Mam veľky problem s akne

lucy79

ahoj jajo,aj ja som mala problem s vyrazkami dost dlho.(aj teraz mam obcas,no je to podstatny rozdiel ako na zaciatku).Nevedela som z coho sa mi ustavicne tvoria,pouzivala som vela masti,roztokov,dokonca aj specialnu antikoncepciu na plet.Nakoniec ma doktor poslal na gastro vysetrenie,kde Ti strcia kameru do zaludka,aby odobrali vzorku.Nie je to prijemne vysetrenie,ale mne pomohlo.Zistili,ze mam bacil-helykobakter.Predpisali mi nejake antibiotika-na sedem dni liecbu a pomohlo to.No na akne tak lahko nezabudnem,ostali mi male jazvicky po tvari,ktore neznasam a mam z toho komplexy.Nenavidim akne!

00dominka00

chod ku koznej ja som nasla super doktorku ktorej som najprv neverila ale potom lieky zacali zaberat,teraz(asi po necelich dvoch mesiacoch) mam skoro cistu plet

jajina

ja som sa nemohla akne zbavit dost dlho a nasla som velmi dobreho kozneho odbornika v Bojniciach,kt. mi predpisal zarobenu vodicku tmavej farby,boli tam aj kamilky a ostatne bylinky.Nikto mi nechcel predpisat nieco,co obsahuje kamilky,lebo posobia alergicky,ale to jedine mi pomohlo.A to som mala uz vselico (zineryt,aknemicin,Eryfluid...)Pa-pa

moje

Dakujem za rady, lebo tato choroba to je strasna pliaga nie a nie sa jej zbavit, vyskusam teda vynechat na tyzden mliecne vyrobky, uvidime co to spravi.

RNG

Staci vynechat mliecne na tyzden, max dva abu si videla, ci to nie je z mlieka.
Co sa tyka enzymov, tych je hrozne vela.
Na Slovensku su na predaj enzymi z pzpzje, bromelain(z ananasu), pankreaticke enzymi(z pankreasu krav)rozne enzymi z rozkladnych a kvasnych bakterii.
Existuje aj specificky enzym na laktozu, ale mlieko obsahuje aj ine latky, na co moze byt clovek citlivy + rozne zamorenia(antibiotika, hormony, pesticidy)

moje

No to som neskusala vynechat nejaku potravinu a veru mliecne vyrobky mam strasne rada a papam ich dost vela, lenze akymi enzymami myslis? Lebo si neviem predstavit napriklad ze by som nemohla jest mliecne vyrobky, ale je to pravda, ked sa to vyhadzuje v okoli ust, tak je to asi nieco so strevou, len keby som vedela, ze co:(((

RNG

Aj to musi mat pricinu zvnutra. Mozno je to spojene s alergiou na nieco. Napr mliecne produkty.To by sa dalo riesit enzymami.
Alebo vynechanim mliecnych na cas.

Miesto, kde sa to vyhadzuje, je vzdy tam, kde ma telo preferenciu(cirkulacia, transport , predispozicia tkaniva).
To mnozstvo latinskych pomenovani neoznacuje iny problem, len miesto prejavu.