Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?

Príspevok v téme: Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?
janicecka

lekarka mi odporucala ze mam jest viac hovadziny, cvikly, spenatu, pecene..ale toto vsetko uz v jedalnicku mam a napriek tomu mam nedostatok zeleza..mam brat aj nejake vyzivove doplnky? alebo viete este o nejakych jedlach ktore by som mala konzumovat? a este by ma zaujimalo ci nevadi ze jem zavaranu cviklu, obsahuje rovnake mnozstvo zeleza ako cerstvo uvarena cvikla?

janicecka

no nejake druhy zeleniny sa nesmu jest surove a nepocula som o tom ze by niekto jedol surovu cviklu tak preto ma to nenapadlo, ale diki vyskusam to..inak mam 19 a studujem, na odstavovac nemam momentalne prachy ale diki za nazor..a ten post radsej nechcem skusit, zachvilu sa mi zacina skola a nemam cas behat k lekarovi co by ma kontroloval a bez lekarskeho dohladu sa mi to nezda ako dobry napad, uz teraz sa mi stava ze niekedy odpadnem a to sa stravujem normalne

H2O

klíčky, otruby, celozrnny chlieb, brokolica, špenát, sušené hrozienka a slivky, sojove produkty, ľanove semienka a iné olejnaté semená (orechy rôzne, tekvice, slnečnice) .. a tak :)

watermelon

preco nemozes jest surovu cviklu? ake vitaminy ti da zavarana? ved varenim sa vitaminy a mineraly nicia, to je uz dokazane. kup si odstavovac a odstavuj surovu cviklu. Ja jem surovu cviklu je to rozpravka, je uplne sladucka mnam.

watermelon

ak ti tak post znie, ja ta nejdem presviedcat, ked uz si vopred voci nemu zaujata.
ja nie som odbornik na post, nikdy som sa nepostila dlhsie ako den - dva, ale z toho co mam precitane, post je liecivy, niekolkodnovy mozes robit sama, viac ako 4 dnovy pod dozorom. Post sa perfektne hodi prave pri nedostatkoch mineralov a vitaminov.
Priciny nedostatku mineralov su podla toho clanku dve: zla strava alebo neschopnost organizmu asimilovat mineraly z potravy.
V clanku pisu, ze potom ako sa urobila pitva na anemickych pacientoch sa zistilo, ze ich pecen obsahovala velke mnozstva zeleza. A teda mineral v tele bol. Ale organizmus ho nevedel vyuzit. Na pokusoch s anemickymi pacientmi, ktori drzali post sa zistilo, ze sa vsetko napravilo.
Ked drzis post, nesmies sa namahat, cize nejlepsie je v tie dni zostat uplne doma, alebo v posteli, pit len ked citis potrebu. Ale ak sa chces do toho pustit, radsej si otom nieco precitaj, najdolezitejsie a zaroven nebezpecne moze byt ukoncenie a vlastne aj priprava na post. Pred tym jest lahke jedla, ziadne maso, vyprazane, atd. skor surove ovocie a zeleninu a potom post ukoncovat velmi pomalicky tiez surovym ovocim a zeleninou. Jasne ze 3 dnovy post nie je tak tazke ukoncit ako 20 alebo 40 dnovy.
Ak si myslis ze post ta oslabi, tak to je len nejaky predsudok. Jasne ze v dni ked sa postis, budes slaba a nebudes mat energiu, ale post je liecivy, tusim to tvrdil aj hipokrates na ktoreho dnes lekari prisahaju. Post je podla mna nieco uzasne, a odporuca sa raz za cas.
Ci najdes dlhodobe riesenie? Hehe, nie! ani keby si brala doplnky, nezaberie ti jedna krabicka predsa na cely zivot. Dlhodobym riesenim je len strava.

janicecka

neviem po anglicky tak mi to prosim ta podrobnejsie opis..ale nechcem aby sa to len docasne vylepsilo a vodovy post neznie tak ze by som to mohla cely zivot drzat..praveze post znie tak ze ma oslabi este viac, uz teraz sa mi casto kruti hlava a nevladzem nic robit

watermelon

tak si daj niekolkodnovy vodovy post a moze sa to napravit. tu mas o tom clanok www.healthelp.com,
ak nevies po anglicky ide o to, ze casto clovek co ma nedostatok dakeho mineralu, ide o pripad zeleza, ho v tele vlastne ma, ale telo ho nevie asimilovat - na to pomoze post