Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina

Príspevok v téme: Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina
bugina

Mam problemy s travenim,a chcem sa opytať ake enzymy,probiotika, a vlakninu by ste mi doporučili.Ake probiotika vam pomohli na travenie (Mám Actilac, ale nepomahaju ), enzymy ako BIOenzyme - stoja okolo 14€ , chcem vedieť či ma niekto s nimi skusenosti. A vlakninu - napada ma len psyllium.Tak za každu radu , ake probiotika a enzymy mam kupiť,veľmi dakujem.

RNG

Coraz viac problemov s travenim sposobuje nedostatocne tvorenie zaludocnych kyselin, kde parietalne bunky, tvoriace kyselinu mozu byt vazne poskodene uz napr len pardennou obycajnou "zaludocnou chripkou" a momentalne obieha najma norovirus,ale aj ine co to sposobuju. A samozrejme aj ked telo vybojuje tento virus za par dni, nasledky nedostatku kyselin zostavaju mesiace dlho a vtedy telo netravi poriadne a nevie zabranit prieniku mikrobov, ktore maju silne zaludocne kyseliny na surovych jedlach znicit.
Tak maju dlhodobo ludia problemy s kvasenim a hnitim v zaludku, co pokracuje aj do criev a miesto uzitovnych probiotik, co nas chrania a vyrabaju nam hromadu zivin a obrannych latok nam skodlive mikroby v crevach produkuju len toxiny a karcinogeny.

Takze tato tema by mala vlastne zacinat ako
KYSELINY enzymy, vlakniny a probiotika.
A kedze lekari nevedia ziadne z tychto poriadne merat, cloveku nezostava nic ineho, nez skusat, co z toho treba doplnit, aby sa dobre citil, nemal nafukovanie zo zaludka, a paly z toho vyplyvajuce, tak isto aby mal dobru crevnu floru a imunitu z toho vyplyvajucu,nehovoriac a tisicoch zivin, ktore musime z potravin vytazit, lebo to sa neda nijak vydoplnkovat.

Imes

Ahoj ja používam Enzýmkomplex a Vlákninový komplex z tejto firmy(-odkaz odstránený- -Tachyon Technology pharm, BA) a od vtedy parádička :)

marika11

ja som tiez kvoli traveniu vyskusala kadejake probiotika. teraz mám tieto www.monsea.sk a zatial je to fajn, vyzera ze budu z tych lepsích, tak dufam bude konečne dobre :)

sade8

kazdy je iny a kazdemu na zlepsenie travenia zaberie nieco ine.
ja som skusala aj drahe enzymy a kadeco ... treba skusit dlhodobo probiotika

bara30

zdravim vas,
tiez som mala problemy s travenim, az mi jedna pani odporucila pit a uzivat vyrobky jednej firmy. tak som sa zaregistrovala na www.royal-jelly.myflpbiz.com , kde mi aj poradia, pijem pravidelne denne gely a beriem aj vyzivove doplnky a citim sa skvele. stolicu mam na minutu presnu, neboli ma brucho, posilnilo mi to imunitu a zmizli mi vyrazky. mozem len odporucit :) papa

nika.skalna

prestan otravovat s tvojou trapnou reklamou. zaplat si riadnu platenu reklamu a neobtazuj ludi, ktori na to nie su zvedavi. co cakas, ze ti vsetci zacnu kupovat tvoje produkty? skkor sa dobre strapnujes.

majdo

Je dôležité aké sú tie problémy s trávením, ako sa konkrétne prejavujú . Ak máš v stolici nestrávenú potravu treba ísť ku gastroenterológovi . Možno Ti chýbajú tráviace enzýmy. Možno je problém v žlčníku, či žlčovode, možno je to nedostatok žalúdočnej kyseliny . Neordinuj si nič sama , hoci probiotiká Ti nemôžu uškodiť, ani to Psylium, ale najprv musíš poznať príčinu tráviacich problémov a až potom ju možno riešiť, aj keď alternatívnou medicínou a nie chémiou.

majdo

Je dôležité aké sú tie problémy s trávením, ako sa konkrétne prejavujú . Ak máš v stolici nestrávenú potravu treba ísť ku gastroenterológovi . Možno Ti chýbajú tráviace enzýmy. Možno je problém v žlčníku, či žlčovode, možno je to nedostatok žalúdočnej kyseliny . Neordinuj si nič sama , hoci probiotiká Ti nemôžu uškodiť, ani to Psylium, ale najprv musíš poznať príčinu tráviacich problémov a až potom ju možno riešiť, aj keď alternatívnou medicínou a nie chémiou.