Strasne bolesti zlomeneho clenku...

Vladimír1991

Dobrý pred 5timi dnami som zlomil kotnik našťastie šruby v nom nemám no už včera som sa mohol kludne postaviť na pár sekund na nohu a bolesti zmyzli. V noci som zakopol a šlapol som reflexívne na tú nohu. Mám teraz silné bolesti asi som to zlomil že?

ROCKERKA731

luckab áno, už tiež chodím bez barlí krátke trasy a krývam, autom jazdím tiež v pohode, šroby mi ešte nevyberali 9.9.2013 idem na kontrolu

luckab

ROCKERKA7
Mňa operali presne mesiac pred tebou, mala som vlastne zlomeninu troch členkov (neviem čo to znamená)potrhané vazy a všetko čo sa dalo som proste mala nahovno, doktor povedal že tak zlú zlomeninu už dávno nevidel. 6 šrobov som tam mala, iba ta mi to vedeli dať dokopy. teraz 15.8. som bola na vyberaní jedného šrobu ale môžem povedať že sa mi celkom dalo chdiť už aj mesiac a pol dozadu, samozrejme na začiatok s francúzkou barlou a potom som sa odhodlala začať chodiť aj sama, samozrejme problémy s tým mám stále, krívam aj keď už menej a po dlhšom sedení niekde a potom keĎ sa opať postavím ma to zabolí, ale možem povedať že už je to relatívne dobre, som rada že som sa zbavila sadry a že som sa opať mohla postaviť na nohy a tebe by sa to čoskoro malo podariť aj tebe, aj keď si myslím že už aj podarilo :) verím že to bude v poriadku

NEOSTRADA
ja som síce nemala poškodený klb, ten bol celkom v poriadku ale mala som zlomené snáď všetky kostičky čo sa dali a možem povedať že som si sama myslela že za auto tak skoro nesadnem a keď som tak po 2 dvoch mesiacoch sadla do auta a skúsila išlo to úplne bez problémov, samozrejme nedá sa asi šoferovať na dlhé trasy je možné že by ma to začalo potom dosť bolieť ale mne išlo hlavne o tú hybnosť a že som to s tými pedálmi dokázala aj s takou nohou a nebol s tým problém

neostrada

ahojte zlomené členky,
môže mi niekto už vyliečený, po prácii so šrobami, povedať za ako dlho sa dá šoférovať? Mám komplikovane zlomený členok pravej nohy, kosti ak kĺb.
bez auta som úplne v háji :(

ROCKERKA731

Ahojte, každý čakáme odpoveď kedy začneme normálne chodiť .. ja som padla z bicykla 15.6.2013 , 17.6.2013 ma operovali, šróby, platnička, ukrutné bolesti v noci po operácii, potom už bolesť ustupovala, dva týždne dlaha , 3 týždne sadra, 30.7.2013 mi dali sadru dole,5.8.2013 mám ísť na prvú rehabilitáciu. Noha je strnutá, hrá rôznymi farbami, ešte mi doktor zakázal sa na ňu poriadne postaviť, mám ju pomali zaťažovať. Popravde by som sa na ňu ani postaviť nedokázala, bolí . No uvidím ako to bude pokračovať.

akos

ja som si zlomil clenok na troch miestach este 01.01.2013, dali mi tam platnicku a devat srobov. 15.07.2013 som isiel na "extrakciu" vybratie srobov, do vtedy ma to bolelo, behat som nevedel, teraz som zase na barlach cakam zase kym sa mi zahoja dieri po sroboch a samozrejme rana kde mam 20stychou. netreba to podcenovat lebo clenok ti nesie celu vahu radse vydrzat tych osem mesiacov a potom budete aj behat...lahkosa mi to hovori lebo podstate ja uz finisujem ale treba to vydrzat! drzim Vam palce neni to nic lahke!

luckab

no ja som bola dnes akurát u doktora, dal mi po dvoch týždňoch dole sadru a mám pomaly začať s tým hýbať, ale nejde mi to alebo mám aspoň taký pocit, ak sa snažím trochu viac mám pocit že mi nohu roztrhne, ale to tak asi má byť. o nejaký týždeň mám začať chodiť na rehabilitácie a o 5 týždňov by mi mali vybrať hlavný šrob a dať už francuzsku barlu. som zvedavá na to.

Kamilka444

Uf, pozeram ze ja som este dobre obisla, a to som si myslela, ze moja zlomenina je najhorsia na svete :)Som sa vytrieskala z bicykla, ked sme si pred rokom v lete dali kolecko po Zahori. Hojeniu pomohol wobenzym, odporucal mi ho lekar, ktory mi daval dokopy clenok a nohu. Wobenzym zmiernuje opuchy, napomaha vstrebavaniu a pomaha obnovit poskodene tkanivo. Moje jedine stastie ze mi to dobre zoperovali a hlavne ze sa mi to rychlo zahojilo, takze teraz ani neviem, ze som mala nieco zlomene a hura, za dva tyzdne davame tu istu trasu opat :)

luckab

To mi je jasné, vraj kým to všetko bude v poriadku tak to môže aj pol roka trvať aj tak to možno budem cítiť dlho. s niektorými športami sa môžem rozlúčiť. a tak tu oslavu tak moc už neriešim, skor mi bude lúto tých diskoték a opekačiek a výletov a podobne. nejdem ale naozaj predbiehať a radšej nech všetko v poriadku hlavne.