Aké akvárium?

Príspevok v téme: Aké akvárium?
akva22

Plánujem založiť väčšie akvárium cca 700 litrové. Neviem sa však rozhodnúť aké rybky doň.Nejaké "ne" cichlidy a veľké rastlinné akvárium alebo chichlidy. Osobne ma lákajú cichlidy len v tomto akváriu nemajú šancu rastliny,ktoré by som však tiež chcel. A čo by ste odporušili cihlidy z Ameriky alebo Afriky? Aké máte skúsenosti?

renata18

uz si o tom teda aj nieco nastudovala ked zase riesis akvarium? citala si si o vode, ake musia mat ryby vytvorene podmienky a tak? to nie je len tak, ze napustis vodu a hned tam hadzes ryby

danena

My sme tiež kedy si mali rybičky v takom výklenku ešte keď som u našich bývala a ten bol osvetlený vlastným svetlom a ešte aj ryby mali zvlášť svoje svetlo nad akváriom a vôbec som nemala pocit, že by im to nejako vadilo alebo rastlinám

bronicka

....praveze som videla aj ovalne a to sa mi tiez pacilo....keby sa z toho rybky nezblbli ako z toho klasickeho okruhleho tak take by som brala skor ako klasicke...na jednej strane rozumiem tomu, ze hranate by sa asi lepsie chytalo ale prave z toho hladiska cistiaceho mi pride taketo lepsie...lebo v hranatom sa tie rohy nikdy nedaju dobre docistit, to som uz videla na viacerych akvariach na navstevach napriklad...

Aikido

Nevravim, ze ovalne akvarka neexistuju, ale ja osobne by som ho nekupovala, lebo je velmi neprakticke. Ono ked sa nad tym zamyslis, z hladiska buduceho cistenia, upratovania a pod, vzdy ti lepsie bude cistit hranate, lebo ho aj lepsie uchopis, aj ma lepsiu stabilitu. Totiz mokre sklo je dost smyklave :) A druha vec ak je to vyklenok niekde v rohu, to tiez nie je moc dobre v pripade, ze je tam tma.. rybky su predsa len zive tvory a svetlo potrebuju, nielen lampicku. Samozrejme to ine ak ten vyklenok smeruje niekde ku oknu alebo tak. Ale asi by bolo ozaj najrychlejsie zajst do toho petshopu a pozriet ponuku. Pripadne si mozes zmerat stolik, vyklenok a pod, aby si cca vedela a s akymi rozmermi pracovat.

bronicka

.....asi si to budem musiet ist pozriet lebo takto mi to fakt pride strasne vela a bojim sa, ze by to mohlo byt takto na zaciatok vela...hlavne mame na to v miestnosti taky vyklenok kde by sa nam akurat hodilo tak sa nam musi tam zmestit....a ked vravis, ze okruhle nie tak napriklad ovalne sa tiez neodporucaju?

Aikido

Rastliny zive, kvoli fotosynteze a prirodzenemu ekosystemu :-) a naozaj tych 40l nie je vela, mne to nezabralo ani polovicu stolika. Mozes si pozriet v obchode prazdne, aby si mala predstavu o velkosti. Hlavne nie tu oblubenu gulu, z toho sa rybky akurat zblbnu :-(

danena

To je tiež prakticky na tebe. Keď máš živé rastliny tak nemusíš kupovať až tak veľa tých prípravkov do vody ale zase treba potom treba aj viac substrátu na spodok a trochu sa o tie rastliny starať, kúpiť nejaké hnojivo

bronicka

...akoze nie? mohli by ste mi odpovedat napriklad aspon na to, ze ci si myslite, ze su vhodnejsie do akvaria umele alebo zive rastliny? to by mi dost pomohlo...

danena

Tak si to najprv naštudujte a až potom sa do toho pustite :) Lebo teraz vlastne ani nevieš na čo sa máš poriadne pýtať vieš, bolo by to pre teba jednoduchšie keby sa v tom trošku vyznáš

bronicka

...jasne isto budem citat este nejake knizky o tom alebo aspon clanky ale chcela som sa prave takto na fore nejakom dozvediet nieco o tom...lebo takto z vlastnych skusenosti to zakazdym najlepsie...aspon ja si to myslim...a pozerali sme velkost ako by to vychadzalo velkostne tych 40 litrov ale tiez nam to pride dost vela....