Ozonoterapia

Alternativa

Velmi odporucam trakcie vo vode. Su setrnejsie ako "na suchu" a ucinne. Robia ich zrejme vo vsetkych kupeloch, v Piestanoch urcite.
Ak budete pravidelne chodit na masaze /co je potrebne, aj po ozonoterapii/, kupte si dobry trezalkovy olej. Ma schopnost prieniku k platnickam a vyzivuje ich - vraj. Nepatrala som, preco prave trezalkovy, ale funguje to.
Po ozonoterapii by sa clovek mal trochu zastavit, nahodit "setriaci" rezim. ved ako hovorili nase stare mamy : "nevladzem to uniest na pleciach" - to nie je o kg, ale o mentalnom, psychickom pretazeni. Aj to je casty dovod havarovania chrbtice.

milluska

Vlado ja idem na zaverecnu konzultaciu do RK, kde sa uz definitivne rozhodnem ci ano alebo nie:-( Treba si zvazit a skonzultovat vsetky pre a proti. Mas pravdu, ze riziko hrozi aj po operacii, aj bez nej....Je to len na tebe ale urcite sa porad s viacerymi odbornikmi spolu s popisom NMR. Drzim palce

RNG

Trakcia sa prevadza mensim zavazim pripojenym na clenky(1-5 kg) a ortopedickym kabatcom, ktory sa opiera pod pazuchou, aby pacienta nestiahlo z postele
Natiahnutie chrbtice odbremeni disky a umozni lepsi pristup zivin a regeneracnych materialov na disky

Kachita

Chcem sa opytat, na akom principe funguje trakcia? Viem, ze ide o natahovanie ale v praxi to ako vyzera? Pomocou coho mi budu natahovat chrbticu a aky efekt to ma?

vlado

miluska spondylolisteza l5 oproti s1 velkost2 cm..19 th mesiaca objednany mag . rez ... a konzultovat kramare ....bojim sa ze ked pojdem na operaciu ze ostanem na voziku ...ale boh vie aky vyber tam neni ostat na voziku po operacie alebo casom bez operacie ....

RNG

Poskodene platnicky potrebuju materialy na vyhojenie.
Ozon zabije mozne patogeny(casto je poskodenie vyvolane zapalmi z roznych patogenov), pomoze senzitizovat danu oblast, ale kde je material na regeneraciu?
Mukosachridy, ako zelatina, glukosamin, chondroitin, hyaluronicka kyselina, kolagen alebo materialy potrebne na tvorenie kolagenu(vit C a E, a aminokyseliny=arginin, ornitin, cystein.
Trakcia(natahovanie pocas spanku) teplo a rozne doplnky urobia aspon tolko, ako samotna ozonova injekcia.

Iontoforeza striebra tiez stimuluje a nici patogeny, a to bez porusenia koze.

milluska

Vlado, a co mas, herniu? Ja mam podobny problem, na CT som uz bola, aj na konzultacie v ZA a jednoz. odpor operaciu. Este idem k 2 odbornikom a ak sa to potvrdi aj tam, idem! A dovod? Vraj mi hrozi ochrnutie. Takze skonzultuj to na viacerych miestach a zvaz ake budu nasledky, ak na operaciu pojdes a ak nie..

vlado

dobry vecer vsetkym prosim vas poradtemi .. mam ist na mag. rez.a potom na konzultacie na kramare ... mam sa dat operovat alebo nie a co sa este da robit .. prosim . vlado1605@azet.sk dakujem.....moc

mamina42

Som 3. deň po ozonoterapii,nebolo to bolestivé, len trochu nepríjemné ale dá sa to vydržať. Najhoršie pre mňa bolo nepohnuť sa celý ten čas. Zatiaľ sa necítim lepšie, skôr naopak, ale vraj efekt sa dostaví neskôr, tak čakám:-(((

julia novakova

Som 4 den po ozonoterapii, nie je to take starsne, lebo miesta vpichu vam zmrazia. Prve dva dni som sa citila vyborne. Ale dnes je to katasrofa. Citim sa horsie , boli ma aj to co ma nebolelo predtym. Dufam, ze to bude tako ako mi povedal lekar, ze do mesiaca sa ukaze efekt. Dufam. Prepravila som sa domov hned po zakroku autom a aj pracujem v administrative. Drzim prsty vsetkym spolutrpitelom. Viera