7 dni som nemal stolicu a potom to prislo.Na moje prekvapenie prva stolica nebolela co som sa cudoval ako maly chlapec.Druha stolica prisla o 2 dni neskor a ta bola uz bolestiva a krvacajuca,ale dalo sa to vydrzat...Na 10 den som sa konecne dokazal uz aj posadit,ale velmi opatrne.Je to kazdy den lepsie a lepsie aj ked este stale ta rana krvaca ,ale uz menej.Chodim uz vcelku dobrena sedenie si davam pozor,sprchujem sa 4 krat denne,detralex,duphalac a lieky na bolest stale uzivam ale citim sa uz konecne lepsie a myslim si,ze do tyzdna uz budem na 90% fit.Neodkladajte tie neznesitelne problemy ako som mal aj ja a este stale mam ale uz v malej miere.Je vela moznosti ako odtranit zlatu zilu chirurgicky,cim skor,tym lepsie.

MisoPresov

Tak dnes som bol na riadnom chirurgickom zakroku - jednodnova chirurgia - presov.

Starostlivost OK - obskakovali vsetkych doriadenych :-)

Zakrok nepametam - plna narkoza

No bojim sa len pomysliet na prvu stolicu - ze co to bude ..

Podelte sa so skusenostami ..

Pripajam fotku lekarskej spravy kvoli priblizeniu stavu

vemko

Ahojte, tiež sa podelím so svojim trápením.
S hemoroidmi (vnútorné 3.stupňa + fissura, krvácanie) bojujem už asi zo 4-5 rokov.
Najprv som bol parkrát na zákroku Hemoronom v ZnH (Dr. Keher) - 0 bodov, resp. vyhodené peniaze za placebo čo dodnes ľutujem, pomáha pravdepodobne len pri menších štádiách.
Následne asi rok dozadu som absolvoval operáciu stapplerom (bezplatne na Kramároch) keďže zákrok zvykne až v 90% prípadoch pomôcť. Prístup doktora bol aj je na jedničku, žiaľ operácia nepomohla ako mala a uzlíky zostali.
Po viacerých vyšetreniach chirurg neodporúča gumičkovanie, keďže hemoroidy sú pomerne veľké a mohli by prasknúť, predpísal mi Rectogesic (masť) a väčšiu dávku Detralexu na "konzervatívnu" liečbu, aby sa hemoroidy čo najviac zmenšili a mohol to gumičkovať, to sa však zatiaľ stále nedeje - cca 2 mesiace :(
Klasickú operáciu v mojom veku resp. aj vzhľadom na "relatívne dobrý stav" hemoroidov neodporúča. Rovnako pri klasickej operácii sa obáva(m) najmä poškodenia zvierača.

Viete niekto poradiť ako ďalej,
- zmena stravy / životného štýlu pomohlo to niekomu?
- aké mate skúsenosti s jednotlivými typmi operácií?
- akého chirurga / mesto odporúčate?
- boli ste niekto na operácii v zahraničí?
- aké konzervatívne metódy, masti,... Vám najlepšie zaberajú.

@Dezo celkom zaujímavý príspevok ohľadne laserovej operácie, počul som celkom dobré ohlasy na Železničnú nemocnicu v Košiciach, v tvojom prípade neobával si sa, resp. nespomenul ti chirurg možnosť poškodenia zvierača, prípadné následné samovoľné uvoľňovanie stolice?

Ďakujem za každú radu a prajem skoré uzdravenie.

evikulopusik

chvalabohu mi ani nehrozila, stacilo len starat sa aby postupne zmizli, dodrziavat hygienu, spravne navyky, obmedzenie jedla a pripravky od hemostop da vinci a postupne hemoroidy ustupovali

Jason X

Zdravim Vas.

Uz asi rok fungujem na nepravidelnom pouzivani cipkov (supossitory glycerine) ... nie pravidelne ale relativne 2 - 3 za tyzden

Od utorka ma trapi uz aj hemoroid - hned stvrtok chirurg / vysetrenie a nasadeny UNIGEL + DUBOVA KORA - KUPEL + DETRALEX

Dnes je pondelok a stav sa naopak zhorsil - stolica tvrda a zila co ma miznut vysla zrejme uplne ... uz sa aj "srat" bojim ist ake to je neprijemne

Zajtra "osobitna" mimo terminova navsteva u chirurga - Mudr. Hanudel ...

Mohla mi tato kombinacia viac podkodit ako pomoct ???

Zdenko 1986

Caute vsetci ,,citam si tu tie prispevky ,lebo aj ka som po operacii hem a chcem vam poradit .Problemi som mal asi 8 rokov ,vyskusane vsetko ,hem 2 stupna ,uz ked to mas tak to je dookola to iste mozes robit co chces ,,no takze aj mna poslali konecne na operaciu v Banskej Bystrici v Novamede sukromna klinika nova metoda dake Rtffrt zvaranie el prudom ,celkova anesteza ,este v ted den idete domov co tu citam tak asi najlepsia metoda odporucam ,som 2 den po este trocha bolesti ale staci tabletka ibalginu a je pohoda a vedsina pise ze do 10 dni su ok dnes som bol este aj v restike na cestovinach to je ako dokaz ze to vobec nieje take zle