Hľadám kamošky na priberanie

Príspevok v téme: Hľadám kamošky na priberanie
papat

ahojte baby, pozerám, že veľa z vás tu hľadá kamošky na chudnutie, ale ja naopak hľadám kamošky na priberanie. Pomáhajme si tie, ktoré nemôžme pribrať. Na začiatok každá napíšme svoju výšku a váhu a potom každodenný jedálny lístok. Myslím, že veľa jedla a málo stresu nám pomože.A potom už budeme písať len úspechy na váhe.Čo vy na to?

Súvisiaci obsah

odpovedam

Aj ja uz treti tyzden chripkujem, ale chcem to poctivo vylezat. tiez som mala problem jest, kedze som v podstate cele dni spala, ale uz je to ok. schudla som len kilo, aj to rychlo pojde naspat.

nelline, nechces zacat cvicit? to je rpesne to, o com som uz v starsich prispevkoch pisala - jojo efekt. ak si postavis priberanie len na strave, velmi rychlo schudnes presne v pripadoch, kedy nebudes moct poriadne jest. cvicenie ti vytvara novu telesnu hmotu, ktora len tak lahko nezmizne. samozrejme sa bavime o silovom treningu, najlepsie s tazkymi vahami. nepamatam si, ci silovo cvicis, ale najlepsie na udrzanie hmotnosti (a priberanie) je cvicenie. stravou priberas len do tuku (ktory rychlo zide dole pri hladovani), nove tkaniva sa nemaju ako tvorit. preto je lepsie jest dost, ale aj trenovat.

Nelline

Ahojte baby, tak teraz mi asi ani neuveríte. Aspoň ja tomu stále neverím. Schudla som za mesiac na neuveriteľných 43 kg, čo je pri mojej výške 179 cm BMI iba 13,4 :( Predminulý rok som vážila o 10 kg viac, presne 53. A aj to som sa všetkým zdala príšerne vychudnutá.

A ako sa mi to "podarilo" za tak krátky čas? Jednoducho. Nachladla som. Lenže nachladenie neprechádzalo, skôr sa po týždni začalo zhoršovať, prešlo to do zápalu. Keď mi to neprechádzalo takmer 2 týždne, ani do práce som nevládala chodiť (a samozrejme som veľmi málo jedla, keďže mi nebolo dobre), tak mi lekárka predpísala atb. Fajn, tie mi pomohli, ale o pár dní som mala zase prudkú reakciu práve na tie atb a nechali si ma týždeň v nemocnici na ďalších atb, kde som mala len infúziu a neskôr aj sucháre a ryžovú vodu. Za týždeň som tam takto schudla na 44 kg. Fajn, dostala som sa z toho a aj keď s prísnou diétou, ale aspoň som už bola doma. Vedela som, že mám veľmi oslabenú imunitu po všetkých tých antibiotikách, hnačkách a týždňoch bez jedla, ale napriek tomu (a doteraz si to vyčítam, že som nedala na intuíciu a nezostala doma) som sa o 4 dni stretla večer s kamoškami (inak som nebola nikde). A hneď obdeň na to som dostala úplne otrasnú chrípku. Vážne tak chorá som nebola aspoň 10 rokov (vysoké horúčky, zimnica, nevoľnosť, bolesti, kašeľ...). Aby to nebolo všetko, tak sa to 5 dní iba zhoršovalo. Jesť som nejedla vôbec nič, ak nerátam banán, jablko a trochu vývaru.

Tak a to je dúfam koniec príbehu. Možno ma to naopak naštartuje a odrazím sa od dna? Hm, sama tomu veľmi neverím, ale inú šancu asi nebudem mať. A to som niekoľko rokov nemala ani len obyčajnú nádchu!

smejkooo: Veď ja ani žiadneho nemám, musela by som najskôr získať výmenný lístok a to nie je také jednoduché pri mojej obvodnej. Napriek tomu budem rada, ak mi napíšeš. Si veľmi milá. Ďakujem moc! Môj mail: nelline3@gmail.com

Takže toľko z mojich noviniek :D Nadšená nie som, ale tak nemôžem to ani vzdávať :) Majte sa pekne! Ide konečne jar, tak snáď už nebudú ani takéto nepríjemné prekážky nám brániť v priberaní.

smejkooo

ahoj nelline :) ja si tiež myslím, že je lepšie ich mať na predpis, pretože sú strašne drahé. Keby že mi ich nepredpisuje neviem či by som ich brala :D dnes večer som sa vážila a mala som okolo 48,8 kg. Ja osobne by som ich chcela začať piť znovu, pretože chcem do leta ešte pár kilo pribrať aby som mohla ísť aspoň ku bazénu :D
Inak čo keby si skúsila zmeniť toho gastroentrologa ? nepomohlo by ? :) keby si chcela vedieť kam chodím ja napíšem ;)

Nelline

smejkooo, Nataly_07 Jej, som moc rada, že ste sa tu opäť objavili. Ja tiež chodím na zdravie.sk len kvôli tejto diskusii :D Pravdu povediac nikoho, kto by chcel tiež pribrať, inde ani nepoznám (ani osobne ani na nete).

smejko, tak som rada, že tie nápoje ti tiež pomohli, už sa tu sem-tam cítim ako ich reklamný propagátor :D A závidím ti toho gastro, tiež by som to chcela na predpis, radšej ani nerátam, koľko peňazí som už za ne dala :/ Zato lekári, ktorí si o mne myslia, že mám anorexiu a posielajú ma k psychiatrovi, sa vždy nejakí nájdu. Na hlavu, no nie? :D Ale tak ešte sa asi predsa len pokúsim niečo vymyslieť, lacné to fakt nie je.

Cez prázdniny sa mi celkom darilo, snažila som sa a dokonca sa mi podarilo dostať až na 50kg. No a potom som to zase pokazila. Teraz som už takmer týždeň chorá a jem iba fakt málinko z nutnosti, bo hladná vôbec nie som a žalúdok mám ako na vode. Aj keď dnes už je to konečne trocha lepšie, tak dúfam, že sa konečne normálne najem. Vážiť sa už radšej ani nevážim, ale mám pocit, že som zákonite musela schudnúť teraz riadne.

Nataly super, ja sem radšej ani nebudem písať, čo som posledné dni (ne)jedla :D

No nič, dúfam, že teraz to už bude zase trocha lepšie a aj vám veľmi držím palce, budem rada, ak znova napíšete! :)

Nataly_07

Jej ahojte baby :) po mega dlhom case som natrafila na tuto stranku a pozeram ze sem stale niekto prispieva, tak som vas prisla pozdravit, sice som na tom stale rovnako vahovo, plus minus tak pol kila (:D) ale stale sa snazim, napriklad dnesny jedalnicek:
R: velka ovsena kasa s bananom, hruskami, kokosom a datlami
O: slepaci vyvar, kuracie stehno s ryzou
O: dva termixy, banan
V: udena makrela s toastami a zeleninovym salatom
Neviem ci je to uplne ok, ale porcie mam dost velke, snazim sa nezabudat na jedlo a hladna nie som ani nahodou. :D Drzte sa baby. ;)

smejkooo

ahojte ludkovia :) konečne som našla tuto tému dĺho som ju nemohla nájsť, pretože som ju mala v záložkách na ntb a raz sa mi všetky vymazali..
no ale späť k priberaniu, pomocou tých ensure plus som pribrala počas septembra nejake tie kilá tuším 2kg, no ale potom som ich už nemala predpísané čo znamenalo, že som bola cca. mesiac bez toho a opäť išla moja váha dolu, bola som nešťastná, pretože som bola ako na hojdačke raz hore, raz dole.. ked som bola na kontrole u gastroentrológa mi povedal že som schudla z 47 na 45 kg, potom mi opäť predpísal drinky a pila som cca. dva mesiace a za dva mesiace som pribrala na 49,5 kg bola som fakt šťastná :) teda aj som :) dokonca mi na poslednej kontrole povedal aby som tam potom nechodila už s opačným problémom :D a tak navrhol že vysadíme na nejaký čas tie ensure a uvidíme či si dokážem udržať váhu aj bez toho už :) zatiaľ sa mi to celkom darí a dúfam, že do budúcej kontroly to bude aspoň ako tak rovnaká váha :)

a vám ako sa darí počas prázdnin ? :)

Nelline

Ahojte baby, ako sa vám darí? :)

jajajka: Ty si myslím písala, že máš pokazenú váhu, však? Ja mám Tefal, ale na Vianoce som darovala túto váhu www.alza.sk a je perfektná! Lacná (len 7 eur), pekná, veľmi presná, ľahko ovládateľná (automaticky sa zapne aj vypne). Sme s ňou veľmi spokojní, odporúčam.

Ja sa inak snažím aspoň teraz cez sviatky pribrať, včera som už vážila 49,8 tak snáď dnes sa mi to podarí na tých 50 kg. A to už budem len 3 kg od mojej minuloročnej váhy :) Aj keď teda moje predsavzatie dostať sa do konca tohto roka na 55 kg už nedám.

Nelline

odpovedam: Ono je to celé jedno s druhým. Neviem to už asi lepšie vysvetliť. Už som tu dávnejšie písala, že ja tak celkovo nebývam moc hladná, pohyb a energetický výdaj tiež na to u mňa príliš nemá vplyv. Najlepšie sa v poslednej dobe dokážem stravovať cez víkend. Povedzme, že som vo väčšej pohode, tým pádom sa častejšie dostaví aj hlad, mám viac času si to jedlo pripraviť, v kľudne sa najesť, viac času myslieť na to, že by som si ho mala dať, menej dôležitých vecí, ktoré by som musela aktuálne riešiť a ktoré by odkláňali moju pozornosť od jedla a tak.

odpovedam

hm... stale nerozumiem, ci nemas cas alebo nemas chut. psychika urcite robi vela, ale ja si napr. so sbeou balim jedlo vsade, cize nehladujem, aj ked momentalne nemozem dobehnut domov alebo do restiky... cvicis? lebo cvicenie zvysuje energeticke naroky cloveka, si castejsie a viac hladna :-) tak neviem, ci by ti to kusok nepomohlo nastartovat sa...

Nelline

odpovedam: Ďakujem, tiež držím palce, aby ti to vydržalo a bola si so sebou spokojná :)

Môj problém spočíva jednoducho v tom, že na to, aby som dostatočne jedla, vplýva u mňa veľa faktorov (psychika, práca, iné dôležité veci, ktoré aktuálne musím riešiť, miera voľného času atď...). Viem si predstaviť ideálne podmienky, za ktorých by som sa dokázala dostatočne stravovať. Istým spôsobom boli také aj tie pred rokom, kedy sa mi podarilo pribrať. Lenže život nie je ideálny. V poslednej dobe jedávam často len 2 jedlá denne, aj to len niekedy vo forme napríklad obed plus dva jogurty. Čo je vlastne akoby jedno jedlo. Ja viem, že je to veľmi málo, ale ako som už písala nižšie, nechcem to vzdať :)