Reflexná masáž chodidiel

babenka

jeeej,samko,iba dnes som na tuto temu prisla. vcera som citala,ze si ju zalozil, ale som tu len dnes. a ta tvar sa neda najst niekde na nete? tak isto obodovana ako chodila? nehladali ste to nahodou?
alti,ty si myslis,ze je to hlavne prevencia,alebo aj dost uspesna liecba uz rozbehnutych chorob, ked ma samko take skusenosti? to vyzera dobre!

samko r.

Alti, celkom súhlasím, že je potreba prejsť celé chodidlo, veď celé telo na seba naväzuje. Brunuška ďakujem, túto mapka však objavila Babenka, len ma požiadala o založenie novej témy a preto som ju posúval, aby si tu čítajúci všimli o čo vlastne ide. Pomôcť to má všetkým. Papapá.

brunuska

alickaj- viem- len neviem ci to spravne napisem-vysvetlim.
v pripade bolesti zubov- Kruzivymi pohybmi masiruj bradu- pod perami- dolna celust. Jemnym tlakom tak isto masirovat koren nosu/medzi ocami/ a tak isto na opacnej strane/nosne dierky- boky nosu/ cca 10 minut- od bolesti.
Body na zaludok su-
1/ na konci nosa,vpravo,nosna dierka a stred oka- zatlac ceruzkou-gumou na konci a jemne kruz-bod ostane pritlaceny- netlac silno- rataj do 10.
Tento bod pomaha aj pri paleni zahy, bolesti zubov, na zaludok.
2/ na konci nosa,vlavo,nosna dierka a stred oka- to iste.
Vyborny na zaludok, naduvanie, krce v brusku.
A pri bolestiach hlavy je tiez velmi dobre masirovat koren nosu/medzi ocami/ , na ckanie zas- pod nosom medzi dierkami,hned pod nosom.
snad sa v tom vyznas.
Samko r. ta mapka je vazne dobra- prehladna.

alti

Pre zaciatocnikov jednoducha pomocka: chodidlo je priblizne rozdelene ako nase telo - prsty su hlava, "bruska" pod prstami organy v hrudi, klenba travenie vcitane criev, pata a oblast clenkov podbrusko. Rovnako to plati o rukach. A este cosi : nerozmyslajte privelmi, ktory bod je na co. Je velmi prospesne prejst cele chodidlo. Tak hura do samoliecby, naozaj funguje :o)

alickaj

Brunuška,niektoré akupresurne body na tvári poznám,len to nejak nevyužívam.Jedine ked ma bolí hlava.Ale mohla by si poradit body na zuby a žaludok.Diky.

samko r.

Dobré ráno Alickaj. Ja som tu písal, lebo mám s týmto dobré skúsenosti. Aj tebe Brunuska. Mňa kedysi bolelo rameno pravej ruky asi 1/2 roka, nemohol som zdvihnúť ruku, resp. lakeť na úroveň krku. Len tak som to spomenul kolegovi, ktorý sa zaoberá touto masážou, večer ma navštívil -/sme aj susedia/ a na pravej nohe mi párkrát postláčal uvedený bod tak ako ho vidíš na schéme uvedenej adresy. Ešte som si pomyslel, že je šarlatán, ale nechal som ho nech ukáže čo vie. A predstav si na druhý deň ma rameno nebolelo! Toto isté sa zopakovalo cca po roku, akurát som tak dlho s bolesťou nečakal. Potom po nejakom čase som mal pravdepodobne nejaký prievan v oku, ale nenapadlo by ma, že aj tu je pomoc. Neustále mi potrhávalo okom. Rozprával som sa o tom s kolegom v robote, na to mi kázal vyzuť topánku a postláčal mi zopárkrát miesto ktoré zodpovedá miestu na mapke. Predstav, si na druhý deň mi oko nepotrhávalo. Toto už nie je náhoda, že dievky? Brunuška, neviem či si tú mapku pozerala, my tu ostatní na tejto stránke ju už máme stiahnutú z adresy úvodu témy. Títo maséri ju neradi púšťajú z ruky a vďaka Babenke sa táto adresa ocitla na tejto téme. Babenka ju niekde našla a poslala do témy.

brunuska

s akupresurou mam dobre a dlhorocne skusenosti. dlho sa jej venujem a liecim nie len seba ale aj svojich blizkych. reflexna masaz chodidiel je vsak dost komplikovana a nestaci len laicky stlacat body. mala by sa zverit do ruk odbornikov. pre laikov odporucam ovela jednoduchsiu metodu- je to akupresura tvare staci vam na to knizka a ceruzka s gumou na konci.
mam mnozstvo literatury o akupresure no som rada ze som narazila na tuto knihu a odporucam ju kazdemu kto o to ma zaujem.
Reflexni terapie obliceje
Marie-France Muller, Nhuan Le Quang
body sa lahko najdu a je tam opis aj konkretnych chorob.

alickaj

Ahoj Samko.Ako tak som sa prebrala k životu.Je to presne to, čo je aj v tej knižke.Len tam je to všetko rozpísané.Vidíš, viem o reflexných bodoch, ale som to ešte nejak neskúšala.Budem sa musiet na to dat.Ludia zrejme nemajú nejaké skúsenosti s touto formou liečby.Dúfam,že im téma pomože.