Ako posilnit imunitu bez liekov?

katinaa20

Mollllllly ani sauna ani otuzovanie to nie je zly napad, len momentalne si v tomto asi nic nepomozeme, ked nemozeme ist pomaly nikam. Ale na jednej strane nam to mozno prospeje, ze budeme zdravi aj ti co imunitu neposilnuju :D :D

simka111

Vit.c je dôležitý, no mali by sme ho mať prirodzene v strave a užívať ho s každym denným jedlom, takže dostatok ovocia a zeleniny. Zinku je v strave málo, takže je dobre ho doplňat v tabletkách, selen si doplnite hrsťou orieškov denne no a vit D jednoznačne v tabletkách. Betaglukan v tabletach sú vraj zbytočne vyhodene peniaze kedze ovela viac je ho v ovsenych vlockach, natural rice, banany, hliva...

mollllllly

Mne zabralo otuzovanie, ak mas moznost ist do sauny tak urcite skus. Pri slabej imunite moze byt problem aj v crevnom mikrobiome, vyskusaj probiotika alebo stravu na ne bohatu (nepasterizovana bryndza, kvasena kapusta a pod.).
Ak chces doplnok vyzivy mozem ti odporucit toto: www.vitalek.sk.

biatlonistka7

Neya, ale to už je potom zodpovednosť na tom človeku, že to fláka, potom sa nemôže na niekoho iného sťažovať ;)

neya

KATINAA TAK KAZDY MAME MOZNOST VOLBY, KAZDY SI MOZEME VYBRAT CO CHCEME UZIVAT, CO POVAZUJEME ZA VHODNE, CO SA NAM ZDA NAJLEPSIE.
LEN NIEKTO AJ LIEKY DOMA MA A NEUZIVA ICH A TO JE CASTO PRAVE KAMENOM URAZU :/

klarik12

katinaa vie to zamavat, ale nie s kazdym mne napriklad zmeny pocasia uz nic nerobia, telo si zvyklo, kedze mam dost vsetkeho, ze som zdravotne na tom dobre, tak nevidim dovod preco by malo na mna vplyvat nejako pocko :)

katinaa20

Neya niekto aj ma plnu lekarnicku ale zato nema zdravie, tak mi povedz, ze k comu je to. Radsej si treba s rozumom vyberat, co uzivat, ake ma co zlozenie a to zlozenie nam k comu moze pomoct. Teraz som pozerala pocasie, ze zajtra sa ma ochladit. To tiez dokaze s niekym so slabou imunitou riadne zamavat.

neya

ZEMANUELA ZABERA TI MIESTO, ALE NEMUSIS TAM MAT NIECO INE, AK STE ZDRAVI NIE? TIEZ NEMAME NEJAKO LEKARNICKU PLNU LEN TAKE BEZNE VECI ABY SME SA UDRZALI FIT AJ MY AJ DETI :)

ZemanuelaZ

toto velke mam aj ja, v nasej lekarnicke zabera asi najviac miesta, ale ma to svoje opodstatnenie, odkedy ho uzivam, tak nemam potrebu brat na imunitu nieco ine. Lebo toto sa dostatocne o nu stara ;)