Odstavovanie

RNG

Nedostatocne umyvanie korenoivej zeleniny ma za vysledok stavy nakazene roznymi bakteriami a plesnovymi kulturami a tie mozu zautocit na zaludok a znicit jeho schopnost produkovat ochranny maz proti kyselinam, najma velmi silnej zaludocnej kyseline.
Zeleninove stavy(alkalicke) vo vacsich mnozstvach neutralizuju zaludocnu kyselinu a v zaludku sa pri nedostatku kyselin mozu rozmnozovat rozne skodlive mikroby, ktore inac dostatok zaludocnej kyseliny znici.
Takze pozor na velke davky z odstavovaca!!!

BJ

alena.m... ale no tak, naisto to nebolo stavami. ... ani najkyslejsia stava nema pH nizsie, ako zaludocne stavy. Ani najagresivnejsia ovocna stava, nieje tak agresivna, ako zaludocne stavy. Takze, to co ti znicilo zaludok, bolo nieco ine. Zaludok je velmi odolny nato, aby ho znicili nejake stavicky.

watermelon

este mi napadlo ze si vyberaj aj podla otacok, cim menej, tym kvalitnejsia stava ostane, tym setrnejsie odstavi co sa tyka enzymov a vit.

watermelon

ja mam green star elite - odstavuje perfektne korenovu a listovu zeleninu (drt ostava uplne sucha), pomarance tiez dost dobre, aj jablka ale napr. s hruskami nie som spokojna - nesmu byt makke, najlepsie je ked su tvrde.
vyberaj si podla toho, co chces odstavovat, aka sucha ma byt drt a kolko chces stravit casu umyvanim.
ked som kupovala ten moj, tak mi z toho najlepsie vysiel angeljuicer a green star elite. s tym ze angeljuicer bol uz prehnane drahy, okolo 900 eur. ten moj stal nieco vyse 500.
este k tej vlaknine co potrebujeme, green star ma 2 sitka - hrube a tenke, ked pouzijes hrube, dostane si ti do stavy aj vlaknina.

TrainingBoy

BJ presnejsie clovek potrebuje stavy a vlaknina je doplnok. Alebo ak ti staci vlaknina tak preco neostanes iba pri nej?
alena ja sa teda asi nevyznam, lebo moj zaludok si na nic nestazoval, faktom ale je ze ja som to nehadzal na prazdny zaludok.

alena.m

odstavovac je najhorsia vec, ktoru som si kupila. Znicila som si zaludok agresivnymi ovocnymi stavami, kto sa vyzna, vie o com pisem

BJ

To je pravda, crevo pre spravne fungovanie potrebuje aj vlakninu. Stavy su ako doplnok, koncentrat cennych latok, a takisto su vhodne na rozne ocistne kury, co je velmi vhodne pri poruchach travenia.

RNG

Odstavovanie je sice moderna vec, ale my potrebujeme aj vlakniny, ktore odstavovace vyhadzuju.
Pre tych co maju problemy s hryzenim a radsej piju staci ovocie a zeleninu rozslahat v dobrom mixeri a tak dostanu nielen stavu ale aj ine biologicke hodnoty ovocia a zeleniny.
Pamatajte, okrem vlaknin napr semienka obsahuju vacsinu cennych antioxidantov a tie idu v odstavovaci zialbohu do odpadu.

BJ

vevericka, skus taku studiu pohladat. Good luck. ;-)
Velmi rychlo zistis, ze ak chces doveryhodnu studiu, musis si prenajat laboratorium, a zafinancovat experiment sama.
Nuz, to by som si radsej za tu cenu kupil najlepsi odstavovac na trhu a za zvysok si este postavil rodinny dom.

lost, najlepsi asi nieje, ale z kategorie pre bezne domace pouzitie asi najlepsi. Videl som aj vacsie brutality, ale to uz ide aj nad 2000 eur, takze to urcite nieje pre domace pouzitie. :-)
Inak, ked sa ponasnazis, zozenies ho aj za 900. ;-)
Ten rozumny stred sa mi zda ten Omega za cca 350.