Hľadám kamošky na priberanie

Príspevok v téme: Hľadám kamošky na priberanie
papat

ahojte baby, pozerám, že veľa z vás tu hľadá kamošky na chudnutie, ale ja naopak hľadám kamošky na priberanie. Pomáhajme si tie, ktoré nemôžme pribrať. Na začiatok každá napíšme svoju výšku a váhu a potom každodenný jedálny lístok. Myslím, že veľa jedla a málo stresu nám pomože.A potom už budeme písať len úspechy na váhe.Čo vy na to?

Súvisiaci obsah

jajajka

Ahojte :) vidim ze uz nikto dlhsiu dobu nenapisal tak aspon ja napisem .... Gombicek aj ja si davam kazde prazdniny plany ze to dotiahnem aspon na 45, ale nikdy sa nepodari... S váhou sme na tom podobne tiez mám nejakych 41-42 len ja som este o nieco vyssia ...Teraz som sa uz dost dlhu dobu nevazila tak neviem ake prekvapenie mi vaha ukaze :) Nelline ako si na tom ty ?

gombíček

Ahojte baby :)
Ako si tu tak čítam tie vaše príspevky, dodávajú mi akosi chuť pribrať. Už niekoľko rokov sa o to snažím. Tak isto aj teraz cez prázdniny. Bohužial som tento mesiac dokonca schudla 1,5 kg a to kvôli strojčeku, na ktorý mi nasadili nedávno také sťahovacie gumičky a veľmi to bolí, takže nemôžem absolútne jesť nič. Len polievky a jogurty. Veľmi ma to trápi, pretože som si dala na tieto letné mesiace záväzky, že priberiem. A ten strojček mi skazil plány. Tak hľadám motiváciu, aby som mohla začať zo "stučňovaciou diétou" akonáhle budem môcť žuť. Dúfam,že to bude už čoskoro. --Moja momentálna výška je 162 cm a váha 42 kg.

jajajka

Ja som na tom tak "prazdninovo" ziadne stresy , zjem ovela viac ako bezny den, sice som nejak viditelne nepribrala ale verim ze sa to aspon trosku ukaze . Samozrejme zacali opekacky, grilovacky a tak :) Dufam ze aj vy ste na tom dobre ... ozvite sa ako ste na tom :)

Nelline

Ahojte, tak ako? :) Ja teraz tak pozvoľna znovu začínam s priberaním, nie zatiaľ tak prísne ako min. rok (že s tabuľkami a tak). Ale celkom sa to dá, len to ide pomalšie. Ešte 3 kilá a budem vážiť ako minulý rok - teda 53! :D Dala som si ako takú motiváciu, že ak sa mi to podarí ešte teraz v lete, tak sa odvážim ísť aj k vode a byť tam v plavkách, ehm.

Nelline

Ahojte baby :) Ja nemám teraz nič veľmi nové, ale v lete by som chcela znovu začať s priberaním. Inak tak mi napadlo... Minulý rok som si tu dala predsavzatie, že do konca roka sa dostanem aspoň na váhu 50kg a podarilo sa, tak teraz si dávam znova takto verejne predsavzatie, a to že do konca tohto roka sa dostanem aspoň na 55kg, tak snáď sa to podarí aj tento krát, heh...

smejkooo: Ensure Plus som síce neskúšala, iba Nutridrinky, ale princíp je ten istý. Ja som presvedčená, že pribrať tých 7 kíl za min. rok sa mi podarilo práve vďaka týmto nápojom. Mám to odskúšané a naozaj to funguje. Aspoň u mňa. Inak je skvelé, že to máš na predpis, ja si to kupujem sama a je to strašne drahé :/ Inak už si ich vypila všetky? Máš tiež taký pocit, že to funguje? :)

jajajka: To je super, som rada!

odpovedam

jajajka, aj ja som mala dakedy 44 kg, teraz mam 50. Jasne, ze najprv ti to ide tazko, ale nezacnes predsa hned s 20kg olypmijskou tycou. Treba vediet, ako cvicit. Najprv sa rozohrejes kratkym 5 minutovym kardiom, potom si rozcvicis klby a svaly, ale v ziadnom pripade nerob pred cvicenim strecing.

Najprv sa rozcvicujes malickymi vahami (vsimni si aj chlapov, ked pridu do fitka, najprv beru do ruky 2kg jednorucky) a prekrvujes sval, ktory ides cvicit. Nasledne ides normalne cvicit. Povedzme, ze si das 4 serie z kazdeho cviku. vzdy prva seria je len pumpovacia, preto si vahy dvihas s kazdou dalsou seriou, nezacinas nikdy maximalkami, hrozi uraz.

Takze jasne, kym sa dopracujes k tym 20 kg, bude to trvat, nebude to po jednom ani 2 cviceniach. Ale od zaciatku sa snaz cvicit s vahami na hranici, kolko este zvladnes. Nizke vahy, kde nic dokopy necitis, vyznam pre teba nemaju. Neboj sa, kazdy dakde zacinal.

Ja som na nohy davala pred 2 rokmi 40 kg, pred rokom 90, teraz davam 175kg. Je to len o tom, ze ked chces a ides za tym, tak to proste pojde, vah sa neboj. Postupne si ich zvysuj. Ja si teraz na rozcvicku na nohy davam 120 kg, vahu postupne zvysujem, kym vladzem a neuvazujem vobec nad tym, ze tych 20 kg bolo dakedy strasne tazkych. Existuje nieco ako svalova pamat, vdaka tomu ti rastie sila.

Co sa tyka tuku, tak ty to mozno nevidis, lebo si chuda, ale prebytok tuku sa uklada ako viscelarny, na bruchu. Vplyvom hormonov sa moze u zien na bokoch a zadku. Ale nie je pravda, ze sa uklada rovnomerne. Rovnomerne sa uklada, ked cvicis, pretoze na rast svalu telo potrebuje tuk. dava ho tam, kde sa sval trha a ked cvicis, kazdy sval tela teda spotrebuvava tuk. Zaroven sa vo svale uklada svalovy glykogen zo sacharidov. Preto pred a tesne po treningu treba telo nadopovat sacharidmi - idealne monosacharidom.

Vsimni si, ze ludia, ktori necvicia, maju casto chude ruky, nohy, ale velke brucho. Urcite si nevidela nikoho, kto by mal tucne koncatiny a brucho ploche. Takze u necviciacich sa tuk rovnomerne neuklada. Kazdy sme individualny, ale hormonalna sustava funguje u kazdeho na rovnakych principoch.

Len treba jednoducho vediet, kedy a ako cvicit a stravovat sa. inak to nema dostatocny efekt a potom je skoda vyhadzovat peniazky na fitko alebo nejake ine veci pri sporte. kazdopadne drzim palce .-)

jajajka

Ahojte :) Poriadne ste sa rozpísali kym som tu nebola :)No Nelinne sa pytala ako sa mi dari , tak darí sa mi celkom dobre - lepsie povedane ja som spokojna.Zacala som korculovat potom pridem vyhladnuta a zjem polovicku chladnicky . Pribrala som nejake 3,5 kg a vyrastla o nejake 2 cm . Ale neda sa mi nevyjadtit k tom cviceniu, kt. spomina odpovedam. Ak mam biednych 44 kg , neviem si predstavit aby som dvihala 20 a viac kg cinky. A nemyslim aby sa jedlom - bez cvicenia- priberalo len do brucha. Mozno takto priberaju ludia ludia ,kt. maju vyssiu vahu tak mozno ano, ale my ktore se stihle, tak sa to rozklada rovnomerne. Mozem to potvrdit vlastnym prikladom, hoci aj priberiem brucho mam stale ploche. Som rada ze su v tejto teme uz aj novi ludia , tymto ich chcem privitat :)

smejkooo

ahojte :)baby mam vas jednu otazocku.. pili ste niektora ENSURE PLUS ? pretoze mne to dnes predpisal gastroentrolog tusim 40ks..a ze ked to dopijem uvidi co dalej..tak som teda zvedava ci to pomoze :).. Inak cvicit som este nezacala, pretoze sa ucim na prijimacky, ktore su uz tento tyzden, potom ideme na vylet a neviem co vsetko..takze uvidim ako budem stihat :) a vy co mate nove ? ako sa vam dari ? :)

Nelline

odpovedam: Ja chcem v prvom rade verejne dokázať, že sa to dá, len to chce pevnú vôľu a nevzdávať sa. A zatiaľ sa mi to podľa mňa aj veľmi úspešne darí. To, že moje príspevky niekedy nevyzerajú až tak optimisticky je preto, že ťažké to niekedy naozaj je, ale kto nemá rovnaký problém, tak to nepochopí. A v mojom okolí nikto taký problém nemá. Preto mi pomáha vyspovedať sa práve tu :)
Či som riešila to, že nezvyknem často pociťovať hlad? Skúšala som nejaké doplnky stravy (droždie, pangamin,...). Často mám aj úplne vytrávené, škvŕka mi v bruchu, ale hlad nikde. U mňa to však dosť závisí aj od psychiky.
„Cvicenim budes mat vacsi vydaj energie, o to viac budes hladnejsia a budes mat rychlejsi metabolizmus.“
Tiež som babám pár príspevkov dozadu písala, že práve preto je šport super, i keď to u mňa až tak moc nefunguje. Ale myslím, že u väčšiny ľudí jednoznačne áno :)

odpovedam

nelline, v niecom potom bude problem, ked necitis hlad a stacilo by ti jedno jedlo denne. riesila si to? Potom v podstate nemas velku sancu priberat a udrzat si to, ked potom pridu "obdobia hladu". aj moja babka bola starsne chuda, umrela s 35kg, uplne vysusena na kost. Po 30-tke sa spomaluje metabolizmus, prirodzene sa straca svalova hmota. A akokolvek to zase niekto nebude chciet pocut, vasou sancou toto nepripustit je silove cvicenie (so zavaziami alebo iba s vlastnou vahou). Takisto hormonalna sustava vplyva na regulaciu hmotnosti, citlivost na inzulin a retenciu vody. kazdy je samozrejme iny, no cvicenim a k tomu vhodnou stravou sa daju zle fungujuce systemy v tele napravit. Cvicenim budes mat vacsi vydaj energie, o to viac budes hladnejsia a budes mat rychlejsi metabolizmus. Je to na tebe, co s tym spravis, len niekedy mam pocit, ze moje dobre mienene rady vyjdu na zmar. naozaj tu nikomu nechcem zle, no ked vidim z prispevkov niektorych ludi (nielen tu, ale aj v inych temach), ze niekto robi veci tak, ze dosahuje opat toho, co chce, tak potom aj ja premyslam, ci ten clovek naozaj zmenu vo svojom zivote chce, alebo si len potrebuje verejne dokazat, ze sa to neda, ze to je tazke a tymto si neuspech ospravedlnuje. Mala som aj take klientky, co chceli schudnut, no v skutocnosti pre to vela nerobili. Nechceli vyjst zo svojej komfortnej zony a potom to vzdali, ze neda sa nejest sladke, neda sa nejest muka a ostali pri tom starom zivotnom style. Nastastie, s jednou babou teraz priberame a ked sla podla logiky priberania, uz po mesiaci videla rozdiel. takze vsetko sa da, len dakedy ta cesta prijemna nie je.