Mam veľky problem s akne

RNG

Acne sa vytvara pod kozou pri zvysenej cinnosti mazovych zliaz a zapchatych mazovych kanalikoch
Koza je vylucovaci organ, cez nu sa vylucuju prebytocne a skodlive tuky. Ak su tie tuky typu vysychave tj tvrdnuce, moze zapchat mazove kanaliky a to je jediny dovod na acne.
Cize typ tukov, ktore jeme dava priamo dovod na acne.
Ak by sme jedli jedla len s tekutymi a netvrdnucimi tukmi, nemohli by sa acne vytvorit, lebo by sa tieto tuky dostali bez problemov cez kozu von a netvorili by hrcky pod kozou.
Medzi netvrdnuce tuky patria skoro vsetky panenske rastlinne, medzi tvrdnuce patria vsetky tzv. rastlinne, ktore su chemicky a tepelne upravovane.
A prave tieto tzv. rastlinne, ale v skutocnosti chemicky zmenene oleje sa snazi telo vylucit a tie zapchaju mazovody.
Aj ine tuky maju tvrdnuce zlozky, napr mliecne, zivocisne aj nase vlastne vyrobene v nasom tele, ale tie sa telo nesnazi vyhodit, lebo su prirodzene(pokial neboli chemicky a tepelne zmenene, tj vyprazanie masa a homogenizacia mlieka)

theresse

anonymb:by si sa cudoval,ale moze to ovplyvnit aj strava.teda aspon u mna to tak je.
mna akne trapi uz 5 rokov a vyskusala som vsetko mozne a nic nezabralo,ani drahe lekarenske vyrobky,proste nic...

vikinik

cawte ludia ja uz mam akne 2r. Vsetko sa to zacalo ked mi nabehla vyrazka a ja som si ju vytlacila. Moja mama ani stara mama nikdy toto nemali akurat moja starka. Pouzivala som AVON ale to je uplne traposina a inak som nerobila nic ine ako ked som akne nemala... takze stravou to nebude a ani dedicnostou. Teraz mam GARNIER ale douzivam a idem na RYOR hadam to bude take ako pocuvam. Pouziva tu este niekto ryor?

anonymb

Strava neovplyvnuje akne. Zato ze sa niekomu viac mastí pokožka nemôže strava ale hormóny!!! V niektorych prípadoch môže strava spôsobiť vyražky (ale skôr ide o alergické dôsledku potravinovyh alergenov). Teda bezna strava (nemyslia sa vyzivove doplnky ani lieky) nespôsobuje zvyšený mazotok a s ním aj akné.

RNG

davides, s tym vitaminom B to mas trochu mylne. V kozi sa vytvara vitamin D
Vitaminy B su z jedla alebo z probiotik v crevach.
Prave medzi nimi su take, ktore priaznivo vplyvaju na kozu, hlavne biotin a pantotenicka kyselina.
A tie ma zmysel brat ako doplnok stravy na nervy, kozu, nechty, vlasy, zily(homocystein) a ine v tele.

dawides

v ziadnom pripade si nekupujte ani neuzivajte vitaminy typu B,telo si tento spominany vitamin B tvori samo,napr.zo slnecnej energie..atd...,zamerajte sa najma na vitamin A,zinok,selen,vitamin C,to su vitaminy ktore vas z akne dostanu...nepite sladke malonovky,ani kofolu a ine,ziadne mliecne vyrobky,ako mlieko,atd,cokoladu sem tam niekedy mozete ale neprehanat...vela stastia

moncika

pricinou akne su bud hormony-moj pripad, strava a zivotny styl. odporucam primrose oil na hormonalnu rovnovahu, co najzdravsie sa stravovat, starat sa poctivo o plet-cistenie,hydratacia... no a byt trpezlivy. ja som mala akne od 12tich do 22 a konecne mi zmizlo. a nijake hak nepomaha, mozno zo zaciatku, ale podla mna viac skodi.