Mam veľky problem s akne

PharmRamon

Ano máš pravdu, sú také prípady a vždy budú, ale sú aj takí ktorí ľudom radi pomôžu a majú celkom iný prístup. To sú tí ktorí svoje poslanie berú vážne a je vidieť že každý deň v práci ich robí šťastných takisto ako aj radosť z vyliečenia ich pacientov, ale to je iste iná téma.
čo sa týka suchej pleti a akné aj to je možné:
Suchá pleť je dôsledkom nedostatku lipidov čím rohovateje (tvorba šupiniek. No a rohovatením vznikajú tzv. komedá, ktoré sa môžu zapáliť.
Tu by som odprorúčil retinol a jeho deriváty, ktoré zabraňujú rohovateniu pokožky a taktiež sa priamo používajú na liečbu akné. A v druhom rade obnoviť tvorbu lipidov pomocou krému na suchú pleť.

lizanka

PharmRamon:poznam niekolko dievcat, ktore maju sice 16 rokov ako ja, a maju akne napriek tomu, ze maju suchu plet, ktora sa vobec nemasti. a ze skuseny lekar zisti pohladom ci ide o akne? myslim, ze zopar testov by nebolo odveci kedze sa jedna o jav dlhodoby narozdiel od chripky, ktora trva nanajvys tyzden. a mimochodom, ak otvoris raz zacas nejaky casopis, je dost mozne, ze najdes nejaky clanok, kde sa pacienti stazuju, ze ich lekar odbil s banalnou diagnozou a neobtazoval sa povrtat sa v tom trochu viac aj ked jeho "liecba" nezaberala a este sa k nim spraval ako k hypochondrom.

PharmRamon

Lizanka na to neviem odpovedať, možno ja si myslím že je to praxou. Vieš koľko vyšetrení existuje len na obyčajnú chrípku? A nerobí sa nič z toho. Lekár ti len pozrie do hrdla, chytí uzliny a povie že máš chrípku. Takto to funguje aj z akné. Stačí len pohľad skúseného lekára na pleť.
A radca prepáč ale nesúhlasím s tebou, môžem vedieť odkiaľ čerpáš info rád by som preštudoval...
Je všeobecne známe že za akné môže nadmená produkcia kožného mazu spôsebená hormonálnou nerovnováhou z toho vyplíva - upchatie vlasového folikulu + pôsobenie baktérie acne a následný zápal. Nepočul som o žiadnom nedostatku žalúdočnej kysleiny ani o ničom podobnom a ak sa aj nad tým zamyslím tak mi to nedáva žiadny zmysel...

radca

Je tazke sem pisat bez toho, aby clovek videl o co sa jedna. Akne moze napriklad vzniknut aj z nedostatku zaludocnej kyseliny, traviaceich enzymov, "deraveho" creva alebo hormonalnej nerovnovahy. V podstate sa len telo snazi cez akne niecoho zbavit, co nedokaze spracovat a vylucit inak.

lizanka

PharmRamon:a preco vas potom neucia aj to, aby ste sa obtazovali vysetrit pacienta s vyrazkami, ci to vobec je akne? lebo ja som si dala hormony do poriadku a akne som mala nadalej.

PharmRamon

Ja budem stále zastávať názor, že žiadne jedlo neovplyvňuje akné, tak ma to naučili a tak to budem brať. Bolo to dokonca dokázané. Akné je hormonálny problém, nie tráviaci.

radca

Ak sa robi velke akne je to vacsinou porucha travenia tuku. Pomoct by malo obmedzenie zivocisnych tukov a branie antioxidantov -vitamin A, zinok, vitamin E. Moze to byt tiez dosledok poruchy pecene.

sweet

ja uz neviem co robit, den co den, stale nova vyrazka ... nech zerem cokolvek, nech pijem zihlavoveho caju kolko chcem, ani pityol nezabera ... neviem z coho to mam :( mozno z puberty, ale to nemoze byt take strasne koli puberte ...