je priateľ lakomý alebo je to normálne?

Príspevok v téme: je priateľ lakomý alebo je to normálne?
Michala11111

ahojte neviem možno čo tu budem rozoberať je úplne bežné, Totiž s priateľom sme spolu 5 rokov a z toho 3roky žijeme spolu. Ja mám mesačne 300 eur on 1200 eur, takže je tam podstatný rozdiel. Ale ked ideme niekam na výlet, napr. lyžovať sa vždy si musím presne polovicu zaplatiť. Na nájom mu presne polku dávam. Teraz som chcela ísť na dva plesy a kedže ja som tam chcela ísť musela som kúpiť aj jemu aj sebe lístok jeden stojí 20eur a pre mna to je veru dosť a oba plesy som tak platila ja. Ked ideme na večeru raz pozýva on, ja raz. Možno je to bežné neviem. No najviac mi vadí že on príde z obchodu s plnými taškami oblečenia a mne napr. nekúpi nič ani jednu čokoládu a ja ked som šla po obchodoch vždy som mu aspon slipy doniesla. Neviem posúdiť či to je tak aj v iných vzťahoch, nakoľko iné vzťahy som nemala.
ďakujem za názor

lakomec

a makovnik dozvedela som sa pred niakym casom ze mal ist podnikat s dvoma kamaratmi chceli si otvarat niaku stavebnu firmu a mali dat niaky vklad pociatocny on ich styri mesiace natahoval ze problem s uctom , peniaze mu nechce dat banka ze maju problem so serverom a taketo chore kecy , znami pochopili a podnikaju pekne bez neho

makovnik

Ahaaa tak potom mozno aj ano.Asi sa tak naucil lakomcit a sebcit na tych vyletnych lodiach,lebo tam mal ako pises ubytko aj stravu zadara tak potom si asi na to zvykol a cakal,ze uz asi nikdy nikde nebude treba nic platit :-) No co ti poviem,ak je to vazne tak ako pises tak to bol kreten na pohladanie.Ale aj tak,ze si mu to trpela 2 mesiace....si musela byt do neho riadne zalubena a musela si mat tonove klapky na ociach :-)

lakomec

a boli sme spolu na nakupy vo viedni a ja som si nakupila veci a on si nekupil nic ze sa mu to nepaci a potom povedal kamaratovi ze to bolo extremne predrazene lebo clovek sa moze obliekat znackovo ale je rozdiel si kupit rifle za 200 eur alebo stary model niekde v usa za 40 dolarov a mal ram na okuliare prada povedal mi ze dal zan 800 dolarov a asi po mesiaci sa preriekol ze ho kupil vo vypredaji za 60 dolarov ram na dioptricke okuliare

lakomec

makovnik prave to bol ten paradox ze ked som mu povedala ze pod so mnou do teranovy tak mi povedal ze nejde to by sa hambil keby som mala nieco take na sebe, no a tie peniaze zarabal a aj viac kedze chodil po svete a pracoval na vselijakych vyletnych lodiach po celom svete prijem taky mal , ubytovanie mal na lodi tak isto aj stravu zdarma a ak vies ako to chodi napriklad v USA tak vo vypredaji kupis tricko tommy hilfiger co stoji 15 dolarov co je na nase asi tristo korun takze sa obliekal jedine znackovo ale tie veci si pokupil vo vypredajoch a tu si nekupil nic, verit mi nemusis nemam dovod si vymyslat napisala som ze ani jednu vec som si neprifarbila a tak to naozaj bolo keby nie nemam dovod sa s nim rozist po dvoch mesiacoch a viesco mam informacie ze s tymi rodicmi byva dodnes co je pat rokov dozadu verit mi nemusis ale ja si pamatam ked sme sa bavili co si kupime na vianoce a on mi poslal link na niake korcule za osemsto eur a nakoniec ja som nedostala ani cokoladku

makovnik

Prepac,ale zda sa mi to nejake neuveritelne.Nevymyslas si nahodou trochu?Clovek, ktory zaraba 2000 EUR mesacne tak sa isto nebude tlacit v jednej izbe, mozno tak v jednom byte nejaky cas, ale toto sa mi zda vazne az prilis pritiahnute za vlasy.A navyse si pisala,ze handry mal drahe tak keby bol taky extremne sporovlivy a lakomec ako svina tak by chodil nakupovat handry do sekaca a nie do znackovych butikov. Akosi ti cim dalej menej verim. Sorry

lakomec

a ozaj to som sa dozvedela az ked som ho poslala kade laksie tak vtedy mal 30 rokov byval s rodicmi nie v jednom byte ale dokonca v jednej izbe :D , chapem ludia nemaju peniazky situacia je zla ale kebyze mama ja prijem 2 000 eur tak uz asi zainvestujem :D

lakomec

makovnik ja som sa s nim zoznamila tyzden po rozpade pat rocneho vztahu a bola som s nim lebo mi pomohol preklenut take to obdobie porozchodove ci uz vymleta ci nie teraz sa na tom zasmejem z chuti a dva mesiace neni az tak dlho si myslim
ksl presne ja fajcim a nikdy sa mi nestalo aby som cigarety nemala ! vsetci sme ho uz poznali a ked vosiel do baru a pri stole bolo pat fajciarov tak vsetci si chovali cigaretu do vacku uz len to o niecom svedci

makovnik

Ale to uz potom nebol iba lakomec.To bol vysloveny parchant,hajzel a primitiv. Len by ma zaujimalo, z akeho dovodu si s nim vydrzala tak dlho?Ja by som takeho cloveka nezniesol ani 5 minut.Prepac, ale ty musis byt potom tiez riadne vymleta, ci?

ksl

to lakomec - som bývalá fajčiarka a ti poviem moja, že už len to, že ti bral cigi a sám väčšinou nikdy nemal, je znakom desného lakomca... A to myslím vážne.. Ale inak som sa tiež zasmiala.. :)

lakomec

a posledna vec ked sa zastavil len cez den na patnast minut a som si uz ani cigi nebrala proste som ich nechala doma vypytal si cigaretu vravim nemam tak ma zacal normalne po vackoch ma prehladavat :D ze musim mat