Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina

Príspevok v téme: Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina
bugina

Mam problemy s travenim,a chcem sa opytať ake enzymy,probiotika, a vlakninu by ste mi doporučili.Ake probiotika vam pomohli na travenie (Mám Actilac, ale nepomahaju ), enzymy ako BIOenzyme - stoja okolo 14€ , chcem vedieť či ma niekto s nimi skusenosti. A vlakninu - napada ma len psyllium.Tak za každu radu , ake probiotika a enzymy mam kupiť,veľmi dakujem.

hermionaW

sama viem z vlasnej sksuenosti ze najst spravne je celkom takze kazdy vyrobca hovori ze ma tie naj... mne sa po dlhom hladanií osvedcili probicus premium od genericy - davam ich sebe aj deckam pri atb liecke a bverem aj na kazdu dovolnekku :D

Monika1984

Vyskusala som rozne probiotika, nevidela som vysledok ale jedine ktore mi pomohli ze uz po 2 tyzdnoch som videla zmeny k lepsiemu boli: www.pilulka.sk

miriam6155

probiotika odporucam vita biosa, su v tekutej forme, je to takzvany zivy produkt mne velmi pomohli pri nafukovani a celkovo sa mi upravilo travenie

MataG

Enzýmy sú fajn aj probiotika, ale najprv treba prečistiť črevo, žlčové cesty, až potom budú mať nejaký význam

celebrita facebooková

Zvyknem si kúpiť psyllium, ale v rámci snahy o jedenie vlákniny sa snažím jesť veľa šalátu. Najčastejšie ľadový a hlávkový. Počas posledných rokov hlavnú zložku mojej stravy tvorilo mäso, ryža a zemiaky a tam bola tá vláknina naozaj potrebná, lebo mäso vždy treba kombinovať s vlákninou, nech vylučovacia sústava pracuje správne.
...s trávením odjakživa problémy, najmä po 20tke sa to zhoršilo o dosť. Kvôli nehoráznej pažravosti sa mi vyčerpali enzýmy a zistila sa intolerancia, ktorá sa týkala mlieka a pšenice, z toho som nezniesla ani malé množstvo. Samozrejme aj konzervačné látky a príliš veľa mastného mi vždy spôsobili hnačku, alebo prdenie a dlhšie ako dve hodiny som nebola schopná vydržať bez žranice :) Nedávno zo mňa vyšla pásomnica a odvtedy chvalabohu pažravosť ustúpila, teraz už vydržím v pohode aj 6 hodín bez jedla a už na mňa neprichádzajú tie náhle stavy hladu, že z plnej sýtosti zo sekundy na sekundu len tak sa celá roztrasiem, zatočí sa mi hlava a cítim sa na odpadnutie, škvŕka mi v bruchu a cítim bolesť brucha od hladu: už je to preč :) Myslím si, že tým pádom som na najlepšej ceste, aby do niekoľkých rokov vymizli aj tie intolerancie. Malé množstvo pšenice už znesiem. Po troch rokoch diéty:) Ale stojím si za názorom, že najväčšiu šarapatu tu narobila tá pásomnica. A najväčšie dobro zase papáya. Jedzte papáyu aj so zrnkami :) a keby ste náhodou mali pásomnice, tak z vás určite vylezú :) a bruško sa vystrábi z problémov :)

vikina46

ja mam dobre skusenosti s vita biosa, je to tekute probiotikum, vytazok z bylin, pomahaju mi pri aftoch, mam ich z vitarian.sk

Gima

Acidobázickú rovnováhu v čreve vyrovnáva acidofilné mlieko. Normálna hladina je 7 ph. Ak ju máte vyššiu môže spôsobovať problemy.
Na upravu ph. kyselín v žalúdku pomáha pitie acidofilného mlieka alebo stačí v lekárni vybrať šumivé tablety.

mjanik

najlepšie by bolo vyliečiť trávenie akupunktúrou,ktorá vylieči podstatu choroby,lebo ak to zameškáš môže to prísť do chronického štádia a ty budeš do konca života odkázaná na hromadu liekov

Katka72

Ja momentálne užívam probiotiká Biopron od Valosunu, ktoré mi zatiaľ aj najviac pomohli. Dlho mi nič nepomáhalo takže by som povedala že každý to má individuálne, a treba skúšať. :)