Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina

Príspevok v téme: Trávenie - enzymy, probiotika, vlaknina
bugina

Mam problemy s travenim,a chcem sa opytať ake enzymy,probiotika, a vlakninu by ste mi doporučili.Ake probiotika vam pomohli na travenie (Mám Actilac, ale nepomahaju ), enzymy ako BIOenzyme - stoja okolo 14€ , chcem vedieť či ma niekto s nimi skusenosti. A vlakninu - napada ma len psyllium.Tak za každu radu , ake probiotika a enzymy mam kupiť,veľmi dakujem.

RNG

Wobenzyme N, tj jeho najsilnejsia verzia je pomerne dost slaba voci tomu, co je dnes mozne dostat na doplnkovom trhu. A definitivne pridraha, ako "znackovy produkt", ktori predpisuju niektori lekari konecne.

RNG

Na dodanie kyselin do zaludka su doplnky ako betain HCl, pepsin HCl L-lysin HCl a ine. Tieto beries podla potreby a velkosti jedla od 1 po 3 tabletky(kapsule) zhruba s vacsim jedlom. Ked sa zvysi v zaludku kyslost, potlaci to vsetky kvasne a hnilobne procesy a uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa pevne uzavrie na signal z kysleho zaludka.Tj ziadne plyny, hniloba a rozmnozovanie skodlivych bakterii v zaludku.
Na pravidelnu stolicu okrem kyselin , ktore zrychlia traviaci proces treba pravidelne jest, brat dostatok vlaknin(inac sa crevo nema do coho zapriet), pripadne aj doplnok enzymov a probiotik na zlepsenie travenia a spravnej crevnej flory.

homina

pán RNG,viem že toho bolo veľa popísaného o refluxe, ale aj tak si neviem dať rady...lieky ako Nolpaza mi robili veľmi zle, Ganaton som brala len niekedy...všetko som vysadila a chcem sa liečiť bez nich. Záhu som mala len zriedka, po jedle sa mi veľmi grgá, mám vraj reflux 2. stupňa..grgá sa mi aj keď vypijem vodu, mám kyslú chuť v ústach skoro stále, zvýšenú tvorbu slín, potím sa, ťažký žalúdok, plynatosť a asi preto, že jem dosť málo a veľmi ľahkú stravu, nemám potrebu ísť na stolicu. Ale už aj predtým so si všimla, že buď nejdem aj tri dni a potom sa vyčistím hnačkou.Posledné tri dni mám nízky tlak aj 85/66. Nepijem alkohol, kávu, nefajčím a jem naozaj zdravo, zeleninu. Z týchto poznatkov si myslím, že mám málo kyseliny.Kde mám začať, aby sa to upravilo. Ďakujem.

hammel

Zober si každý deň za 2 hrste kyslej kapusty, 3 dcl kefíru a napr. aj pickles. Tie všetky veci si doma vyrobíš a nepotrebuješ nič míňať.

Innkia

Ahojte, veľmi rada by som vám poradila doplnky stravy, s ktorými mám výborné skúsenosti pre zlepšenie trávenia. Verte mi, že s ničím lepším som sa ešte nestretla. No samozrejme, žiada si to získať vlastné skúsenosti ;) Ak chcete, napíšte: innka@hotmail.sk, veľmi rada poradím.