Plnou parou vpred

Príspevok v téme: Plnou parou vpred
DevilsAngel

Ahojte dieťáci :) Tak dnes je môj veľký deň, rozhodla som sa že začnem na sebe makať, pretože mám pocit že mám nejaký zlý prášok na pranie, všetko mi je menšie a menšie...
Ak sa aj medzi vami nájde niekto kto má dosť toho otrasného pohľadu do zrkadla nech kľudne napíše a pokecáme, poradíme, podržíme :)
------------------------
Správna výživa, životospráva www.zdravie.sk

Helus

mAJKA JA SOM MALA UZ AJ TABLETKY,S JABLCNYM OCTOM,ALE MALA SOM AJ KLASICKY JABLCNY OCOT,A CHUDNUTIE SA NEUSKUTOCNILO,LEN MA Z NEHO BOLEL ZALUDOK,A VRACALA SOM STALE Z NEHO,TOT MOJ NAZOR.

Helus

Ahoj majka ja si davam to psyllium,a pravidelne chodim na wc aj 2-3x denne.dcere tiez vaha stoji,ale neriesi to vobec.Ja mam rifle teraz 31,a den by som mala mat podla dobreho pocitania 34.V nedelu som mala vodovy den.

pastelkaa

majka, ja som počula niekde, že jablčný ocot nie je vôbec vhodný a dobrý..neviem kde som to čítala, či videla, nepamätám si, ale bol to nejaký odborník, lebo som si vtedy ešte hovorila, že ho do mňa zbytočne doma tlačili...a hlavne to psyllium zapi poriadne, inak to nemá účinok...vlákninu človek aj keď prijíma, je neúčinná pokiaľ nepije počas dňa tak ako má...a ja nemám pocit nafúknutia z toho psyllia, skús si ho dávať pár dní pravidelne a účinok hneď zbadáš :)

majka_21

A napadlo ma este nieco. Skusala niektora z vas jablcny ocot? Aky je jeho ucinok? Prave som natrafila na clanok o nom, tak preto sa pytam. Myslim, ze my sme ho raz mali doma, ale ja som ho neuzivala. Nie je jeden z tych slavnych pripravkov a preparatov, po ktorych "zarucene" clovek schudne?

majka_21

Helus, mozno ti vaha stoji preto, ze si teraz opat viac schudla (ved vies, ze ti stala aj predtym, nez si sa rozhodla pre 90-dnovu dietu). Ja by som osobne v mojom pripade bola rada, kebyze mi vaha stala. Dnes som sa odvazila a... vysledok je hrozny. 79,5 kg (cize dedukujem, ze vcera som musela mat min. o 0,5-1 kg viac). Vzhladom k tomu, ze som mala 77,5 kg uz, tak ma to trosku trapi. Ale na druhej strane je tu aj jedno pozitivum. Vcera som bola so spoluziackou v obchode, kde si ona chcela kupit rifle a mna zaujali take 3/4 rifle, avsak mali iba cislo 33 (ja som si naposledy kupovala 34). Spoluziacka mi vravela, aby som ich vyskusala a tak som to spravila. A vysledok? Vmestila som sa do nich ;-), aj ked sa citim taka napasovana, ale nie az moc. Cize az mi bude 33-ka taka volnejsia, tak budem vediet, ze som konecne schudla viac. Tie kg ma trosku trapia, ale zas na druhej strane, mala by som byt rada, ze je to tak ako to je, kedze 4 kg som schudla v priebehu mozno 2 tyzdnov kvoli chorobe. Takze mozem byt rada, ze sa mi nevratili cele 4 kg. A mozno sa mi vaha zvysila kvoli tomu, ze som zacala opat cvicit. Teraz som si Psyllium rozrobila do tvarohu, tak uvidim, ako to bude chutit :o). Ktory den 90-dnovky mas? Vaha stoji aj tvojej dcere?

Helus

Ahoj majka ja tiez to Psyllium uzivam 1 tyzden,nerobi mi pocit nafuknutie,rano si doma davam prted odchodom do prace kavu+mlieko,a 10 minut nato rozmiesam vlakninu v pohari vody,a dostatocne to zapijem.V praci si davam ovocie do obeda,a potom to jedlo,co v ktory den mozem.Zajtra mam sampiony na vajicku+ platok chlebika,mam bielkoviny.Ale vaha mi stoji,neviem cim to je.

majka_21

Dnes som si bola kupit Psyllium. Kedze som prisla az teraz k veceru domov po celom dni, tak som si dala 1 kavovu lyzicku do vody. Ale moc mi to nechutilo, tak preto vyskusam dat Psyllium do jogurtu. A pokusim sa ho jest rano k jogurtu. Bola som na speening vcera aj dnes, ale zajtra nejdem. Chcela som, ale mam vecer jedno stretnutie s kamaratmi a tak nestihnem ist na speening. Ale uz som sa zapisala na hodinu v pondelok. Tak sa tesim :-). Ale je mozne, ze ak stihnem, tak v sobotu alebo nedelu pojdem do posilovne. Ale citim sa taka "pevna"... Som zvedava, ako mi bude po tych 3 dnoch, co budem brat Psyllium (lekarnicka mi povedala, ze mozem mat pocit nafuknuteho brucha).

pastelkaa

majka, ja si dávam psyllium, ale nie každý deň. Mám dosť vlákniny si myslím, takže fakt len sem tam, je to dobré na prečistenie čriev, mne sa ako vedľajší účinok prejavilo to, že sa mi zmiernilo akné a v podstate mám pocit, že všetko nepotrebné ide zo mňa von aj keby nechcem :). ja si ho dávam polhodinu pred obedom alebo po obede, do pohárika si to rozmiešam a zapijem pohárom vody ešte.
inak mne teraz váha stojí, akosi mám také lenivšie obdobie, čo sa týka cvičenia, plus kopa nervov a nestíhačiek a lezie mi všetko na nervy,tak sa ani nečudujem....ale držím sa so stravou celkom dobre, budúci týždeň veľká noc a veľká skúška....jediné moje šťastie, že do seba nedokážem natlačiť viac ako som zvyknutá....

kamoska_

Psylium je vyborne, upravi ti travenie, je nenavykove a precisti creva. ja si davam kazde rano lyzicu do musli, ktore zalejem vodou a necham napucat. treba ho bud do niecoho pridat alebo rozrobit vo vode, vypit a za tym vypit este dostatok vody, aby mohlo napucat v zaludku. je vhodne pri diete, ale nema to byt jeho hlavny ucinok, nakolko nemozme takymto sposobom klamat zaludok...

majka_21

Helus alebo aj ostatne baby, neviete mi poradit, ci je vhodny pripravok Psyllium? Som citala, ze je to vlaknina. Ako neviem, ci to potrebujem (ale niekedy asi ano, ked zacnem vela papat). Mam pocit, ze celkovo je moja strava nie uplne vyvazena a to nie je dobre. Pocula som, ze vlaknina vseobecne pomaha pri chudnuti a okrem toho ma zaujal aj L-Carnitin. Ale skor by som si chcela zadovazit tu vlakninu. Viem, ze L-Carnitin pomaha akoby viac spalovat pri cviceni, ze mi dodava viac energie. Co si o tom myslite?