Schizofrenia

Príspevok v téme: Schizofrenia
pupalka

Moja 20-ročná dcéra ochorela na schizofréniu, momentálne leží na psychiatrii. Som z toho zúfalá, neviem ako dlho sa bude liečiť a či sa z toho vôbec dostane. Už asi nikdy nebude ako predtým. Kto máte podobné problémy, podeľte sa so mou o svoje skúsenosti a poraďte mi, ako ďaalej žiť.
----------------
"Schizofrénia (Schizofrénne psychózy)" www.zdravie.sk
"Schizofrénia" www.zdravie.sk

jajka001_

jj to je tak ked diagnoza zavisi od subjektivneho posudenia lekara na zaklade nejakych priznakov
poznam dievca ktora bola podla jedneho lekara schizo, podla druheho nie, tak isla k tretiemu a podla toho tiez nemala schizofreniu
ale psychicke problemy mala nejake

J111

Lepšie je byť samozrejme normálny:D Kto by chcel byť nemnormálny.
A ešte som sa dopočul, že na jednom úrade povedali, že koľkí sa z tej schizofrénie aj úplne dostali:DDD Tak čo to mali za schizofréniu? Nebola to len nejaká psychóza?

J111

A koľkým ani nič nie je! Po diagnostikovaní už len zo seba robia tých schizofrenikov, aby brali dôchodky, čistá komédia.
Ak je niekto nenormálny, tak by mal byť zatvorený v blázinci. Nechápem, čo to vlatne má znamenať. I normálny i nenormálny, berie lieky a nechce brať lieky, ústavna liečba, policajti. Was ist das? Harvepino?
To sú skôr povahové črty ako diagnóza.

tpch

silen, to, co popisujes, nema so schizofreniou vobec nic spolocneho. Schizofrenia nie je ziadne "rozdvojenie osobnosti", vlastne nechapem, ako vobec takyto hruby omyl vznikol a ze sa este stale siri vo vedomi ludi...
To, co popisujes, sa nazyva "monohopocetna osobnost" a je extremne vzacna, pricom nema vobec nic spolocne so schizofreniou.