Laserová operácia hemoroidov

Príspevok v téme: Laserová operácia hemoroidov
urna

Zdravím ľudkovia.
Asi dva roky som mal strašné problémy s hemoroidmy.
V poslednom čase som neustále krvácal. Neštastný so všetkého som sa odhodlal na jeden s najťažších rozhodnutí v mojom živote a tým je Laserová operácia.
Pred týždňom som bol v Železničnej nemocnici v Košiciach na prehliadku (celkom v pohode prehliadka :) a pán doktor mi odporučil laserovú operáciu. Kedže všade na nete čítam o tejto operácii a každý hovorí inak, jeden že nikdy viac, iná že nič strašné.
Nemám strach, už je mi to jedno, ale rád by som vedel ako taká operácia prebieha. Či je to cez operáciu bolestivé, aké sú pooperačné bolesti, ako naríklad sa leží pri takej operácii (aj keď mám pocit že to bude ako pri pôrode :).
Za každú odpoveď budem vdačný..Pekný večer

anexiadolby

hemoroidy treba liecit a riesit hned od pociatku vtedy sa clovek lahko vyhne az operacii to je uz posledny krok liecby, ja odporucam urcite navstivit lekara a drzat sa jeho rad ja som si dopomohla aj vyzivou a gelom hemostop synbio a hemoroidov sa mi podarilo celkom rychlo zbavit

vemko

Harvo vieš mi napísať na sparesort123@azet.sk, tiež zvažujem železničnú a chcel by som sa opýtať na podrobnosti.
Ďakujem!

Harvo

Ahoj... Keďže mi toto fórum veľmi pomohlo pri mojom probléme s hemoroidami, napíšem tiež moje skúsenosti, verim, že niekomu pomôžu v rozhodovaní....
Problém s hemoroidami som zaregistroval asi pred dvoma rokmi, keďže mi to nerobilo vážnejšie problémy, skoro vôbec som to neriešil (zlepšil som hygienu, mäkši toaletný papier) a žil som ako predtým. Asi tak pred 6 mesiacmi sa mi stavy za krátku dobu veľmi zhoršili, na vianoci mi sliznica samovoľne vychádzala vonkubaj pri chôdzi, v práci som sa nemohol na nič sústrediť a čoraz častejšie som maj "zlé" dni (zapálené a bolestivé). Došlo mi, ze to bez lekárskej pomoci asi nedam, keďže detralex je na recept.
Na vianoce návšteva gastroenterológa - detralex a faktu masť, ktoré nepomohli ani 10%. Hladanie možnosti čo ďalej na internete. A tu mi pomohlo toto fórum. Ostych som už neriešil, keďže nemam ani 40 a žijem aktívne(sport a fyzicka aktivita) , čo mi hemeroidy úplne zrusili, v praci sa nedalo - nútený výber dovolenky. Myšlienky sa točili len okolo môjho problému,na intimnosti som uz ani nemyslel,nikomu som sa nezdoveril, takže som bol v tom sam.
Ako najpriateľnejšia možnosť bola laserova operacia, kvôli šetrnosti zákroku, dĺžke PN a pomerne kladným recenziam. Keďže som z východu jediná možnosť bola Železničná nemocnica v Košiciach. Zasiel som k obvodnemu, ze liecba nezabrala a na internete som nasiel ako možnosť laserová operácia v KE. Dal mi výmenný lístok, ne chirurgicku ambulaciu sa neobjednava, staci prísť a zapísať sa.Vysetrenie v pohode, kde mi doktor určil hemeroidy 4. stupňa, takže jedina možnosť operácia. Vyrovnaný zo skutočnosťou som sa dohodol na februa2018. Tri dni pred hospitalizáciou predoperacne vyšetrenie (interné, pľúcne a anesteziologia), dva dni podľa nariadenia už iba tekuta strava(vyvar, smoothie,jogurt).
1.DEŇ
Nástup o desiatej na chirurgickej ambulancii v Železničnej nemocnici. Odtiaľ odoslaný na chirurgicke oddelenie, nadštandardná izba je zbytočná ak nepotrebujete televízor, wifi tam nie je - takže kniha a mobilný internet.Kazda izba ma vlastne WC a sprchu, inak spartanske. Sestricky veľmi milé, vždy s úsmevom na tvári a veľmi mladé, no čo už - videli aj horšie veci a po operácii s najväčšou pravdepodobnosťou už nikoho z nich nestretnem. Prístup lekárov tiež na vysokej úrovni.Samozrejme bez obeda a vecere, len čaj. Večer klystír (hadička do zadku a liter a pol vody, tak hned vedla na WC..neboli to, celkom prijemne vyprázdňovanie, len to, ze hadicku vam do zadku strci sestricka), na noc tabletka na spanie.
2.DEŇ
Budíček mávajú dosť skoro, cca 5:00..zmeranie tlaku, teploty, zavedenie kanyli do žili, bandáže na nohy kvôli trombóze, infuzia na dehydratáciu a čakanie do obeda, lebo tieto zákroky robia na konci dňa. Došla sestrička, prezliect sa do tej operačnej košeli, tabletka na potlačenie úzkosti a s posteľou o poschodie nižšie na opečené sály. Kedze som ešte nikdy predtým na operácii nebol, zvláštny pocit (vsetko okachlickovane, plno doktorov, niečo ako u zubara, len trosku desivejsie). Spinalna narkoza do chrbta (nie do miechy), kvôli tomu aby po operscii sme sa neprebudili do bolesti, ale keď narkoza vyprchava môžeme si pýtať injekciu od bolesti aj menšie riziko, keďže úplná narkoza predstavuje určite riziko, po cca 10 minutach stred tela necítime. Ľahnúť si na stôl, nohy ako na gynekológii (všetko mate zakryté okrem 10 cm otvoru na zadku), ešte otázka, či si chcem podriemkavat.. Keďže to nemusi byt tak pri plnom vedomi operacia cisty cas 50 minút (3 velke hemoroidy podviazane a vyrezane laserom milligen-morgenovou metodou, 2 menšie hemeroidy spálené laserom), podľa doktora, mali tam dosť toho čo vyrezat. Po operacii mi este doktor ukazal foto z mobilu ako to vyzeralo pred - hnus, aj uzliky, ktore vyrezal o veľkosti fazuľky. Počas operacie som bolesť vôbec necítil, len tlak v podbrušku a tlak pri zošívani po vyrezanom uzliku.
Odviezli ma na izbu, usmev na tvari, ved nic neboli, po spinalnej narkóze musí pacient 24 hodin ležať a dôležité je ako už bolo spomenuté, že do 12 hodin sa treba vymočiť aby nebolo cievkovanie. Ide to tazko, no máte na to celu noc. Asi po 3 hodinach mierny tlak, tak pre istotu si už pýtam injekciu od bolesti - novalgin, veľmi to nezabera a tak po asi 2 hodinach v bolestiach (možno by sa dalo vydržať, ale viem, ze mi môžu dať niečo silnejšie, tak prečo trpieť) 7-8/10 si pýtam niečo silnejšie (svrbenie, palenie a bolesť). Sestrička sa pýta, že môžu dať morfin, ci nemam nieco proti opiatom, kedze mi je to jedno, len nech sa zbavim bolesti asi po 30 minutach mi pichla morfium. Stav ako pri opici a fajceni marihuany naraz, len sa nesmejete ako blázni..do rána som to uz neriešil, lebo som bol "mimo".
3.DEŇ
Ráno o 5:00 budíček, infuzia, antibiotika, injekcia novalgin, bolesti 5/10,cez den len čaj. Po vizite, lekár dovoli sa postavit. Úľava ísť sa prejst a dať si sprchu, na obed opäť injekcia od bolesti 4/10, pijem veľa vody. Večerná vizita, lekár vravi ak by náhodou pýtať si niečo od bolesti, lebo som mal dosť veľa čo mi vyberali a že zajtra môžem domov. Večer skôr svrbenie ako bolesti, no neprijemne 5/10, tak si dam sprchu nech to polavi.Po večernej injekcii noc v pohode.Stale na tekutej strave (bujón a čaj).
4.DEŇ
Rano bolesti 2/10, injekciu beriem, len pre istotu. Ranná vizita. O 9:00 prepustacia správa a odchod. Pozor nedávajú žiadne tabletky od bolesti, tak sa treba zasobit alebo si pýtať recept a hneď do lekárne. Vyplatiť peniaze na pokladňu - u mňa 126€, 15 minút peši na vlak. Chôdza bez bolesti, len taky nepríjemný pocit.Doma hneď nasadenie ibalginu a samozrejme detralex 2 tab. 3xdenne - treba užívať, lepšie sa to hojí. Tekutá strava (vývar, proteinovy napoj aby som nadobudol silu, kedze som 4 dni nejedol), večer bolesti prekvapivo asi tak 2/10,možno preto, ze každé 4 hodiny ibalgin 400.Noc bez problémov, ležať a stať sa da uplne v pohode.
5.DEŇ
Ráno bolesť asi 3/10 a tlak na konečníku, takže viem, ze ma čaká ešte ta hrozna vec - stolica. Vývar z dubovej kôry pripravený, pre istotu hned 2 tabletky ibalginu a zrazu stres, čo ma čaká. Bral som samozrejme psyllium na zmakcenie stolice - veľmi dôležité (rano a vecer 3 lyzice do vody). Prišlo to, bolesť 5-6/10,ale len krátkodobo, da sa to zvladnut. Potom hneď sprcha a sedaci 20 minútový kúpeľ v dubovej kôre. Bolest 2/10,návšteva obvodného lekara, ktorý predpisal novalgin a dal mi celodenné vychadzky. Strava uz tuhá, no šetrná (vajíčka na mäkko, vývar, nejake ovocie).Bolesť už neprekrocila 2/10,tabletky od bolesti pre istotu uzivam.
6.DEŇ
Ráno bolesti 1-2/10, pri tlaku pred stolicou 3/10 - takže to netreba odkladať,este take 3 stolice bolesti 4-5/10.Po stolici sprcha, kúpeľ v dubovej kôre, úľava. Cez deň už bez bolesti, no tabletky od bolesti samozrejme uzivam nadalej.
ZÁVER
Nezabúdajte na užívanie psyllia a setrnu stravu aby nebola zapcha.Detralex urychli zotavovanie, tak ho netreba šetriť hoci je drahý.
Takže ak človek chce plnohodnotne žiť, športovať a necítiť sa menejcenne aj v intímnom živote netreba to odkladať. V dnešnej dobe, keď existuju šetrnejšie možnosti ako skalpel, lieky od bolesti sa to da vydržať. Treba prekonať ostych a strach.Zivot je kratky, treba ho žiť naplno.
Dúfam, že mojou recenziou pomozem niekomu v rozhodovaní. Tych par dni človek vydrží, lebo s týmto handicapom nie je život, ale prežívanie. V nemocnici tieto operacie maju na dennom poriadku, takže na druhy den si na vas uz nik nespomenie.

vemko

Ahoj Veniky, čítal som tvoje skúsenosti s laserovou operáciou hemoroidov v Novamede v Banskej Bystrici, vieš mi prosím napísať aký stupeň ti lekári detekovali a ako sa cítiš zhruba mesiac po zákroku?
ďakujem

Veniky

Laserovú jednodňovú operáciu som absolvovala 12.10.2017 v Novamede v Banskej Bystrici u MUDr. Ianecska a môžem len odporúčať, skvelý lekár, skvelý personál. Platila som 59€. Po prebudení ma nič nebolelo, dostala som infúziu hneď na sále, pred prepustením mi dali polievočku vývar o 15.00 ma prepustili domov. Mohla som sedieť celkom dobre, trocha to krvácalo bolo to prelepené gázou, ktorú si treba preliepať ja som si doma dala dámsku vložku a bolo to v pohode nič ma nebolelo, len trocha pálil konečník, tak to ostalo aj po ďalšie dni, kým som nešla na stolicu po dvoch dňoch, bolo to bolestivé, krvácalo, ale sú aj horšie bolesti, tak som si ráno a večer začala dávať jednu tabletu Detralex a po stolici som si dala prášok Flector, ktorý zaberie za chvíľu a je to v pohode, jem len ľahké polievočky, detskú krupicu, krémiky, kašovitú stravu, nech sa konečník zahojí a menej to bolí potom pri stolici, keď je stolica redšia. Po dlhých rokoch trápenia bolesti zlatej žily sa mi vytvoril ešte výrastok pri konečníku, preto som sa odhodlala na operáciu bola to už dvojnásobná bolesť, som rada že som to absolvovala, nie je to také hrozné, ako ma strašili, dúfam že konečne budem mať pokoj a polepší si aj moja peňaženka, pretože zlatá žila, nie len že je bolestivá, ale je aj finančne nákladná.

161zuzu

Jordan 75

Tiez som abs.laservu.oper.u dr.Dimova.
Operacia ok, zajtra kontrola, som zvedava.
Pri stolici krv, bolest plac.
Bojim sa do kedy este.
Rovnaka liecba ako ty+sedacie kupele v dubovej kore.
Ta noc po operacii -des!!
Musela som si este v noci odlepit tu zatku, sprcha a lieky prve dni každé 3h.
Dlho som tuto oper.odklada, a uz som rada ze mam po.
Drzim vsetkym palce,a odhodlanie, lebo toto nir je prechadzka sadom.

161zuzu

Jordan 75

Tiez som abs.laservu.oper.u dr.Dimova.
Operacia ok, zajtra kontrola, som zvedava.
Pri stolici krv, bolest plac.
Bojim sa do kedy este..