Ozonoterapia

kajco

Zdravim, podstupil som ozonoterapii v stredu a mozem povedat ze to nic nie je mam prasknutu tu najspodnejsiu platnicku a je k nej najhorsi pristup ..ale bolo to uplne bez problemov je tak iba trosku tlak ked aplikuje ozon inak je to pohodicka najhorsie je ze sa nemozete ani pohnut bo ste pod CT ..Robili mi to v ZA

michal k

ahoj meggie 1 , myslim ze kontakt najdes na nete www.nemocnicads.sk v sekcii Nadstandartne sluzby, podla noveho aj tak ale najprv potrebujes doporucenie od svojho osterujuceho odborneho lekara ...
nemate niekto skusenost s ozonoterapiou v Ziari nad Hronom ?

meggie 1

ahojte všetci. chcela by som Vás poprosiť o nejaký ten kontakt na ozon, ter. do DS. Skušala som Žilinu, ale sa mi este neozvali. ďakujem.

manko12

Absolvoval som o-terapi pred 1,5 rokom,ziadne zlepsenie neprislo,naopak moj stav sa rapidne zhorsil a odvtedy nechodim.Neviem ci je to dosledok o-terapie,ale nieco mi odvtedy krcovo stahuje svaly na chrbte a neumoznuje stat.Druhy krat ma poslali,ale nesiel som.

demi 01

Ja som o tej ozónoterapii počula asi pred týždňom prvý krát, to sa robí bežne v nemocnici, alebo sú na to špecializované zariadenia a platí sa za tento zákrok ? Čaká ma rozhodnutie vyskúšať ešte niečo, alebo sa nechať operovať?

lea

ja cakam uz 6. mesiac na ucinok ozonterapie, ale zial nic. asi neucinkuje na kazdeho. ale napriklad moja neurologicka je proti tomu, vraj sa mozu vytvorit zrasty

-nikita-

Zmes plynov ozónu a kyslíka ( O3 a O2 ) sa vyrobí v špeciálnom kufríkovom prístroji ( generátor ozónu) tesne pred aplikáciou a podáva sa injekčnou striekačkou cez punkčnú ihlu do okolia neuroforamenu (otvor medzi stavcami, cez ktorý vystupujú nervové korene a cievy ) alebo priamo do disku, prípadne do okolitých svalov a do oblasti medzistavcového kĺbu. Miesto aplikácie zmesi sa určí vždy podľa aktuálneho stavu u každého pacienta. Efekt liečby sa dostaví zvyčajne neskor (asi za mesiac), i keď úľava bolestí je skoro okamžitá. Aplikácia sa robí niekedy opakovane a závisí od individuálneho stupňa poškodenia a miesta aplikácie.

-nikita-

Liečebná zmes sposobí na disku jeho výrazné odvodnenie, čo má za následok zmenšenie jeho veľkosti a tým i zmenšenie tlaku na nervové korene a okolité tkanivá , ústup bolestí vystreľujúcich do dolných končatín, zmenšenie svalových spazmov, blokád, zvýšené prekrvenie tkanív, urýchlenie hojenia poškodeného tkaniva (trhliny v disku), ničí baktérie, vírusy, plesne, potláča alergické reakcie, mobilizuje imunitný systém