Reflexná masáž chodidiel

odrobinka

galgan nie je náhodou fagan? chuligán? zbojník? mi to slovo používame ako ekvivalent týchto pomenovaní chalana.

brunuska

mandolienka uplne super-dakujem za mnozstvo uzitocnych rad!
a kamo vyborny link-vela som sa dozvedela.
ak by sem nakukol niekto ovela mudrejsi ako ja- co je to GALGAN???
trubka-papaj drozdovu polievku aj pomazanku je dobra nielen na zaludok ale je po nich krasna plet-bez akne. len sa trosku z toho pribera :-)

aljoška

Pangamin sú pivovarské kvasnice,je to bohatý zdroj vitamínov B.Dostat ho čistý alebo dražovaný,ten sa lepšie užíva.A zdá sa mi,že aj kombinovaný s nejakými probiotickými kultúrami.Najlepšie to vedia v lekárni.

mandolienka

Ak nechcete brať pravidelne antacidné lieky, ktoré znižujú vstrebávanie vitamínov do organizmu, tak vyskúšajte nasledujúce prírodné a prirodzené ukľudňujúce liečivá pre žalúdok.

V rámci prevencie je odporúčaný jesť čo najčastejšie zeler, táto obyčajná koreňová zelenina dokáže pôsobiť antibakteriálne, bez podráždenia stien tráviaceho traktu.

Najdôležitejšie prírodné liečivá sú v prípade problémov so žalúdkom čerstvé šťavy zo zeleniny a ovocia. Hlavná je z kyslej kapusty ale aj zo surových zemiakov či z mrkvy. Dokážu veľmi napomáhať zdravej činnosti žalúdka Taktiež môžete vyskúšať aj šťavu z čerstvého ananásu. Tieto šťavy sú výborné používať ako aj pri zápaloch, tak pri záhe.

Ukľudniť žalúdok napomáha napríklad aj brokolica. Mak, zemiaky zase napomáhajú neutralizovať pálenie záhy.

Hlavným prírodným antacidom z radov ovocia je bezpochyby banán. Ale len tie, ktoré už začínajú mať svetlohnedé bodky. Hneď za ním nasleduje jablko, naše tradičné liečivo od dávnych čias. Alebo skúste sušené datle ako okamžitú pomoc.
Výborným doplnkom stravy pri bolestiach žalúdka sú aj med, ovsené vločky a ľanové semienka. Rozdrvte 1PL ľanového semiačka v pohári vlažnej vody (prípadne 3 čL semena a 1čL medu) - užívajte denne ráno a sliznica vášho žalúdka sa bude regenerovať.
Z korenín využívajte čo najviac vo vašich jedlách kmín, fenikel, badyán alebo kôpor.

Bylinkové čaje z mäty alebo medovky sú ideálnym pitím v tieto dni. Taktiež pomáha nálev z listov orechov či malín.

A záverom - je dobré zamyslieť sa nad úpravou stravy - to znamená minimalizujte užívanie kávy, mäsa, bieleho cukru, alkoholu. A nič príliš ostré a príliš korenené. Aspoň za pokus to stojí. Nefajčite, skúste sa vyhýbať stresom, nezabudnite - teplo pomáha (nahriate ručníky uvoľnia žalúdok) a zlepšenie stavu žalúdka príde. Prajem vám to všetkým, ktorých žalúdok vás neposlúcha.

myradna

vam poviem,ze je fakt suprene ked si date na zalidok dietu tak na tri dni.len lahke jedla a pite vodu a probiotika. sa precistite od teplej vody na rano na lacno.