Reflexná masáž chodidiel

samko r.

Jéj, Babenka sa nám vrátila s flámu. A bol tu aj niekde asi atlas rastlín, neviem či nie na téme Jar a zbieranie byliniek, nebolo to niečo ako www. edusan, alebo podobne?

brunuska

jeeej ludia dakujem ako mi hladate ten Galgan :-) to mate ako za ulohu :-)))
no a ked ste mi taky mudry-poradte mi ake ucinky ma bambusovy cajik- bambus?? na organizmus-nech ten caj nepijem len pre chut ale nech aj pracuje na mne :-)
inak zdravim vas tu priatelia-samko,aljoska a babenka zbiera snezienky :-)

aljoška

Samko zdravím.Ako pozerám je tu ticho.Hladala som ten galgán cez google.Skús sa na to pozriet.Tam sa písalo,že pochádza z juhovýchodnej Azie a je to niečo podobné ako zázvor,len to nemá takú silu.

samko r.

Tak, ten Galgán musí byť nejaký miestny názov, lebo som sa pýtal aj známeho slovenského bylinkára a dopisovateľa. F.G. a ten toto nepozná a ani nenašiel v atlase.

samko r.

Dievky a pozerám už aj mládenci, už som sa vyspal a pozerám, ako je tu veselo. S tým návrhom /od tej dievčiny do úst.../ Boh môj to tak frčí, To som už taký starý? Ja som sa to sem bál napísať, že ma pozabíjate a matka zem, dobre, že ma nevoláte na privát. Keby som mal aspoň 20 rokov!!! Vitaj Ethel /Elka po novom/, kde si bola ten čas, aj som na teba odkazoval ľudí a ty nič. Ale hlavne si tu. Puzzle, ja radšej popílim za auto dreva, ako sa s tým babrať. Ja som už taký. Ale zase nechodím po krčmách ako moji kamaráti! Tie kvasnice sú skutočne dobrým zdrojom Béčka. A niekde som čítal, že keď má človek veľa kyseliny, odporúčajú obyčajné kvasnice dať do trošky mlieka, zamiešať, resp. roztrieť a vypiť. Údajne to má potlačiť kyselinu a nakoľko je tam to Béčko, je to blahodárne na nervy a hojí. Odrobinka, ten Galgan, presne ten výraz používame aj my a na to isté. Ale môže to byť aj tá bylinka a názov môže byť miestny... Brunuška, hnevá ťa plieseň /kvasinky/ že? Ja viem, už si ma volala na vydanie vitamínov gigi /Elka, to je hihi, ale po rusky/. Tá šťava zo zelenej kapusty, ja som to už písal, to bol veľmi účinný liek na žalúdočné vredy a HP, vyrábaný v bývalom ZSSR. Názov mal buď Unculin, alebo Ulculin a základ bola vlastne sušená šťava zo zelenej kapusty. Názov bol odvodený od toho, že šťava obsahuje vitamín "U". Neviem, prečo sa zatracujú ruské výrobky, veď v niečom bol, je a aj bude "západ" 100 rokov za opicami!!! Takýto liek /na tejto báze/predáva predáva jeden pán u nás v OD Prior pri eskalátore v každý piatok, a veru asi ho navštívim.