Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?

Príspevok v téme: Mam nedostatok zeleza, ako to mam zmenit?
janicecka

lekarka mi odporucala ze mam jest viac hovadziny, cvikly, spenatu, pecene..ale toto vsetko uz v jedalnicku mam a napriek tomu mam nedostatok zeleza..mam brat aj nejake vyzivove doplnky? alebo viete este o nejakych jedlach ktore by som mala konzumovat? a este by ma zaujimalo ci nevadi ze jem zavaranu cviklu, obsahuje rovnake mnozstvo zeleza ako cerstvo uvarena cvikla?

janicecka

z tej listovej zeleniny by stacila len kysla kapusta? lebo mne sa fakt neoplati kupit si nejaky salat alebo cely kel, to asi tiez budem musiet brat v tabletkach,ci?

janicecka

moj mail je erika.ad@zoznam.sk... sweet_lolita nenapisala by si mi prosim ta podrobnejsie na co by som si mala davat pozor?

vevericka

passtikar kde radim aby pila ocot??? len som napisala, ze kysleina octova napomaha vstrebavaniu zo stravy ak da par kvapiek octu do salatu nic sa jej nestane, tak sa ukludni

vevericka

cierny by som nepila vobec, zeleny velmi obmedzene, ale napriklad ovocne mozes, zihlavovy je velmi dobry na krv vo vseobecnosti(precistuje, niektori ho odporucaju na akne), roibos (ten ma malo taninov a je dobr na imunitu, mozu ho aj deti ak maju crevnu koliku),pripadne tinktura z paliny pravej..
kup si tekvicovy olej, jednak je chutny a jednak obsahuje zinok a ten napomaha vstrebavaniu, vitamin C ak beres nejake tabletky so zelezom zarad k nim aj tabletky s C
a nezabudni zaradit do stravy vela jedal z listovej zeleniny (kyselina listova)
existuje jeden ludovy recetp s klincami a jablkom(zelezne ocistene klince napchas do jablka a nechas par hodin posobit a potm vyberes a jablko zjes, jablcne kyseliny reaguju so zelezom, ale nakolko to je ucinne..)

sweet_lolitta

skoda ze ti mila pani doktorka nepovedala, ze nemas pit mlieko (zabranuje ukladaniu zeleza), ze mas jest listovu zeleninu (kys. listova pomaha ukladat zelezo), ze mas jest napr. pseno alebo cicer...atd

paštikár

Potraviny z Lidlu su napustene konzervacnymi latkami, pretoze ich vozia z Poľska, Maďarska, Nemecka. Je to odpad ktory inde nechcu. A tu to predavaju za akciove ceny.

janicecka

ozaj aky mate ostatny nazor na vnutornosti? je to viac na skodu ako na uzitok? ale odcenila by som keby ze mi na toto odpovedaju len ti co sa do toho vyznaju a nie taki co to citali niekde v damskom casopise