Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

mat_ka

Aj si nejak pokročila? Skúšala si volať na kliniku a objednať sa? Na tvojom mieste by som to neodkladala. Nemáš sa čoho báť, je to bezbolestné a rýchle. Ono niekedy, čím viac zisťuješ a plánuješ a špekuluješ, tým je to horšie.

dobibina

to je pravda, na tvari nie su tie chlpky take tuhe ako napriklad na nohach alebo aj v podpazusi. to si mala teraz trefnu poznamku. nenapadlo mi takto sa nad tym zamysliet. no hej, vyhoda domaceho prostredia, ako sa to hovori. stacilo ti ist len raz, ci si bola aj na opakovanych sedeniach? uz mi pisala jedna baba, ze ako to mala ona, ale tipujem teda, ze to moze byt individualne.

Kamcita23

tak to si vo vyhode v tom, ze nejdes do uplne noveho prostredia. ja mavam stres z toho, ked mam ist do ineho mesta a bludit autom niekde. tak bravam zakazdym niekoho so sebou. ale nie moja, nie je to bolestive. to ozaj nic necitis. nie je to ako nejaka depilacia a epilacia a voskove pasiky a takto vymysli. si polezis a ochvilu to mas za sebou. tych chlpkov nie je isto nejak vela a su celkom jemne, tak to bude rychlovka by som povedala.

dobibina

tiez chodis na tuto kliniku? poznam ju, bola som tam uz ohladom inych zalezistosti. takze fajn, budem to tam aspon poznat. ozaj tam maju fajn personal, ci uz priamo doktorov, sestricky alebo pomocny personal. ked si odporucila, ze u nich si bola aj ty na tomto osestreni, tak som volala a a objednala. mala by som ist tento tyzden. len mi povedz prosim ta este, ci to nie je nejak bolestive a ako dlho to casovo trva. som sa zabudla na to spytat.

Kamcita23

skus si dat kliniku Spinn do vyhladavaca. ja som si to bola dat tam spravit. vies, ze by si im napisala, alebo zavolala a by ti presne povedali, co ta bude zaujimat. su tam fajn, nemusis mat stresy z toho, ze by ta nejak odpinkali po telefone. to je uplne iny pristup ako u tej tvojej byvalej kozmeticky.

mat_ka

Nasledujúce sedenie si plánuješ len jedno. Aspoň v mojom prípade to tak bolo. Lebo to by bolo plánovanie na dlhší časový úsek a je možné, že by ti do toho mohlo niečo prísť, takže takto je to lepšie pre teba aj pre nich. Myslím, že je to individuálne, aký tam je časový rozdiel medzi nimi. Aj tých 6 opakovaní nie je vyslovene nutných. Ak chĺpkov nie je veľa, alebo nie sú hrubé a moc tuhé, tak ich bude postačovať menej. Lepšie bude, keď im napíšeš alebo zavoláš a opýtaš a priamo.

dobibina

tie dalsie terminy sa naplanovali vsetky naraz, ci po kazdom sedeni sa dohodlo to nasledovne? aky bol cca medzi jednotlivymi sedeniami casovy interval? lebo do kozmetiky, ked som chodila, tak to bolo take kadejake. kolkokrat mi povedala kozmeticka, ze vsak ked budes mat volno, tak sa zastav. tak ked sa mi zdalo, ze je cas, tak som prisla.

mat_ka

Nedá sa porovnávať odstránenie chĺpkov u kozmetičky s týmto na klinike. Na klinike sú ošetrenia vykonávané lekárskym personálom, kdežto tie procedúry, čo sa robia v kozmetike môže robiť v podstate hocikto. Mala by sa epilácia opakovať 6krát, aby sa dosiahol očakávaný výsledok. Ako sa už písalo, chĺpky rastú rôzne, nie všetky naraz. Tak preto to opakovanie.

Kamcita23

presne tak, lebo chlpky nerastu vsetky naraz, tak preto. jeden moze uz byt vyrasteny, kdezto druhy este len zacina. to si aj ja spominam, ze to tak v kozmetikach bolo. kamaratka si davala odstranovat chlpky v podpazusi u kozmeticky a vyzadovalo sa, aby si ich najskor nechala vyrast. bolo jej blbe chodit s chlpatymi pazuchami, ked to tak mam povedat, tak aj v teplach nosila dlhe rukavy.

dobibina

aha, takze je to tak, ze treba cakat, kym sa jednotlive chlpky dostanu do tej fazy rastu, kedy je mozne ich odstranit. aj som si myslela, lebo vsak naco inak by bolo potrebne absolvovat osetrenie viackrat. nieze by mi to prekazalo, len chcem mat prehlad, ako to chodi. kolkokrat to asi tak treba opakovat? lebo chodila som do kozmetiky na odstranenie a to bol nekonecny pribeh, chlpky mi nezmizli uplne. mala som si nechat aj vyrast chlpky, aby boli dlhsie. to sa mi nepacilo, lebo som tak musela behat do prace a vsade. no a nie je to prave prijemne, ked sa rozpravas s clovekom a proste vies, ze ti pozera na tvar a na tie chlpky. aspon ja som sa necitila vtedy prijemne.