Databáza hodnotených lekárov

kwetka

aj ja som bola na tej stranke www.nasilekari.sk a sa mi pacila, hned som aj ohodnotila svoju lekarku. podla mna by sa to malo podporit, lebo cim viac ludi prispeje, tym viac to bude objektivne:)

jajka001_

ono je to asi tak ako s hodnoteniami prispevkov na tomto fore. nikam to nevedie pretoze hodnotenia su subjektivne, kazdy pripad je specificky, nepoznas toho kto hodnoti, aky je charakter, ci je dostatocne rozumny aby dokazal posudit odbornost ci dostatocne psychicky v poriadku aby dokazal posudit spravanie. kazdy vie ze existuju chronicky stazovatelia. ludia ktori nicia ostatnym zivot a vedia si tie svoje staznosti dostatocne vierohodne zdovodnit. dokazem prijat hodnotenie od znameho o ktorom viem, aky je a ci môžem jeho hodnotenie brat vazne. hodnotenie lekarov anonymne by sa stalo len prazdnym ohovaranim. ak existuju dôvodne skutocnosti, pre ktore lekar nie je dobry, tak sa to medzi pacientami rozsiri. ludia by mali viac komunikovat. na dedine hned vies o kazdom vsetko aj to co nechces, pri anonymite miest je to tazsie.

doubledog

dobra stranka, ohodnotil som toho svojho.

ale trosku popracujte na grafickom vzhlade, cudne to rozdeluje casti textu.

tapp

Slavka, ved do tej databazy prispej. Napis napr.: "vystudoval(a) za uplatky". Alebo: "mysli si, že je niečo viac ako mi obyčajný ľudia". Alebo: "nevie nič iné len pýtať vyšii plat pritom niektorým by ich mali vziať".
Aspon to budeme vediet aj my ostani.

lulu22

ohodnotila by som ..
ale čo ma v poslednej dobe tak trošku zaskočilo, bol fakt, že kamarátka, ktorá žije už 5rokov v UK, tak tam nechodí na preventívne prehladky na gynekológiu. a ona sama pracuje v zdravotníctve tam. že tam môžeš ísť na prehliadku len ak ťa niečo bolí. tak ona vždy raz do roka ide k môjmu gyn.tu na Svk, síce za poplatok, ale aspoň vie, na čom je :)

Slavka.p

Česť výnimkám ale na Slovensku je veľa takých lekárov čo si myslia že su niečo viac ako mi obyčajný ľudia aj keď vyštudovali len vďaka peniazom a úplatkom a čím som staršia tým sa mi to viac potvrďuje nevedia nič iné len pýtať vyšie platy pritom niektorým by ich mali vziať nech sa nikto nehnevá Česť výnimkám!

lienocka2808

a čo je lepšie ako subjektívne hodnotenie veľkého množstva ľudí????
Veď klienti majú právo hodnotiť správanie, odbornosť, pozornosť...
Takže keď 92 ľudí zo 100 ohodnotí lekára zle tak je tam aj taká pravdepodobnost, že bude oničom.
Veď aj keď idete k novému lekárovi, tak si o ňom zistujete info od známych alebo ludí co uz u neho boli a podla toho si robíte názor.

titi...

bibi123 ked ti tam chýba tá jedna gynekologička,treba ju tam dať a hned aj ohodnotiť.Ja tú svoju tam mám aj som ju ohodnotila.

RNG

Uroven Slovenskych lekarov je celkove dost vysoka, ale aj medzi nimi, ako medzi vsetkymi ludmi sa najdu lepsi ci horsi a niekedy aj uplne nanic.
A to plati vsade na svete.Lekari su len ludia.
Niekde je vzdelanost lekarov v priemere aj ovela nizsia.
Co sa tyka pristupu k pacientom, to sa mnohi na Slovensku este budu musiet naucit, ze pacient je zakaznik a zakaznika treba v prvom rade uspokojit a ze to nie je o nic nizsie stvorenie, nez oni.
Inac tento nadradeny pristup lekarov nie je len na Slovensku, je to aj v USA, kde priemerny lekar zaraba povedzme 4x tolko ako inzinier a preto si mysli, ze patri k vyssej vrstve ludi, nadludi(ubermensch) ale treningom v skole sa aspon nauci to dobre maskovat, aby sa pacient nahodou neurazil.
Mnohi z nich ale stratia kontrolu a ukazu sa v prirodzenosti ked im povies, ze by si nechcel nieco z ich rad prijat alebo navrhnes nejaku inu metodu na riesenie problemu.
Vtedy sa mnohi nekontroluju a prejavia naplno , casto osobnym utokom, ktory povazuju za opodstatneny, lebo si ICH NAPADOL ,ty ,nepatrny nevedomy cervik ich co maju zaramovane na stene rozne diplomy jasne dokazujucu ich superioritu nad tebou.
Ja som clovek mierumilovny a kedze citam z roznych lekarskych zdrojov a najma tych, ktore su dost vzacne, tj su tam rozne pre bezneho lekara velmi kontraverzne metody(na tom nezalezi, ci su uspesne alebo nie,ze pochadzaju od ich kolegov uznavanych a reputabilnych lekarov, ked ich oficialne lekarske organizacie neprijali su povazovane za kacirske)ja ich ale napriek vsetkemu pod tarchou dokazov casto osobne prijmem a pouzivam, takze pri diskusii s priatelmi,lekarmi sa temam musim vyhnut, ked nechcem mat pokazeny den, ze na mna zautocia a zatlacia ma tarchou svojej autority v svojom poli a pripadne okorenene aj osobnym znevazenim, podla toho, nakolko stratia kontrolu.
A to su priatelia, neprial by som sa dostat do takej situacie z neznamym lekarom organizovanej mediciny, najma ako jeho pacient!
Takze hoci by som aj niekedy rad isiel k lekarovi,trebars na vysetrenie krvi alebo scan, nemozem, lebo by to skoncilo nepekne.
A laboratoria maju zmluvy s lekarmi a lekarskyymi spolovcnostami, takze mne, laikovi, odmietnu urobit rozbor krvi alebo scan bez lekarskeho predpisu.
A keby ho aj urobili, mne do ruky vysledky nedaju, hoci ja som ten, co za to plati. Zase jedna z velmi podivnych veci, ako si lekari vyhradzuju extra poziciu medzi ludmi, aspon tak je to tu v USA.