Mam veľky problem s akne

sibalka:))

Roacutanne? Preboha ludia :(, ved posurfujte na nete,a vyhladajte si,je to velmi nebezpecny liek. Aj ja som ho brala tak viem posudit,samozrejme kazde telo reaguje inak,ale urcite existuju aj ine sposoby liecby,toto je extrem,od vtedy uplynuli tri roky a ja mam tak podlomene zdravie kvoli tym tabletkam :/ nikdy viac

jolinko

Ahojte. Ak máte problém s akné dlhodobo tak Vám fakt odporúčam Roaccutane. Hned zajtra chodte za svojou kožnou nech Vám ho predpíse. Mozno Vás bude odhovárat ze Roaccutane je to posledne riesenie a bla bla ..proste si ho vyziadajte a vyskusajte. Ja som sa s akne trapil 5 rokov. Potom mi primarka z kozneho oddelenia predpisala roaccutane a za mesiac som mal totalne cistu plet! Jedinou nevyhodou je ze pocas pouzivania mate suche pery a celkovo pokozku ale stoji to za to! Ziadne kozmeticky nepocuvajte ..tie na Vas zarabaju tak preco by Vam chceli pomoct sa zbavit akne natrvalo ?

Wildbeere

jjjjjjjjjj: Priamo nie. Je to autoimunitné ochorenie. Môže vyústiť do psoriatickej artritídy, a to vo väčšine prípadov. Mám diagnostikovanú aj psoriatickú artritídu. Ohromne sexy, veď mám len 22. Ale to do tejto témy nepatrí, ja som len chcela ozrejmiť tú psoriázu.

PetoSmeto

Tak ako napisala petraaa 21.11.09, vylucit vsetok ten sajrajt, hlavne pasterizovane mliecne vyrobky z obchodnej siete, maso, vajcia, a zaradit velke mnozstva ovocia a zeleniny. Ovocie jest nalacno, idealne doobeda a nemiesat ho s varenym jedlom ani zeleninou. Takisto si kupit kvalitny odstavovac, a pocas tyzdna si robit cerstve stavy z ovocia a zeleniny.
Vyradit cukor (prekyseluje), pecivo minimalizovat. Zaradit oriesky a semienka, na plet je tiez dobry kokos, slnecnica, lanove semienko.

Akne zmizne, ked sa vycisti crevo a pecen. Ak sa crevo pravidelne cisti, klystirmi, zmiznutie akne sa este urychli. Po ociste creva sa da urobit ocista pecene, to tiez zlepsi situaciu s akne. www.zdravi-az.cz

Samozrejme sa tymto postupom toho zlepsi ovela viac, ale akne zmizne naisto.

Wildbeere

Zdravím. Až donedávna som mala peknú pleť,všetky kamarátky mi hovorili, čo by ony za to dali. Nikdy som sa nad tým nejako nezamýšľala, skôr som bola rada,že aspoň od akné mám pokoj,keď už mám inú pliagu, ktorej sa nikdy celkom nezbavím (psoriáza). Až zrazu, ani neviem,kedy presne, sa mi začali robiť akné-vyrážky na hrudi a na chrbáte. Pritom sa ozaj vzorne starám o svoju kožu, veď v ôsmich mi diagnostikovali psoriázu,tak si vezmite, ako úzkostlivo pozorujem každý prejav na koži. Nejem mäso ani nič mastné, dokonca ani syry. Mlieko s mierou, jogurty ojedinele. Povedala som si, že jedinou mojou záchranou bude antikoncepcia, ktorá nepôjde cez pečeň - krúžky alebo náplaste. Aký na to máte názor?

Dadusa57

petraaa úplne s tebou súhlasím. Začala som preberať čo dám do úst a fakt to zaberá, ale povedz mi za aký čas si si uvedomila, že akné je fuč.A ešte mi povedz...teraz je z teba vegetariánka? No ja sa asi kuracieho mäska nechcem vzdať.A aké suche kexy to ješ, bože ved nejaká sladkosť mi musí zostať. A čo je to sladke kechy?A to si sem tam nedopraješ ani nejaký koláčik? Vynechávaš potraviny aj so sušeného mlieka?A sójové mlieko je asi vhodné nie?No musím byť na seba prísnejšia. Idem na to. Všetkým držím palce, nech májú silný charakter.

ihla

Poradim ti. Chod ku koznemu,nech ti predpise Roaccutan - su to tabletky, budes to uzivat dakych 6 mesiacov a uvidis, je to zazrak :) dava sa to na tazke formy akne a potom sa nezvykne uz vratit, takze sa mas na co tesit :)

slinka

ahoj no ja mam uz 30rokou a neviem si rady od mojich 18tich s akne.roky som sa liecila aj u dermatologa a nic sa nezmenilo robia sa mi uplne vsade a su hrozne zapalene hlavne na chrbte koli tomu ani nemozem chodit na kupalisko velmi sa za to hanbim,a tak rada by som sla.no a nedajboze si obleciem biele tricko tak hned je cervene od krvy s akne.vyskusala som uz vsetko mozne ale nic mi nepomaha poradte mi prosim.vdaka