Mam veľky problem s akne

RNG

abcdefg, rad by som sa ta spytal, kolkokrat si bol v Japonsku, ze si odrazu odbornik na Japoncov?
Nuz ja som ich prvy krat-velke vypravy rekreantov- videl na Hawaii.
Neskor aj priamo v Japonsku. A tie typicke acne mladych americanov nemali.
Dievcata mali plet perfektnu, ako babiky.
Zijem v oblasti, kde je plno Japonskych americanov. Pokial sa nestravuju typickou Japonskou stravou, maju plno acni, tak ako vsetci ostatni. Takze to nie je genetika ale strava.

ifka

..hlavne u dievcat,teda mladych bab to suvisi aj s vajecnikmi.akonahle zacnu vytoky,infekcie,zacnu sa robit aj vyrazky na tvari.je to samozrejme aj o imunite,lebo ved kazdy organizmus je iny,ale vsetko spolu suvisi.a strava?..najvacsie svinstvo si clovek do tela zavlecie masovymi vyrobkami,plesnovymi syrmi(tie chutia aj mne,ale radsej na ne nemyslim)sladkostami.

jancecka

presne ifka, myslím si že pubertou to nie je, aj keď sa hormóny menia môže to čosi ovplyvniť, ale až natoľko nie, pokiaľ ma kŕmila mama, nemala som akné a v puberte žiadne vôbec nie ale ako som začala mať 19 rokov a začala som sa viac menej sama stravovať je to horšie a horšie

ifka

:-))akne je sposobene stravou.zlou stravou.moji synovia,ked boli 10-12 rocni,sa ma pytali,ze preco musia mat akne,ked budu pubertaci.povedala som im,ze im to nehrozi.ze sa mozu spolahnut,ze nebudu mat jedinu vyrazku na tvari.a preco?..lebo viem,cim ich krmim a cim krmim seba....takze zbytocne tu budete pisat hluposti,ze akne je dedicne,ze v puberte je to normalne a podobne.v akom stave je traviaci system,taku pokozku na tvari mate.

jancecka

ja vám poviem takto, určite strava ovplyvňuje celkový výzor človeka, ako aj váhu a aj pleť, ale som pohodlná to meniť, ale raz naberiem odvahu a zmením sa, tiež mám problém s pleťou, skúšala som lieky, nepomohli, prírodné doplnky nepomohli, teraz pijem mladý jačmeň, zatiaľ nevidím zmeny ale ak nepomôže neostáva mi iné ako zmeniť štýl života a určite strava mnohé ovplyvňuje

shagya

samozrejme...ved mozte si hovorit ze strava nema na akne vplyv nadopujte sa roaccutanom a mozno budete mat krasnu plet ale zdravie v ----....
uvedomte sa...to ze to nie je stravou hovoria ti ktori su prilis pohodlni na to aby nieco na svojej strave menili...

abcdefg

Ze akne sposobuej zla strava je blbost! A vela japoncov ma este horsie vyrazky ako u nas (staci sa trochu porozhliadat po internete). Opakujem, že za nadmernu produkciu homronov nemoze strava ako mlieko, syry, pečivo, čokoláda! A čítal som, že horká čokoláda dokonca pomáha pri akné (koli vela antioxidantom), skodi len pri atopickom exeme! Neplette prosim luďom hlavy!!!

RNG

Simona, ked to nie je stravou, ako vysvetlis, ze japonky v japonsku maju kozu cistu ako babiky a ked sa prestahuju do USA a zacnu jest tunajsiu stravu plnu spalenych tukov, plet sa im zhorsi na tak isto zlu ako tunajsim pubertakom.
Ze by to bolo podnebie alebo vzduch???...Alebo sa vyhadzu ako reakcia na anglicky jazyk?...
....
Nakoniec si pamatam, ze v padesiatych a sestdesiatych rokoch bolo acne aj na Slovensku este velmi zriedkave...To sa vtedy este varilo z cerstvych surovin, nie ako teraz, chemicky spracovanych(potravinarsky spracovanych?)polotovarov alebo hotovych jediel.

simona

nepočuvaj take zvasty ze to je stravou! to je najvacsie klamstvo sveta, mozno tak v malom mnozstve ovplyvnuje akne ale urcite nie vo velkej miere!!!

Jednoznacne na horsie akne lieky Roaccutane a mas po probleme :)

Nerita

no..si v puberte, to si musis preskakat.. vela robi aj kazdodenna starostlivost.Nemal by si ist spat so zafajcenym xichtom.Poznam dobre veci pre dievcata,neviem aky efekt to ma na chalanov.Skus kozmetiku Loreal Man,kup si cistiaci gel a nejaky krem.Kazde rano aj ked prides zo skoly, aj pred spanim si vycisti tvar,aj ty sa budes citit lepsie.Nemam zmysel si ryt do xichta,oki?tak to radsej neskusaj..vsetko prejde.Len vycisti. A chces nieco co ukaze vysledok:Vichy-Normaderm ma cistiaci gel, je to zelene..tiez som to pouzivala..ale nie dlho,to neodporucam ani tebe..je to prilis chemicke,hned ako zmizne akne.. prilis presusa a stahuje plet..cize to kup iba ked mas fakt krizu.Odporucam ti to,lebo je to urcite dost silne aj pre chalanov.

Najčítanejšie články