Aké akvárium?

Príspevok v téme: Aké akvárium?
akva22

Plánujem založiť väčšie akvárium cca 700 litrové. Neviem sa však rozhodnúť aké rybky doň.Nejaké "ne" cichlidy a veľké rastlinné akvárium alebo chichlidy. Osobne ma lákajú cichlidy len v tomto akváriu nemajú šancu rastliny,ktoré by som však tiež chcel. A čo by ste odporušili cihlidy z Ameriky alebo Afriky? Aké máte skúsenosti?

danena

40 litrov je podľa mňa pre začiatočníkov dosť veľa. Teda neviem koľko chcete rybiek alebo aké veľké, ani ako si to predstavujete ale neviem si predstaviť, že by sa mal začiatočník starať o také veľké akvárium

Aikido

My sme sa radili v akva obchode, zacinali sme so 40l - ono sa to zda vela, ale vobec to tak nie je. Ak si dobre pamatam na jednu rybku sa rataju tak 2-3 litre tekutiny takze do 40l sa ti zmesti tak do 20 rybiek. Skor 15 rataj. Akvaristika je super hlavne v tom, ze sice pociatocne naklady su vyssie (akvarko, filter atd), ale potom uz len dokupujes rybicky alebo krmivo, co nie je drahe, pokial nechces nejake specialne rybicky. My ho mame uz vyse 10 rokov, sme spokojni, su to tiche a nenarocne zvieratka. Odporucam.

renata18

pokial ste teda fakt zaciatocnici a je to vase uplne prve akvarium, tak by som odporucala si najskor nieco o tom nastudovat, trosku mat v tom prehlad a az potom zacat. lebo ked uz budete mat to akvarium tak sa vam uz bude tazko potom prerabat. vieme tu poradit s vela vecami ale nebude vam to nic platne kym nebudete o tom vediet aspon tie zakladne veci. no a velkost by ste si tiez mali vybrat a uz potom pocet rybyciek a podobne veci mozeme riesit

bronicka

....prosim vas, neviem ci sa to uplne zhoduje s tou povodnou temou ale potrebovala by som poradit ohladom akvaria...som zaciatocnik, teda vlastne vsetci doma sme :D a chceli sme si kupit nejake mensie akvarium na zaciatok...potrebovali by sme poradit ake akvarium, ake velke, kolko rybiek tam moze ist, ake by ste odporucili...vlastne vsetko co moze ist dnu...zive alebo umele rastliny?

jancecka

no neviem či sa segra vie starať :D ale menia vodu každú chvíľku :D a tie ryby im víria vodu, čiže stále je zakalená, lebo majú naspodu taký štrk, v ktorom je aj trošku zeminy, no sú to hnusoby čo majú oni :D ale my nemáme tak veľké akvárko ako ty, my máme 110 litrov a mám rybičky všetkých farieb ale nepýtaj sa na názvy :DD

akva22

Ja by som chcel cichlidy práve pre ich veľkosť a aj krásne sfarbenie. Ma zaujali aj ich správaním, že sa starajú o svoj poter dokonca niektoré cichlidy po celý život žijú v páre a s nikým iným sa nepária. A aj na také väčšie akvárium nejaké obyčajné malé ryby, nezanikne to tam?

A ak sa o ne vieš dobre starať vodu máš čistučku :) Ja mám aj teraz malé akvarko a mám tam aj cichlidy ale mierumilovné.Mám ich z inými rybkami

jancecka

no moja segra má cychlidy, neviem či americké alebo africké, ale ja by som ich nechcela ani zadarmo, sú hrozne nervné, viacerí samčekovia nemôžu byť v jednom akvárku, ostatné rybičky nevraviac, všetky zožrali, narastú do velikánskej veľkosti, zožerú aj vola, robia bordel strašný, rastliny válajú, musia im dávať nejaké mäsové žrádlo, ktoré sa tam rozkladá a voda neuveriteľne páchne, a je z toho strašný sajrajt.
My máme milé akvárko, s rybičkami všetkého druhu, čo môžu byť spolu, nie sú mäsožravé, a nemáme problém žiaden :D

ojka

nech sa rozhodneš už akokoľvek , tak si daj pozor , že ak si budeš dokupovať rybky, nech sú to také, čo sa budú navzájom znášať a nebudú si prekážať....