Mam veľky problem s akne

mirka00000

Ja som mala dlhy cas problemy s pletou, nic ni nezaberalo, ale zabral az aloe vera gel na pitie, telo sa zvnutra detoxikovalo a vycistila sa aj plet + som k tomu pouzivala vyrobky z aloe zvonka.

niki9

najlepsie vam poradi kozny lekar..ja som chodila od 12tich rokov a mam 17 a teraz mi naposledy dala roaccutane tabletky brala som ich polroka neberm ich uz 3 mesiace a nemam ani jeden pupak..este mi zostalo par malinkych jazviciek ale tie casom zmiznu..a takisto som mala problemy s akne 5 rokov a vyzerala som strasne :(( odporucam koznu lekarku :)

pepek1471

Ahoj, taktiez mam problem s akne uz ale 3-4roky, mam vyrazky iba na licach, brade, na čele nemam nic. Ono ani nemam že vyražky ktore by trcali, to su skor iba take cervene bodky, obcas sa sice vyhodi aj taka biela vyražka ale iba občas. Používam iba hydratačný krém Nivea soft, natieram si iba no a okolie nosa, pod očami a tak, ale nie tam kde mam akne, nos mam z toho tak sfarbeny do cervena, ale keby somsi to nedal mmam ho tiez cerveny a suchy a niekedy ma to aj svrbi. Bol som aj u kožnej ale ta mi predpisala iba drahu kozemtiku,ktoru som aj tak za tyzden minul a vysledok ziadny. Momentalne som zacal pred tyzdnom pit zihlavovy čaj, ale zatial mi vobec nepomohol, neviem co stym. hodila by sa nejaka sikovna rada. Dakujem

PharmRamon

Ahojte, rád by som Vám prispel ešte stručnými info o fytoterapii a celkovej liečbe.
Takže k celkovej liečbe: Zo stravy sa odporúča vysadiť udeniny, koreneé, mastné a vyprážané jedlá.
Naopak vhodná je vegetabilná strava veľa surového ovocia a listovej zeleniny.
Čo sa týka bielkovín tak vhodné sú sójové prípravky, tvaroch a suché mäsá.
Fytoterapia:
Používajú sa drogy s dezinfekčnou silicou: List a vňať šalvie lekárskej (Zápar) príprava: 3-4 lyžice na pohár vody vo forme obkladu, 2-3 krát denne na postihnuté miesta
Kvet rumančeka kamilkového: 5-10% roztok, obklady zo záparu. Aplikácia na 8-10 minút 2-3 denne.
Dostanete v niektorých lekárňach...

Veľa zdaru
Zdroj (Farmakognízia, Tonko)

lenkaa123456

misko ziadna voda z drogerky nemoze za tvoje akne. akne je ochorenie, ktore je prejavom nerovnovahy v tele. nejaka hormonalna nerovnovaha, alebo problemy s travenim. to ze si na tvar davas nejake vodicky, alebo masticky a podobne tvoje akne nevylieci. jedine to moze pocot pri lieceni uz vyskytnutych vyrazok. alebo celkovo to upravuje tvoju plet. ale na tvorbu akne ako prejavu z vhnutra to nema ziadny vplyv. a to ze ti ta vodicka amica robila zle, tak kto ti ju kazal pouzivat a este k tomu tak dlho. uz davno si sa mal liecit u koznej. hned ako sa akne prejavilo

Miskooooo

No ja som si s akné už svoje odskákal. Zjavilo sa m i v 11 rokoch a vtedy som zacal pouzivat AMICU vodu s alkoholom z drogerky.. To je to najvacsie svinstvo, vyhnite sa tomu oblukom!!!! Tie štyri roky používania som mal tvár uplne spuchnutú, vred na vrede...Našťastie som netrpel nedostatkom sebavedomia, ale normalneho človeka by to zložilo..V patnastich som si kupil GARNIER pure a konečne sa to čo som mal na hlave začalo podobať tvári.... V šestnástci sm bol prvý raz u kožnej.. Duac nepomáha, DIFFERINE tiež...Najlepší je ZYNERIT, jednoznačne,ale ucinkuje obycajne iba prva davka, take tri mesiace.. Teraz mám ISOTREXIN JE TIEž fajn, sem tam mám nejaký vred, zacervenanie, ale neriešim a rozmýšlam, že ho vysadím..Kozná ma prehovára na Roacuttane, ale myslim si, že aj ked pomaha, je to riadne svinstvo... Podla mna za celé moje akné môže tá sračka AMICA, čistý lieh s nechutným farbivom..po štyroch rokoch oužívania mi tak pokazila tvár, ze by bol zázrak, keby som bez akné..normálne rozmýšlam, že tých debilov zažalujem...no vtedy sme boli na tom zle a fľaštička stála 20 korun....
Inak na sebe mam odskušane, že čokolada a sladke vo velkých mnozstvách akné zhoršujú a pomáha pit veľa čistej vody z vodovodu! A ešte taká pikoška, po holení používam vlastný moč a celkom to pomáha.

EVKAA

Mne na vyrážky pomohla Bioderma sebium hlavne krém AKN, potom prečistenie organizmu pomocou psýlia, a jem každý den zinok.

anjelik9

biodermu sebium si skúšala mne sa tá páčila najviac sa mi nerobili take tie bolave pupaky ale len taka mala biela bodka ktoru som vytlačila a bolo =) ale ja to mam tak že ked som prestala chodit ku kožnem bo super xsichtik tak sa mi začal mastit a poupchávali sa mi póry a potom sa mi to začalo zapalovat a tato kozmetika mi pomohla v tom že som nemala take užasne flaky po tvari čo zostavaju po vyražkach (aj tie fliacky pekne blednu ak ich už máš po tom kremiku aj vode)

Dia _123

sewaas =)) prosim vás... poradte mi... mám akné a som ZUUFALáááá ,wiem ze niesom sama...ale to sa už nedá vydržať. kedže mám vyráážky..hambimsa za svoju tvár.. preto chodim zhrbená.. a mám sebavedomie na bode mrazu.vyskuušala som už asi všetko..zinok...harmanček....pastu..pleťove vody..krémy..peelingy..a nič nepomáha..Uživamaj tabletky Acneon ktoré mi zabrali..ale potom som ich vysadila..a teraz začala použivať znova..a už to nepomáha =´(( proosimvas nepoznáte nejaqe domáce masky alebo zančkovu kozmetiku? =// dakujem...