Aké akvárium?

Príspevok v téme: Aké akvárium?
akva22

Plánujem založiť väčšie akvárium cca 700 litrové. Neviem sa však rozhodnúť aké rybky doň.Nejaké "ne" cichlidy a veľké rastlinné akvárium alebo chichlidy. Osobne ma lákajú cichlidy len v tomto akváriu nemajú šancu rastliny,ktoré by som však tiež chcel. A čo by ste odporušili cihlidy z Ameriky alebo Afriky? Aké máte skúsenosti?

bendiq

Nezomrie tam ale nebude jej to simulovať je prirodzené a jej príjemné prostredie. Takže ak môžem odporučiť tak jej tam dajte aspoň niečo za čo sa môže schovať, najlepšie teda s nejakým tým väčším listom aj keď len umelým, oni nie sú prispôsobené na to aby stále plávali, pretože ich prirodzené prostredie sú ryžové polia takže stojatá voda, potrebujú si niekedy aj oddýchnúť :) A pred tým ako tam budete dávať rybičku treba kúpiť aj prípravky aby ste vytvorili vo vode správne prostredie

vvendy

bendiq tak toto som si mala prečítať pred týždňom :D :D presne také akvárium sme kúpili teraz, že ho dáme našej dcére na vianoce a rybku sme chceli ísť kúpiť tesne pred vianocami nejaký deň. tá rybka tam zahynie v takom malom akváriu? keď ešte aj na obrázku z tej krabice je tá bojovnica a ám vraveli, že je to pre ne vhodné

renata18

tak to uz je na tebe, ze ake nakoniec vyberiete len mne to napadlo, ze ked ste tu spominali aj tie gulate aj tie ovalne, ze hentam take maju :) tak napis potom teda ci ste ho kupili alebo co, ci sa vam pozdava az vam domov pride :D a velkost teda bude aka nakoniec?

bronicka

....no akvarko ideme kupovat isto :D lebo sme sa uz pred tym na tom dohodli...a rozhodli sme sa, ze asi teda kupime hento ovalne...je to viac peniazkov ale hrozne sa nam paci a bude to vyzerat dobre si myslim...

danena

Nie, ani nevravím, že je to pre ne dobré, len že v obchodoch alebo akvaristikách majú takéto akvária práve pre tie bojovnice a tvrdia, že je to pre úplne v pohode prostredie

bendiq

Ešte som chcel napísať tebe danena, dúfam, že nemáte doma také malé akvárium pre bojovnicu. Neviem ako na to prišli, že ryba prežije v takom akváriu. Áno je pravda, že bojovnica je trochu menej náročná na také veci ako je filter v akváriu a podobné veci, ale oni zase majú radi keď sa majú kam schovať a hrozne rady oddychujú napríklad na nejakých väčších listoch takže tie malé akvária pre nich vôbec nie sú ideálne

Aikido

Asi moze, aj ked jedina choroba s akou som sa ja u nasich rybiek stretla boli pliesnove infekcie, ale to sa dalo pomerne lahko vyliecit. Tak co uz si ides kupit akvarko? :)

bronicka

....alebo to nemoze byt sposobene aj nejakou chorobou? o tom som teraz citala akurat, ze nechutenstvo moze u rybyciek znamenat viacero chorob...alebo to prekrmovanie no... ale povahou rybky to podla mna nebude :D

bendiq

Neviem, nepríde mi, že ryby by boli nejaké náladové alebo vyberavé čo sa týka krmiva. Kupujem tiež už roky to isté, ryby sa u mňa koľké prestriedali a všetky ho jedli v pohode. Možno ich príliš prekrmovala a preto je ho nechceli...

bronicka

...neviem, fakt ci by som chcela dat take peniaze za prve akvarium, ked sa do toho este ani tak nevyznam a neviem ci ho nebudeme za chvilu prerabat....tazke rozhodunutie aj ked musim povedat, ze tie ovalne su tam velmi pekne :)