Databáza hodnotených lekárov

Zuzana11

Musim varovat pred doktorkou Bernovskou (cievna z Noveho Mesta nad Vahom). Vobec ma nepocuvala, nekomunikovala, odmietla mi predpisat lieky a dodatocne som zistila, ze mi predpisala zle kompresne pancuchy. Tak som sa objednala inde a budem zas cakat 2 mesiace. Normalne mi je z toho do placu.

Ktovie

Dnes v správach odznelo, že záujem o prednostné vyšetrenie za poplatok je obrovský. Myslíte že je to pravda? A že lekári prišli o milíóny korún ich zrušením. Ja mám skúsenosti takéto: pred zrušením poplatkov za prednostné vyšetrenie si lekári resp.sestrička objednávali za poplatok už takmer všetkých a kto nezaplatil sedel v čakárni do konca ordinačných hodín. Ale zrušením sa nič nezmenilo, pretože lekári sa vynašli. Bola som na sone brucha, kde si pýtali peniažky, doklad žiadny. Očný si pýta si za rôzne nehradené vyšetrenie poisťovňou jeho novým prístrojom tiež -16€ a odporúča opakovať 2krát ročne. A ak nechcem čakať na časenku, zaplatiť si treba ročné predplatné v podobe veľmi výhodnej karty za 25€. Nový pán minister chce do konca roka pripraviť nový zákon o poplatkoch, aj za prednostné vyšetrenia. Pracujúci ľudia si platia veľmi vysoké zdravotné odvody. Zdravotné odvody sa dokonca platia aj z predaja nehnuteľností. Asi je to stále málo pre poisťovne, ktoré potrebujú tvoriť zisky ako keby pôsobili na finančných trhoch a nie v zdravotníctve. Preto zrejme treba aby pacient im doplácal. Ak teda niekto chce mať prednostné vyšetrenie nech si zaplatí od 20-do 30€, iste by si to mnohí rozmysleli.

Marek999999

stranka www.lekar.sk tendecne zverejnuje prispevky, kedze sa pise nizsie ze ju vlastni penta, tak uz mi je to jasne. Viaceri mame velmi negativne skusenosti z Dr. Markom Sucom zubar Presov a ani po opakovanych pokusoch ich tato stranka nechce zverejnit...tak dovolte aspon takto podat velmi negativnu skusenost a odozvu na tohto "lekara"

vlocka29

Isla som po pomoc k svojej praktickej lekarke a z dovodu ze som nezamestnana si mysli ze som simulantka co sa jej nechce pracovat. a dostala som len odsudenie a pomoci som sa nedockala .

Alajanka

Ahojte. Môžte mi prosím napísať skúsenosti, referencie na Dr Goňka z Košíc a Dr Kroupu zo Žiliny? Ďakujem

oliivia

Ktorú databázu myslíte?Je ich viac,ale ja sa subjektívnymi hodnoteniami pacientov už neriadim.A vysvetlím prečo.
1.od známych viem,že funguje na týchto fórach cenzúra a niektoré hodnotenia sa neuvedú,dokonca vymazávajú-hovorím o slušne napísaných hodnoteniach,ale nelichotivých
2.pri výbere lekára podľa hodnotení som zle pochodila,u tých ktorí mali 100-90%úspešnosť
3.ak figuruje pri lekárovi 1-10 hodnotení,to nie je relevantná skupina,ktorá objektívne zhodnotí prácu lekára/raritou sú lekári,ktorí sú na prvých priečkach so 100 percentami a sú hodnotení jediným pacientom kdesi spred 3-4 rokov/
4.veľká časť pacientov,ktorá hodnotí je anonymná.To potvrdzuje moju obavu objektívneho hodnotenia.Hodnotenie si môže prikrášliť aj sám lekár a to anonymne,alebo ak má rozvetvenú rodinu a každý má mail,tak mu rodinka pomôže
5.pri prezeraní hodnotení niektorých lekárov v meste ktorých poznám a majú napríklad zlé hodnotenia,ja mám zasa výbornú skúsenosť.A opačne-lekár ktorý mi takmer zmrzačil mamku má vysoké hodnotenie.Moja rodina sa neznížila k tomu,aby sa k danému lekárovi vôbec vyjadrila.Ľuďom by to vôbec nepomohlo
6.a čo tak milí Slováci,vytvoriť databázy hodnotenia všetkých profesií na Slovensku- učiteľov,predavačov,bankárov,kaderníkov,upratovačiek,pod
nikateľov,riaditeľov a hlavne tých v pozadí skrytých osôb,čo žijú z biedy iných ľudí,z ich chorôb.Z tých čo sedia pri PC a zriaďujú stránky,ktoré neobjektívne posudzujú prácu iných ľudí len nevidia pred svoj prah.A hodnotili by ich lekári.Porozmýšľajte.A to nie som zdravotník.

VERIL

Najhorší lekári sú v KM Management spol, s,r,o NITRA pod vedením "doktor" Miloš Greguš a "doktor" Jaromír Šutka naháňaju si kšefty a kašlú na pacienta ani ich poriadne nevyšetria len nech im to sype...

Karol Luspai

RE: Dokino26 02.02.2014 07:53:41
...tak hadam je na lekarovi ako rozhodne aby pacientovi pomohol, liecil a nie na google-y a premudretych pacientov, ktori si myslia ze medicina trva 6 rokov a zvladli by to lavou zadnou...

Práveže vďaka internetu je možné prvý krát v histórii ľudstva získať informáce z takého množstva strán, od takého množstva ľudí vrátane odborníkov naraz. Čo lekár to názor ale internet obsahuje názory tisícov lekárov a z celého sveta. Vďaka internetu je možné porovnaním množstva názorov jednak zo strany lekárov ako aj pacientov si utvoriť čo možno najobjektívnejší obraz reality, čo v minulosti nikdy nebolo možné. Prirodzene je potrebné všetky informácie z internetu racionálne filtrovať a keď sa niekde dočítate že sa liečil zo silnej infekcie silou kryštálov tak to asi nebude podobne relevantná informácia ako keď tam bude napísané, že sa liečil zo silnej infekcie podávaním (2S,5R,6R)-6-{[(2R)-2-amino-2-(4-hydroxyfenyl)-acetyl]amino}-3,3-dimetyl-7-oxo-4-tia-1-azadicyklo[3.2.0]heptán-24-carboxylovej kyseliny, mimochodom je to obyčajný amoxicilín :-) . Triediť informácie je absolútne nevyhnutné pri takom množstve. Vďaka internetu je však možné niekoľkonásobne presiahnuť vedomosti a skúsenosti jednoho človeka - lekára. Bez urážky človek má svoje mentálne a duševné schopnosti a svoj obmedzený čas, za ktorý nikdy nenazbiera toľko skúseností ako tisice ľudí dokopy.

Internet nieje len google. Sú to aj vyhľadávače vedeckých článkov ako ScienceDIrect, Scopus, Web of Science, vedci z chudobnejších krajín prípadne ľudia nemajúci prístup do týchto spoplatnených databáz určite poznajú SciHub :-) . V rámci centra vedecko-technických informácii navyše môže k spoplatneným databázam (samozrejme okrem SciHub :-) ) získať prístup ktokoľvek za 2€ ročne, hoci ročné predplatné stojí normálne stovky tisíc. Internet teda niesú len nepodložené a z kontextu vytrhnuté informácie, ale sú to aj vedecké publikácie často vo vysokoimpaktových časopisoch ktoré uznáva celá vedecká komunita, ktoré sa v súčasnosti už tlačia v minimálnom náklade, skôr ako pozornosť pre autorov od vydavateľa, keďže čitatelia si sťahujú pdf-ka. Keď sa nejaký lekár urazí na to, že pacient si o chorobe zistil nejaké nezávislé informácie, tak je s prepáčením obmedzenec a to bez ohľadu na vzdelanie a môžete si byť istý, že tento lekár svoj čas neobetuje štúdiu nových vecí na rozdiel od pacienta, ktorého sa to bezprostredne týka a snaží sa zistiť o ochorení čo najviac. Samozrejme, že lekár môže a mal by informácie od pacienta zhodnotiť v kontexte svojich skúseností a pre konečnú liečbu sa nakoniec rozhodne lekár. Na Slovensku je však bežné, že lekári skončia svoje vzdelávanie jak spravia atestácie a hotovo a potom liečia väčšinu kariéry zastaralými postupmi. Lenže vysoko kvalifikovaní odborníci v ľubovolnej oblasti sa musia vzdelávať celý život. Koľkokrát sa dostávam do situácie že si musím niečo doštudovať. Som vedecký pracovník v oblasti fyzikálnej chémie a občas sa mi stáva, že moji študenti ma v niečom tromfnú. Neurazím sa na to, ale je to pre mňa impulz, že mám v niečom medzery a skôr sa poteším, lebo mojim cieľom nieje naliať do študentov nesúvisiace informácie a byť za všetkých kolností "lepší" ako oni, ale mojou snahou je naučiť ich pracovať s informáciami a to aj napriek tomu, že ma v budúcnosti môže nejaký z nich tromfnúť, mojim cieľom je preto naučiť ich rozmýšľať. Ak to zvládnu, sú za vodou a musia byť pripravení študovať celý život. Mám niekedy dojem, že toto neučia na lekárskej fakulte. V oblasti vedy je už 3-ročný článok častokrát zastaralý a sú novšie a lepšie informácie. Kto chce byť dobrý v odbore, musí študovať články viackrát ročne. Samozrejme že pri nejakej širšej špecializácii nemôže lekár pokryť do hĺbky jednu chorobu dokonale, na to nemá ani čas a ani mentálne schopnosti. Preto by mu ale nemalo vadiť, keď pacient príde s nejakou rešeržou literatúry z danej oblasti a s návrhmi, samozrejme podloženými patričnou odbrnou literatúrou. Lekárovi by tak ušetril kopec času a ešte by ho aj vzdelal. Bezpochyby sú ale lekári, ktorí to robia z vlastného záujmu a keď sú konfrontovaní s nejakou menej častou chorobou, snažia sa sami o nej zistiť čo najviac, to aby som nekrivdil všetkým.

nevzdajko

Mudr. Greguš Miloš a jeho tím vrátane Jaromíra Šutku zaraďujem medzi najhorších lekárov v Nitre nezodpovední prístup ak sa vyskytne
problém cynická bezohľadnosť a prehliadnu pacientov, keď je neskoro necítia sa vinní a čakajú bez vysvetlenia čo ďalej a to si
dovolí povedať pán Greguš, že je najväčší odborník este sa pchá aj
do úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivostou, aby po sebe zamazal stopy nedôslednosti a to sú platený z našich daní myslím že takýto ľudia tam nemajú čo robiť ...