Mam veľky problem s akne

jajulliena

Ahojte,
ja mám skúsenosť, dobrú skúsenosť so silver kozmetikou - je antibakterialna a veľmi dobre čistí pleť hlavne kombinácia umyvacia emulzia + kremik. Pri hlbokej forme akne treba uživať aj niečo na prečistenie.... ak mate zaujem o viac info prípadne kontakt na osobu, ktorá vám o tom viac povie napíšte na lilihviezda@azet.sk - ja som s jej odporučenými produktami nesmierne spokojná

RNG

Zamorenie znicenymi olejami, ktore sa telo snazi vyhodit cez kozu a tie tym ze vyschnu zapchaju mazove kanaliky=acne je dlhodoby problem zamorovania, ktory sa neda vyriesit rychlo a zvonku
Pomoze okamzite prestat jest priemyselne vyrobky s tymi znicenymi olejami a denaturovanymi bielkovinami, prejst na hodne zelenin a precistovat si dlhodobo telo silnymi enzymami a roznymi zelenymi od toho mnohorocneho zamorenia. Vysledky sa ukazu postupne az po odmoreni, co trva aj niekolko rokov

Vsetky ostatne "zazracne" riesenia su podvod a nanajvys stlmia na cas vylucovanie mazov cim sa telo este viac zamori.

AleXXandra

Aj ja mám dost velky problem z akne , uz pomerne dlho ale vždy to bolo len taka mierna forma a nič som si z toho nerobila ale ked sa mi raz v decembri maximalne zhorsilo tak uz ma to zacalo aj poriadne srat. Mam posiate celo a lica ani nevravim vyzeram ako strasiak a uz sa hanbim aj vyjst na ulicu. Mam take vazne akne uz asi 2 roky a pouzivala som zynerit skinoren duacal gel ci ako sa to vola diferinne rozne maste , aj mydlo na akne a potom som zacala aj jest zdravo pit caje jest zinok aj repik som skusala dokonca aj urinoterapiu ja som schopna uz urobi cokolvek ! vsetyk tieto veci mi pomohli docasne alebo tak na 70% ale nikdy nie tak aby som sa mohla pysit cistou pletou ...mam jazvy flaky a to všetko ma neskutočne ubija dennodennne sa trapim a nejde to inak :/ uz s tym nechcem zit lebo kto nemal akne ani si nedokaze predstavit co to urobi so sebavedomim ! som zufala

Mishelle

ahojte:)
ja som tiez mala problemy s akne, taktiez som chodila ku koznej, ktora mi moj stav este zhorsila, bola som naozaj nestastna, no potom mi znama odporucila caj lapacho, pila som ho asi liter denne a moje problemy zmyzli, je to lacna vec a myslim si ze ked nezaberie tak urcite neuskodi...skuste mozno sa osvedci aj vam:)

adka0312

Dobrý večer všetkým,
fúha...akné....no s týmto problémom sa trápim už niekoľko rokov...Teraz mám 22, akné riešim už asi od 16-nástich.Zatial mi nič nepomáhalo,akurát som vyhodila množstvo peňazí, ktoré som mohla využiť racionálnejším spôsobom. Používala som všetko možné, naletela som na každú reklamu, kde za pár dní sľubovali krásnu pleť...samozrejme, to všetko je hlúposť, ale veď zarobiť nejak treba, tak prečo nie na naivných mladých ľuďoch, ktorí potrebujú pomôcť a zvýšiť už aj tak zdeptané sebavedomie, však? Čo sa týka týchto prípravkov, môj osobný názor je, že pôsobia skôr preventívne alebo ako doplnok.Nechcem, aby to vyzeralo tak, že tieto prípravky odsudzujem, to nie, len chcem pripomenúť, že akné určite nevyliečia.Pomôžu tak na zriedkavé vyrážky, akné skôr zmiernia, ale problém sa stále odsúva.O pleť sa treba starať nielen zvonku, ale hlavne zvnútra.Ale prejdem radšej k merítku veci. Už mesiac s akné bojujem takto: denne vypijem 2 až 3 litre čistej vody, ráno a večer vypijem po šálke žihľavového čaju ( je skvelý na prečistenie organizmu) Pozor,žihľavový čaj odvodňuje, po 2 týždňoch, 2 týždne pauza.Každé ráno a večer si dám tabletku zinku, ráno a takisto večer si tvár umývam sírovým mydlom ( takisto po pár dňoch je lepšie používať menej, stačí 2-3 krát týždenne, príliš vysušuje pokožku. Po umytí mydlom si tvár natriem krémom od Loreal Paris- PURE ZONE ( pokožku hydratuje, zmatňuje, príjemne vonia).Taktiež každý deň si dám kúsok droždia. Viem, je to strašne nechutné,hlavne keď sa to v ústach začne roztápať, ja sa tomu vyhnem tak, že to zapijem hneď ako to dám do úst, takže skoro necítim, že som nejaké droždie jedla.Pre tých, ktorí droždie fakt nemusia, je možné si kúpiť v lekárni kvasnice v podobe tabletiek. A ďalšia dôležitá vec: ak máte prašný byt, treba častejšie upratovať!!! Prach taktiež upcháva póry. Samozrejmosťou je pohyb na čerstvom vzduchu, zdravá strava (tomu, že strava nemá vplyv na akné neverím, veď nevyvážená strava,malý prísun vitamínov, nedostatok ovocia a zeleniny má vplyv na celý organizmus,tak prečo nie aj na pleť? Netvrdím, že zlá strava akné vyvoláva,ale určite mu neprospieva.)Takže už mesiac to pravidelne dodržiavam a čuduj sa svete efekt sa dostavil už po 1. týždni!!!! Konečne po 5 rokoch vidím zmenu!!!! A to všetko nie je ani finančne náročné, takže ma to teší dvojnásobne :-) Výražky postupne mizli a pleť je zdravšia. Netvrdím, že teraz je to tak, akoby som si to predstavovala, ale je to podstatný rozdiel oproti minulosti. Dokážem ísť von aj bez mejkapu, čo som si predtým nedovolila.Postupne sa to stále zlepšuje, ešte ma trápia červené fliačiky po vyrážkach,ale verím, že aj to zvládnem. Je to skvelý pocit, keď ráno vstanem a môžem sa pozrieť do zrkadla bez toho, aby som zase smútila nad tým, koľko nových pupákov mi opäť pribudlo.Aj psychicky som na tom lepšie, odvtedy ako sa mi pleť začala zlepšovať, súčasne s tým sa mi zlepšuje aj nálada. Takže kto chce, nech vyskúša. Netvrdím, že to pomôže každému, ale ak to pomôže aspoň jednému, je to úspech. Veľa trpezlivosti a krásnu pleť všetkým prajem :-)

amma

Ahojte, bude to asi trocha dlhé, ale podelím sa aj ja o svoje skúsenosti:) Pomaly budem mať 17 a ešte minulé leto som mala pleť pomerne čistú. Raz za mesiac jednu vyrážku, ale to bolo úplne v pohode. Tvár som mala mastnú len v oblasti čela, líca a ostatné oblasti boli úplne zdravé. Až odrazu, vôbec netuším čo sa stalo, mi pleť zmastnela úplne na celej tvári, vrátane líc, na ktorých som v živote nemala ani čiernu bodku. Na lícach sa mi začali tvoriť podkožné, boľavé vyrážky, ktoré sa hrozne dlho hoja, ostávajú po nich fľaky. Som úplne zúfalá, veď donedávna som takéto problémy nepoznala. Netuším, čo s tým. Bola som liečená Eryfluidom, Eclaranom 5,10, Differinom, Duacom, Zinerytom. Liečila som sa aj biolampou. Všetko pomohlo len dočasne a hrozne zosušilo. Z kozmetiky som už používala Vichy, Biodermu,La Roche Posay,Garnier aj obyčajné AB...Z prírody som skúšala žihľavu, repík, morskú soľ, citrón,droždie...Brala som zinok.Absolútne nechápem, ako sa mi v priebehu možno pol roka mohla tak zhoršiť tvár. Vyzerá úpne zničene, nezdravo. Som z toho hrozne nešťastná, lebo nechápem, z čoho nastala taká rapídna zmena. Rodičia akné nemali. Uvidím ako ďalej, no začala som behať, piť len čistú vodu, minimálne 1,6 litra denne, jem viac vlákniny a každé ráno pijem pol pohára vody zmiešaného s medom,droždím. Vraj to veľmi pomáha, ale ja už ničomu neverím. A z HAK,Roaccutanu mám strach, to sa mám v 16 dopovať hormónmi a preťažovať pečeň už v takom mladom veku? Som zúfalá...

bezovsetkeho

od svojich 13tich som sa trápila s nižšou formou akné a mastnou pokozkou.skusala som clear and clear vichy biodermu garnier niveu vsetko rady na aknoznu plet.csetko pomohlo mierne alebo vobec alebo na isty cas. ALE teraz sa mi najviac osvedcila prirodna liecba.

použivam morsku sol ktorou si kazdy vecer jemne vymasirujem plet( ak mate hnisave akne asi je lepsie len dat na tampon slanu vodu). to si potom zmyjem po dakej min ako necham posobit. rano vzdy pijem jablkovy ocot s vodou- precistuje zle latky z tela a tou vodou si prejdem aj po tvari to mi zmatni tvar na rano. ak sa mi spravi daka vyrazka natrem gafrovou mastou s ichtamolom a na hojenie sa hodi aj zinkova mast. ak si nieco rozskrabem tak doma mame rastlinu aloe vera. ak mam suchu tvar zmiesam med a oliv.olej a necham pocobit 10 min:) nenarocna liecba na PENAZENKU AJ PLET a mne teda zabera najlepsie. MOZNO POMOZE AJ VAM :)

aaandiiii

ahojte :), poviem Vám moju skúsenost s akné a myslím že to čo som zažila ja, a čo všetko a akych lekárov som koli akné pobehala to je KONEC :D !!! Teraz už chvala bohu nemám žiadne výrazné problémy s akné ale len sem tam mi víde vyrážka. BUDE TO ASI DLHšIE ALE MYSLíM žE VýSTIžNé! Takže: ked som chodila na Sš sa mi začalo výrazné akné. Začala som chodit ku kožnej DR. dala mi nejaké antibiotiká a krémy ale nič nezaberalo. Nakoniec mi nasadila Roaccutane...a začala som k nej chodit aj na chemický peeling a používala som Skinoren. Toto mi velmi pomohlo ale niéééé na dlho! Asi po roku sa mi plet pomali začala zhoršovat a vyraážky mi začali vychádzať najviac stále pri ústach. tak som začala chodiť do takého centra v BA vola sa 1.laserovo-kozm.centrum. Pravidelne som chodila na kozmetiku a Laser aurorA. úúúúúplne mi to upravilo stav!!! Tiež som prestala úúplne fajčiť, vobec som nepila alkohol, šport a zdrava strava mi tiééž velmi pomohli. Trvalo to asi 4 roky, všetko bolo SUPéR :) ! Lenže asi pred 3 mesiacmi mi zase začali vyrážky vychádzať stále len pri ústach. Bola som na vyšetreniach krvy, helicobakter, kvasinky, teraz idem ešte na sondu do žalúdka. Teraz tiež chodím pravidelne na kozmetiku a laser a pleť sa výýrazne opať zlepšila!!! Používam kozmetku značky LA ROCHE.
teraz druhá skúsenosť:
Asi pred mesiacom som mala klasický kútik na ústach. Lenže nič mi na to nepomáhalo ani vytamíny ani krémy. Po mesiaci to bolo stále rovnaké natrhnuté a už som mala okolo kútiku vačšiu chratu! Takéto chratsičky sa mi vytvorili aj na brade presne 4 VýýýRAZNé suché flaky, vyzerá to ako lišaj ale žiááádny krém mi nato nepomohol! Dnes som bola u 3 kožnej! V priebehu 2 mesiacov SOM SKúšALA: obyčajnú mastičku, potom som išla k 1.DR ta mi dala fucidin, 2DR.kožna z toho centra kam chodím vysmiala hentú DR. že aký krém mi dala. Tak sa o mna starala len kožná z toho centra a dala mi nejaky olph.hydrocortison s pityolom na noc a na den LA roche posay lupikar krem..toto nepomohlo, v noci sa mi to vysušilo a cez den mi to dráždil ten krém a sčervenalo mi to stale.! O 2 týždne som išla za nou že to nepomáha a dala mi iné na de. Avéne cicalfate a na noc nejaké antibiotikuj ale to som nepoužívala lebo mi to tiež draždilo. Stav sa mi nemenil, lišaje alebo čo to je boli stále rovnaké ale neboli červené. Dnes som bola u zubára a on mi doporučil jednu kožnú DR.v šali(to je už tretia/ o ktorej som už aj ja velmi vela dobrého počula. Táto DR. silnooo nechápala akoto že mi 2 mesiace nevedeli dat normálnu liečbu..že aky doktori su to a tak.... Teraz mi nasadila cistiacu vodu z lekárne na bežne použitie, azitrox a zodak, a krém na postihnuté miesta! Ubezpečila ma že mi pomože, vraj takéto prípady mala už ale keby som mala hned vhodnu liečbu nemuselo to prejst az do takeho štádia! Som si ista že toto mi pomože!!! Na záver by som ešte zhrnula že akné už nemám len ked tak sem tam jednu vyrážku, dúfam že žaludok dopadne ok, kozmetiku a laser tento mesiac vynechám koli liečbe toho lišaju či čo to je. A kozmetiku a laser aurora doporučujem každému...prípadne aj s tym roaccutanom. Z vlastnej skúsenosti viem že vždy sa dá niečo robiť, tiež som si vytrpela roky svoje keým som našla správny sposob. Tiež som nemala sebavedomie a psychika robila svoje, najprv som mala vyrážky a potom ked som už mala peknú pleť vznikli mi hnusné lišaje.
Chcem ešte povedať že vždy je nejaké riešenie aj ked nič nezaberá! Treba nájst toho správneho doktora a správny postup liečby... :)

simsa

ja používam od tej ayurvedy takú pleťovú masku,asi 2týždne a vidím výsledok.Že sa mi netvoria už tak nové,aj bodky miznú,čistí sa mi pleť.je to vraj iba prírodné,asi to tak bude.Nemám takú pleť ako po tých mastiach,čo mi lekárka predpisovala a nemali na mna účinok.Toto pomáha velmi.Mám pocit,že sa mi mení na takú zdravšiu pokožka tváre.