Strasne bolesti zlomeneho clenku...

Marecek25

Ja viem, že nie, ale radšej by som sa sústredil teraz na to, aby sa mi členok dobre zahojil. Aby si s ním nemala potom problémy celý život. Letá si ešte užiješ dosť. Oslavu asi už stihneš bez sádry, možno ešte budeš mať dlahu. Záleží od toho ako sa ti to bude hojiť. Ale tak či tak ešte nebudeš môcť densovať:D Budeš sa učiť chodiť:)
Tie pocity poznám, aj ja som to mal. Vždy keď som sa postavil akoby mi ihly do nohy pichali.
Inak tá noha by sa vraj mala sprchovať striedavo v teplej a studenej vode. Len ty ju máš v sádre.
Ten wobenzym by mal pomôcť.

luckab

Marecek25
To si ma moc nepotešil, som už snáď na prášky z toho. mám 17 rokov a na začiatku leta som chcela oslavu, mala som také plány na toto leto. viem, že to bude trvať asi dlho, ale je to ťažké, dokonca aj tá sádra ma celá tlačí, čo by nebol až taký problém ale zvláštne pocitky mám z toho, stále ma pobolieva, hneď ako si dám nohu dole začne mi neuveriteľne trpnúť. už nech to je lepšie aspoň trošku. a ten wobenzym užívam, vraj je dobré začať s ním hneď po úraze ale mne ho odporučili až neskor a začala som ho brať týždeň po operácií. dúfam, že aspoň ten trochu pomôže.

Marecek25

luckab priprav sa, že toto leto si asi moc neužiješ :/ Ja som mal len praknutý členok s potrhanými väzivami a dával som sa dokopy 2-3 mesiace, ale aj tak to ešte stále nebolo ono. Ty máš aj šróby, tak to bude asi dlhšia liečba. To bicyklovanie fakt pomohlo, taktiež všelijaké zábaly, maste, vodoliečba. A tiež je dobré dávať si wobenzym.

luckab

ja som dostala pred dvoma týždňami na narodeniny longboard, hneď som ho išla vyskúšať a skončila som v nemocnici kde mi povedali len že mám škaredú a komplikovanú viacnásobnú zlomeninu členka, nechali ma v nemocnici a hneď ráno na druhý deň operácia, bez nej by som vraj už nikdy nechodila. po operacii som mala neuveriteľné bolesti a mala som len dlahu zospodu a inak obviazané. dnes som bola na vyberaní štichov a dali mi sadru. tu vraj budem mať dva týždne a potom by som pomalinky mala začať s rozhybavaním, vraj je super plávanie a bicykel. sama som zvedavá čo to bude a ako to bude vyzerať so šrobmi ktoré mi kosti držia, kedy ich budú vyberať. dúfam, že nebudem mať úplne pokazené celé leto, to by ma mrzelo veľmi ale už som pripravená na všetko

Mariana

Ja som po zlomenine členku 3 rok
3 x operovaná. Teraz mi zistili pri veľkej bolesti, že tam mám úlomky a o 1 cm kratšiu rozdrobenú nohu. Som zúfala. Idem k moru, dúfam, že sa to zlepší. Stále mám opuch a bolesť aj v noci.

Peter20

odporúčam tablety MSM a poprípade chondroitín pre lepšiu a hlavne rýchlejšiu regeneráciu. Hrávam basket a mal som vykĺbený priehlavok, tak som to pravidelne užíval a myslím, že pomohlo :)

wakenbake420

Cauko. V sobotu som skakal na bicykli a dopadol som tak nestastne ze som mal dvojitu zlomeninu clenka a zlomeninu pistaly. Previezli ma do nemocnice kde mi dali sadru a prvu noc som od bolesti nespal nepomahali ani inekcie ani lieky. V nedelu ma operovali pod celkovou narkozou (nebojte sa je to uplne v pohode nic necitite a po zobudeni to nebolelo vdaka liekom ktore mi dali ) a dali mi titanove klince z obydvoch stran do clenka. Dalsia noc bola o nieco menej bolestivejsia, zabrala inekcia. Uz som 3 dni doma a bolesti ustupuju, no stale citim velky tlak pri chodeni o barlach. O tyzden idem na kontrolu, takze uvidime :D

juraj juriga

Ahoj dzupel, chodim bez problémov, občas trochu pokrivkavam . Po úraze rok pracujem, stojím 12 hodín na nohách a dá sa, ale stále hrozí aseptická nekróza.

pistik14

ja som si pri vytknuti zlomil clenok (presnejsie navicular-nu kost )dali mi sadru(fiber glass cover) mam to uz 3 tyzdne a dostal som do tej nohy krce co tomu asi vobec nepomohlo .... mal aj niekto iny s tym skusenosti?

Kabelka

Já som si zlomila clenok v mají ,operovali mi to a dali sadru pod sadrou sa to zapálili a tak som brala v nemocnici atb do žily domov som dostala este atb na 10 dni. Noha opuchnuta bolestiva a na kontrolu až končím mesiaca nervy v kybli dcera sa o mms stará ale Pláčem led ma mikro nevidí. Je to na figu. Som úplne odstavena zo zivota.